Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Τζακ ποτ στον ερωτα


Recommended Posts

Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Τομ Βον, με τους: Κάμερον Ντίαζ, 'Αστον Κάτσερ, Ρομπ Κόρντρι, Λέικ Μπελ

Μια ξέφρενη νύχτα στο Λας Βέγκας τελειώνει βρίσκοντας τους άγνωστους μέχρι χθες Τζακ και Τζόι παντρεμένους και πλούσιους. Αποφασίζουν να χωρίσουν και να μοιραστούν το ποσόν, αλλά ο δικαστής έχει διαφορετική γνώμη.-απο Αθηνοραμα

μ αρεσουν παρα πολυ οι ρομαντικες κομεντι!!

και αυτη ηταν μια πολυ ευχαριστη κομεντι , εξηγουμαι , οχι η καλυτερη που εχω δει ποτε , αλλα ουτε και η χειροτερη , αν την βαθμολογουσα , θα ηταν πολυ πιο πανω απο το μετριο. :)

εχει μερικες παρα πολυ αστειες στιγμες , κλισε των διαφορων ανδρων και γυναικων , προσωπικα φρικαρα κι εγω με την τριχωτη μπανιερα του Κατσερ-μα καλα γιατι σας ειναι τοσο δυσκολο να την καθαριζετε ?-η ταινια αναπαραγει ολες τις φοβιες που εχουμε ολοι για μονιμες δεσμευσεις , ορκους αγαπης , και το κανει ειναι η αληθεια ευστοχα !!

η Καμερον , φοβερα οργανωτικη , εχει σχεδον ξεχασει πως το να ειναι ευτυχισμενη θα ερθει απο το να νιωθει ελευθερα μεσα στην αποδοχη του εαυτου της και προσπαθει να γινει σε καθε τομεα αυτο που οι αλλοι θελουν.

και ο Αστον , πλειμποι ,¨δεν κανεις για σοβαρη σχεση ¨ , φαινεται ομως το θεματακι του να μην περιοριζεται μονο στις σοβαρες η μη σχεσεις , εχει μια δυσκολια σε οτιδηποτε απαιτει αφοσιωση και δεσμευση , ακομη και σε επαγγελματικο επιπεδο , δυσκολευεται να τελειωσει ο,τι αρχιζει..

και αυτοι οι δυο τυποι ερωτευονται! και κερδιζουν και ενα τεραααααστιο ποσο!!

μονο που οταν περασει το μεθυσι , ανακαλυπτουν οτι δεν κανουν χωριο.

θα τα καταφερουν να πεισουν τον κυριο δικαστη οτι πρεπει να χωρισουν?

νομιζω οτι ερωτευομαστε ατομα που πανω τους βλεπουμε , σε υπερβολικο βαθμο μπορει , κατι που θα θελαμε να εχουμε , κατι που νιωθουμε οτι μας λειπει.

η ¨πρεπει να οργανωνω μεχρι και την αναπνοη μου¨ Καμερον βρισκει την ανεμελια στον αστατο Αστον και ο ¨ δεν προσπαθω για κατι γιατι κανενας δεν φαινεται να πιστευει οτι θα το πετυχω ¨ Αστον ανασκουπωνεται ακριβως γιατι καποιος του λεει στοιχηματιζω σε σενα..

η Καμερον νομιζω οτι πραγματικα παιζει πολυ καλα τον ρολο της , την εχουμε μαθει πια οτι ειναι καλη σε κωμικες κομεντι !!

ο Αστον δε μου αρεσε παρα πολυ σαν ηθοποιος , αλλα σαν ζευγαρι με την Καμερον , εχουν χημεια !!

μια ταινια οτι πρεπει για θερινο σινεμα , δε θα προβληματιστειτε φυσικα ιδιαιτερα ,τα πραγματα κυλουν απο την αρχη σε προδιαγεγραμμενη τροχια , αλλα σιγουρα θα γελασετε πολλες στιγμες , υπηρχαν φασεις που το σινεμα χειροκροτουσε , ειτε απο ανδρες που καταλαβαιναν απολυτα τον Αστον , ειτε απο γυναικες που κουνουσαν το κεφαλι τους , οπως το ανεβοκατεβασμα στο θρυλικο καπακι στην τουαλετα..

ευχαριστη , αναλαφρη κομεντι!! σαν αερακι που φυσαει ενα ζεστο καλοκαρινο βραδακι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται ότι λατρεύω ρομαντικές κομεντί, και η συγκεκριμένη είναι ΤΕΛΕΙΑ! Έλιωσα στο γέλιο...απλά.

Και σε εμάς το σινεμά χειροκροτούσε τον Άστον (Jack) όταν έκανε την ζωή της Κάμερον (Joy) κόλαση με τις γνωστές αντρικές γουρουνιές :D πχ το σκηνικό με το κατούρημα... Σαν τα σκυλιά ρε γαμώτο όπου βρουν κατουράνε :P

Ήρα μου την σκηνή με το νιπτήρα κι εγώ φρίκαρα! Έκαναν και κοντινό, eeewwww!

Άνετα μπορείτε να πάρετε το έτερον ήμισυ και να πάτε...θα βρείτε πολλά κοινά σημεία. Το τέλος με ξενέρωσε..πφφφ πολύ αναμενόμενο.

Ηιghlight #1: Oι πετσέτες στην σειρά δεν είναι τόσο περίεργο ΟΥΤΕ τόσο δύσκολο να γίνει. Δλδ υπερβολές :P

Highlight #2:

Ο Jack επιστρέφει στον Μason (τον πρώην αρραβωνιαστικό της Joy) το δαχτυλίδι των αρραβώνων της

Jack: Ωραία πέτρα...κρίμα να το πετάξει...πόσα έδωσες $6,000-7,000?

Μason: Βασικά...$30,000.

Γυναικείο κοινό στο σινεμά: Ααααααααααααααααααααααααααα

Σχόλιο άντρα από δίπλα: Ρε πούστη όλες ίδιες είστε!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η σκηνή με το καπάκι της τουαλέτας ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Κάμερον ΘΕΑ. ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη αυτό με το καπάκι ποτέ δεν το κατάλαβα. Τόσο δύσκολο είναι να σημαδέψει κάποιος με στοιχειώδεις γνώσεις βαλλιστικής; :P Σκοπεύεσατε... οπλίσατε...τρύπα μπλουπ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη αυτό με το καπάκι ποτέ δεν το κατάλαβα. Τόσο δύσκολο είναι να σημαδέψει κάποιος με στοιχειώδεις γνώσεις βαλλιστικής; :P Σκοπεύεσατε... οπλίσατε...τρύπα μπλουπ :P

Εννοούσα τη σκηνή που πήρε το καπάκι σουβενίρ και η Κάμερον δεν είχε που να κάτσει (κι έπεσε μέσα!!!) :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.