Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] CHICAGO


Athena

Recommended Posts

Καταπληκτικές και οι δυο πρωταγωνίστριες, Ρενέ Ζελβέγκερ και Κάθριν Ζέτα-Τζόουνς, αποδεικνύουν ότι έχουν πολλά ταλέντα. Πολύ ενδιαφέρων ο τρόπος σύνδεσης των (εκπληκτικών!) χορευτικών με την ίδια την ιστορία. Φοβερά κοστούμια και υπέροχοι δεύτεροι ρόλοι (Ρίτσαρντ Γκηρ και, κυρίως, η Queen Latifa!) Αξίζει τον κόπο, ακόμα κι αν η ιδέα του μιούζικαλ σας μοιάζει λίγο παλιομοδίτικη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφωνω καθετα..Το σεναριο ηταν βαρετο,τα τραγουδια ακοοοοοομα πιο βαρετα...Τραγουδουσαν συνεχεια και τα τραγουδια δεν ειχαν καλη ποιοτητα.....Εχω λατρεψει την Μελωδια της Ευτυχιας και πολλα αλλα,αλλα ειλικρινα ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΗΚΑ.....Φυσικα εκφραζω καθαρη την προσωπικη μου αποψη..οι υπολοιποι που ειχα παει ξετρελαθηκαν...Παντως αν βαριεστε τα μιουζικαλ μην πατε σε αυτο για να τα συμπαθησετε........ :shoot: :shoot: :shoot:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Ζετούλα είναι πραγματικά έκπληξη, τόσο στο τραγούδι, όσο και στα χορευτικά......

Η ΖαβοΖελβέγκερ είναι πραγματικά άθλια στο τραγούδι......μου είπαν ότι της κάναν και μαθήματα πόσους μήνες για να καταφέρει να τραγουδήσει έτσι-δηλαδή, πριν πρέπει να πέθαινε κόσμος στο άκουσμα της φωνής της ,έτσι?....όποτε μόλυνε τη μουσική με τις κραυγές και τις τσιρίδες της, ήθελα να σκοτώσω άνθρωπο........ΑΘΛΙΑ.............

Από ερμηνευτικής άποψης δεν ήταν άσχημη, όπως ούτε άσχημος ήταν και ο Gere, ο οποίος από άποψη τραγουδιού, είναι επίσης ΑΘΛΙΟΣ, τραγουδώντας όλη την ώρα σε μια οκτάβα (τόσο μπορεί ο άνθρωπος, τόσο βγάζει!!!!!!!!!!!!) σαν να απαγγέλει περισσότερο....αλλά χωρίς να σου τσιτώνει τα νεύρα όσο η χαζοξανθιά......

Αν οι ερμηνευτές ήταν καλύτεροι, θα της έβαζα χαλαρά 4/5, αλλά τώρα ας πάρει 3 για να μάθει

:cinema: :cinema: :cinema:

Γενικά, πάντως μια πολύ όμορφη και ευχάριστη ταινία........το να την συγκρίνεις με μιούζικαλ όπως η Μελωδία της Ευτυχίας είναι φυσικά ΥΒΡΙΣ.

Σκηνοθεσία, μοντάζ, σκηνικά, κοστούμια και β-ρόλοι πλησιάζουν το άψογο.....

Αυτές οι τσιρίδες θα με καταδιώκουν για πολλά χρόνια ακόμη......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτέλους βρίσκω το μέρος στο οποίο να καταγγείλω την παγκόσμια συνωμοσία που έχει στηθεί με μοναδικό σκοπό να περνάει ο Ρίτσαρντ Γκηρ ως ωραίος άνδρας....Μπλιαχχχ, δηλαδή Χριστέ μου, αν αυτός είναι ωραίος ο Κουασιμόδος ήταν μοντέλο...Επίσης, οφείλω να ζητήσω συγγνώμη από τα νόστιμα ζαρζαβατικά, αλλά η μύτη του ήταν σα μελιτζάνα!!!! Για να μη θυμηθώ τη σκηνή που μένει με το μποξεράκι και την τραγιάσκα, και θέλω να βγάλω ότι έφαγα το μεσημέρι....

Υπάρχει κάποιος άλλος που να συμφωνεί με την άποψή μου ρε παιδιά γιατί είμαι στα πρόθυρα του Αιγινητείου. Δηλαδή ή οι γυναίκες τρελάθηκαν ή εγώ....;;;;;

Κατά τα άλλα, τα μιούσικαλ δεν με ενθουσιάζουν, οπότε ούτε με αυτό πέταγα τη σκούφια μου. Μου άρεσε όμως η Κάθριν!!!!!!

Συμφωνώ με Blood :cinema: :cinema: :cinema:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Richard, αγαπητε συνάδελφε, έχει ένδοξο παρελθόν-βλπεπε american zigolo- και για αυτό του έχουμε συγχωρέσει το γεγονός ότι πλέον δεν φτουράει και πολύ σαν άντρας. Αλλά οφείλουμε να αναγνωρίσουμε ότι ο ...βουδιστής (κατά το ο χριστιανός) είναι και μιας κάποιας ηλικίας, έτσι, τα χει καβαντζάρει τα 50- ήταν 45 όταν γύριζε τον πρώτο ιππότη. Και τέλος πάντων, γιατί κανένας δεν θέλησε να βγάλει τα άντερά του όταν ο Μπράντο προσπαθούσε να κάλύψει τα πάκια του με το κορμί της σναιντερ στο τελευταίο τανγκό στο παρίσι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.