Jump to content

[αγονο αγροτικό] Δικαιούμαι επιδομα αγόνου στο 3μηνο?


tsatsos

Recommended Posts

από φίλο (φραγκοφονιάς από τους λίγους)

διοριστηκε ως αγονος και κανει τρίμηνο

η συμβαση είναι πλέον δημοσίου δικαίου

δικαιούται το επιδομα αγονου στο τρίμηνο?

ή

πρέπει να παρουσιαστεί στο άγονο για να το δικαιούται?

η ερώτηση μπορεί να απαντηθεί μόνο απο αγονους των τελευταίων 2 προκηρύξεων (οπότε και άλλαξε η μορφή της σύμβασης)

από το γραφείο μισθοδοσίας η απάντηση ήταν αρνητική αλλά υπάρχουν νοσοκομεία που δίνουν το επίδομα ΚΑΙ στο τρίμηνο

αν υπάρχει κάποια νομική βαση θα ήταν ευπρόσδεκτη

ευχαριστώ εκ μέρους του φραγκοφονιά :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι δεν δικαιούται γιατί το επίδομα αγόνου είναι επίδομα ειδικών συνθηκων για το ότι εργάζεται σε δυσπρόσιτη περιοχή... το νοσοκομείο δεν είναι δυσπρόσιτη περιοχή θα ξεκινήσει να το παίρνει όταν εμφανιστεί στο αγροτικό του και για όσο μείνει εκεί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίδομα για τους γιατρούς υπηρεσίας υπαίθρου και τους μονίμους αγροτικούς γιατρούς και προσωπικό: 22 ευρώ ως έξοδα κίνησης, και ετοιμότητας από 22 έως 30 ευρώ. Για υπηρετούντες σε άγονες περιοχές το επίδομα φτάνει στα 440 ευρώ.Το νοσοκομείο δεν είναι άγονο!

Αυτά ισχύουν το 2007....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανω αγονο εδω και 4 μηνες. το επιδομα αγονου οταν παρουσιαζεσαι στη δυσπροσιτη περιοχη και οχι βεβαια στο τριμηνο!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το επιδομα αγονου το παιρνεις κανονικα απο το τριμηνο στο νοσοκομειο.ετσι εγινε απο τν προηγουμενη φορα γιατι υπογραφεις ενιαια συμβαση.ολοι το πηρανε.υπαρχει κ θεμα συζητησς γιαυτο καπου αλλου αν ψαξεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ξεκίνησα αγροτικό τον Οκτώβριο.Κάνω δηλαδη εννιάμηνο.Υπέγραψα σύμβαση δημοσιου δικαίου.Δε πήρα το επίδομα αγόνου το πρώτο τρίμηνο στο νοσοκομείο.Το αγροτικό μου βρίσκεται στο νομό Γρεβενών.Άκουσα όμως οτι σε άλλους νομούς,πχ Δράμα πήραν το επίδομα και στο τρίμηνο.Το ανέφερα στον υπεύθυνο μισθοδοσίας του νοσοκομείου και επέμενε οτι δε το δικαιούμαι.Μου έλεγε οτι ο νόμος δεν άλλαξε σε οτι αφορά το επίδομα.Το δικαιούμαστε απο τη στιγμή που θα πάμε στο χωριό.Αυτό που έκανα εγώ ηταν να στείλω εγγράφως ερώτημα στο υπουργείο και να ρωτήσω τι ισχύει.Δε πήρα όμως ακόμη απάντηση εδώ και 2 μήνες.Αν κάποιος άλλος έμαθε κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

με λύπη emcrybaby με πληροφόρησε ο φραγκοφονιάς οτι ούτε στο δικό του νοσοκομείο

προτίθενται να πληρώσουν το επιδομα αγόνου στο τρίμηνο

αν συμβαίνει τπτ διαφορετικό στα υπόλοιπα νοσοκομεία παρακαλώ ενημερώστε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.