Jump to content

[αγονο αγροτικό] Κάνω αγονο και μου'ρθε διορισμος για ειδικότητα


timsta

Recommended Posts

έχω άγονο και θα ανοίξει η θέση μου για ειδικότητα την οποία θα πάρει καποιος 9μηνήτης που είναι μετά απο μένα στην λίστα και αυτό γιατί εγώ υπουχρεούμε να κάτσω 15 μήνες στο αγροτικό(γιατί διαφορετικά σε περίπτωση παραίτησης χάνω την αίτηση που έχω κανει για το ειδικό κομμάτι) ενω ο άλλος 9!!!!........................βέβαια ο νομος ειναι άδικος και για τους νεοδιοριζόμενους που έχουν μεγάλη αναμονή για το γενικό κομμάτι και ετσι με τον παλοιό θα γέμιζαν 15 μήνες αναμόνη ενω τώρα μόνο 9!!!!Γιατί άλλαξαν τον νόμο?και αφού τον άλλαξαν γιατί το διάστημα δεν το έκαναν προαιρετικό 9 η 15 μήνες μετά από επιλογή του εκάστωτε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σιγουρα αυτη η χωρα εχει γινει το θεατρο του παραλογου

θα ηθελα να ρωτησω ομως το εξης

σε περιπτωση που καποιος εχει πιασει αγροτικο και εργαζεται και του ερθει ο διορισμος για ειδικοτητα αν παραιτηθει απο το αγροτικο μηδενιζονται τα μορια του η οχι?

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχω άγονο και θα ανοίξει η θέση μου για ειδικότητα την οποία θα πάρει καποιος 9μηνήτης που είναι μετά απο μένα στην λίστα και αυτό γιατί εγώ υπουχρεούμε να κάτσω 15 μήνες στο αγροτικό(γιατί διαφορετικά σε περίπτωση παραίτησης χάνω την αίτηση που έχω κανει για το ειδικό κομμάτι) ενω ο άλλος 9!!!!........................βέβαια ο νομος ειναι άδικος και για τους νεοδιοριζόμενους που έχουν μεγάλη αναμονή για το γενικό κομμάτι και ετσι με τον παλοιό θα γέμιζαν 15 μήνες αναμόνη ενω τώρα μόνο 9!!!!Γιατί άλλαξαν τον νόμο?και αφού τον άλλαξαν γιατί το διάστημα δεν το έκαναν προαιρετικό 9 η 15 μήνες μετά από επιλογή του εκάστωτε?

Ρε φίλε,μην κάνεις έτσι.Η πρώτη θέση που θα ανοίξει στην ειδικότητα,από την στιγμή που θα τελειώσεις το αγροτικό, είναι δικιά σου.Μην κάνεις καμιά βλακεία και παραιτηθείς.Και τελικά,τι ακριβώς θες;και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Και 'γω βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση που βρίσκεται ο συνάδελφος timsta και τον καταλαβαίνω απόλυτα.

Φυσικά εκτός απο το να διαβάζω το φόρουμ έκανα ένα βήμα πιο πέρα....

Ήρθε και σε μενα ο διορισμός για την ειδικότητα χωρίς να έχω τελειώσει ακομα το άγονο αγροτικό .

Την προηγούμενη εβδομάδα επικοινώνησα με το υπουργείο για το θέμα αυτο. Έτσι διαβάστε τι μου είπαν:

Αφού έχω άγονο αγροτικό, έχω το δικαίωμα όταν παραλάβω τον διορισμό μου για την ειδικότητα και δεν το έχω ακομα τελειώσει, να τους κάνω μια αίτηση που θα τους εξηγώ το γεγονός αυτό και ετσι αυτοί απο την δικιά τους μεριά θα ειδοποιήσουν τον επόμενο . Αλλά το καλό στην υπόθεση είναι, ότι εγω θα καταλάβω την επόμενη αμέσως θέση που θα ανοίξει για την ειδικότητα . Έτσι δεν θα χάσω την θέση μου και μόλις τελειώσω το αγροτικό, θα μπορέσω να ξεκινήσω την ειδικότητά χωρίς να χάσω τίποτα !!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

αυτό ισχύει μαριάνα το γνώριζα(πολύ χρήσιμο πάντως για όσους δεν το ξέρουν),σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση απλά θέλω να την σπάσω την κύρια ειδικότητα και διοριζόμενος τώρα αντί για τον αύγουστο θα δήλωνα και την μερικό κομμάτι της κύριας ειδικότητας σε κάποιο περιφερειακό νοσοκομείο ώστε να ξεκινούσα την κύρια ειδικότητα πιο νωρίς!επειδή ενδιαφέρθηκα αρκετά πήγα στο υπουργείο συμβουλεύτηκα και δικηγόρο ο νομος έχει κενό,και τώρα μου είπαν απο το υπουργείο οτι εκρεμεί να βγεί μια εγκύκλιος γι αυτό το θέμα και γι αυτό να καθυστερήσω τον διορισμό μου..το θέμα είναι οτι η ειδοποίηση μου έχει ερθει ήδη 14 μέρες και πρέπει να τον παραλάβω και μετά αν δεν κανω λάθος εχω άλλες 15 μέρες μέχρι να παρουσιαστώ,δεν ξέρω ούτε εγώ ούτε αυτοι στο υπυργείο αν θα προλάβει να βγεί η εγκύκλιος μέσα σε αυτό το διάστημα,αλλά όποιον τον ενδιαφέρει ας περιμένει και ας το κοιτάξει το θέμα,ελπίζω και η δικιά μου απαντηση να είναι χρήσιμη οπως της μαριαννας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Ηθελα να ρωτησω το εξης.Αν καποιος εχει αγονο και παραιτηθει πριν το ολοκηρωσει επειδη του ηρθε ο διορισμος για ειδικοτητα τοτε περνει πισω την αιτηση που εχει ηδη κανει για το ειδικο μερος σωστα??

Στην περιπτωση αυτη οταν ξαναδηλωσει αγροτικο θα εχει μηδενισμενα μορια??

Επισης απο το γενικο μερος θα του αφαιρεθουν 6 ή 9 μηνες ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηθελα να ρωτησω το εξης.Αν καποιος εχει αγονο και παραιτηθει πριν το ολοκηρωσει επειδη του ηρθε ο διορισμος για ειδικοτητα τοτε περνει πισω την αιτηση που εχει ηδη κανει για το ειδικο μερος σωστα??

Στην περιπτωση αυτη οταν ξαναδηλωσει αγροτικο θα εχει μηδενισμενα μορια??

Επισης απο το γενικο μερος θα του αφαιρεθουν 6 ή 9 μηνες ???

1.θα χασεις την αιτηση για το ειδικο μερος.

2.τ αμορια σου δε θα μηδενιστουν γτ παραιτηθηκες για εναρξη ειδιοκτητας

3.απο το γενικο μερος θα αφαιρεθουν νομιζω 3 μηνες.θα υπολογιστει μονο ο χρονος τριμηνου.

*το 3 χωρις βεβαιοτητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηθελα να ρωτησω το εξης.Αν καποιος εχει αγονο και παραιτηθει πριν το ολοκηρωσει επειδη του ηρθε ο διορισμος για ειδικοτητα τοτε περνει πισω την αιτηση που εχει ηδη κανει για το ειδικο μερος σωστα??

Στην περιπτωση αυτη οταν ξαναδηλωσει αγροτικο θα εχει μηδενισμενα μορια??

Επισης απο το γενικο μερος θα του αφαιρεθουν 6 ή 9 μηνες ???

1.θα χασεις την αιτηση για το ειδικο μερος.

2.τ αμορια σου δε θα μηδενιστουν γτ παραιτηθηκες για εναρξη ειδιοκτητας

3.απο το γενικο μερος θα αφαιρεθουν νομιζω 3 μηνες.θα υπολογιστει μονο ο χρονος τριμηνου.

*το 3 χωρις βεβαιοτητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηθελα να ρωτησω το εξης.Αν καποιος εχει αγονο και παραιτηθει πριν το ολοκηρωσει επειδη του ηρθε ο διορισμος για ειδικοτητα τοτε περνει πισω την αιτηση που εχει ηδη κανει για το ειδικο μερος σωστα??

Στην περιπτωση αυτη οταν ξαναδηλωσει αγροτικο θα εχει μηδενισμενα μορια??

Επισης απο το γενικο μερος θα του αφαιρεθουν 6 ή 9 μηνες ???

Πάντως έχεις και την δυνατότητα, αν δε θέλεις να χάσεις την αίτηση για το ειδικό μέρος, να μην παραιτηθείς από το άγονο , να το συνεχίσεις κανονικά, και όταν έρθει το χαρτί για το γενικό κομμάτι, να κάνεις ανάκληση διορισμού, δηλαδή να πεις ότι δεν μπορείς να παρουσιαστείς γιατί κάνεις άγονο, οπότε θα πάει ο επόμενος.Εσύ όμως θα μείνεις πρώτος στη λίστα και θα σε καλέσουν όταν τελειώσεις.Για να μην σε πάρω στο λαιμό μου, ας με διορθώσει όποιος ξέρει καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπουργική Απόφαση Α9γ/38800 της 20ης/11/1998

Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας υπαίθρου στο Άγονο Ιατρείο οι γιατροί χάνουν το ευεργέτημα των αιτήσεων εκτός αν συνεχίσουν αυτή σε άλλο άγονο, ώστε να συμπληρώσουν σε αυτό τον απαιτούμενο χρόνο.

Άρα αν παραιτηθείς για οποιοδήποτε λόγο θα πάψει να ισχύει η δεύτερή σου αίτηση.

Όταν ξαναδηλώσεις (εφόσον ήδη συμπλήρωσες τους 6 μήνες) δηλώνεις ως επί θητεία (αν δεν κάνω λάθος) και (εφόσον δεν συμπλήρωσες 6 μήνες) δηλώνεις ως υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου και τα μόριά σου θα υπολογίζονται από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου (δεν μηδενίζονται).

Αν παραιτηθείς θα σου αναγνωριστεί το τρίμηνο εκπαίδευσης (εφόσον το έχεις ολοκληρώσει). Έξι μήνες σου αφαιρούν εφόσον ολοκληρώσεις την υπηρεσία υπαίθρου. 9 μήνες θα σου αφαιρέσουν μόνο αν ήσουν αποσπασμένος με υπουργική απόφαση 9 μήνες σε κλινική που δίνει ειδικότητα χειρουργικής ή παθολογίας (και φυσικά η σύμβασή σου ήταν 15μηνη).

Ισχύει όμως και αυτό που προαναφέρθηκε. Μπορείς να ζητήσεις "χρονολογική παράταση" λόγο άγονου. Αυτό σου δίνει το δικαίωμα να παραμένεις πρώτος στη λίστα αναμονής μέχρι να ολοκληρώσεις τη θητεία σου στο άγονο ιατρείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί να παραιτηθείς αφού μπορείς να συνεχίσεις το αγροτικό σου και να ξεκινήσεις ειδικότητα αμέσως μόλις το τελειώσεις;!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί να παραιτηθείς αφού μπορείς να συνεχίσεις το αγροτικό σου και να ξεκινήσεις ειδικότητα αμέσως μόλις το τελειώσεις;!

Είναι η πιο σωστή κίνηση γιατί το άγονο σου δίνει τη δίνατότητα ανάκλησης του διρισμού.

Έτσι και οι δύο αιτήσεις συνεχίζουν να τρέχουν.

Παίρνεις την 1η θέση που θα ανοίξει μετά το τέλος του αγροτικού σου, με λίγη τύχη δε μένεις παρά λίγους μήνες άνεργος και το καλύτερο, δεν αποσύρεις τα χαρτιά από το κυρίως μέρος της ειδικότητας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

Θέμα: «Εφαρμογή της αριθμ. 73202/28-7-2003 Υπουργικής Απόφασης Αναστολής Εκπλήρωσης Υπηρεσίας Υπαίθρου»

Σας γνωρίζουμε ότι δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 1041/Β΄/28-7-03 η 73202/28-7-03 Υ.Α. περί αναστολής εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου.

Α. ΓΕΝΙΚΑ

Προκειμένου να διευκολυνθούν οι γιατροί στην εκπλήρωση υπηρεσίας υπαίθρου και να βελτιωθεί η διαδικασία αναμονής τους στα διάφορα στάδια της ειδίκευσής τους αναστέλλεται η υποχρέωση της υπηρεσίας υπαίθρου για ειδίκευση σε όλες τις ειδικότητες πλην της Γενικής Ιατρικής για την οποία οι γιατροί απαλλάσσονται.

Οι γιατροί μπορούν να υποβάλλουν αίτηση για σειρά προτεραιότητας στην Ειδικότητα που τους ενδιαφέρει με κριτήριο την περίοδο κτήσης πτυχίου ή αναγνώρισης πτυχίου από το ΔΙΚΑΤΣΑ, χωρίς να προσκομίζουν βεβαίωση υπηρεσίας υπαίθρου και πιστοποιητικό στρατιωτικής κατάστασης τύπου Α.

Αυτό σημαίνει ότι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση για ειδικότητα και οι γιατροί που έχουν ήδη τοποθετηθεί για να εκπληρώσουν την υπηρεσία υπαίθρου.

Το κίνητρο υποβολής δύο αιτήσεων για σειρά προτεραιότητας στην Ειδικότητα όπως προβλέπεται στην υπ΄ αριθμ. Α/οικ 62879/19-12-92 και Α9Γ38800/20-11-98 (κεφ. ΙΒ΄/ Εξαιρέσεις) Αποφάσεις για τους γιατρούς που υπηρετούν σε άγονα Π.Ι. εξακολουθεί να ισχύει.

Ο γιατρός από 1/8/2003 έχει το δικαίωμα υποβολής αίτησης για το προκαταρκτικό στάδιο της Ειδίκευσής του πριν την ανάληψη υπηρεσίας στο άγονο Π.Ι. Εννοείται ότι ο γιατρός που αναλαμβάνει υπηρεσία υπαίθρου σε άγονο Π.Ι. εάν παραιτηθεί προκειμένου να αναλάβει υπηρεσία για Ειδίκευση στο προκαταρκτικό στάδιο χάνει το ευεργέτημα της δεύτερης αίτησης.

Στις περιπτώσεις γιατρών (που υπηρετούν σε άγονα Π.Ι.) και τοποθετούνται για Ειδίκευση πριν την εκπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου θα δίνεται χρονολογική παράταση τοποθέτησης – πρόσληψής τους.

Προσοχή θα πρέπει να επιδείξουν οι γιατροί που δεν έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις. Δεν είναι δυνατή η ανάληψη υπηρεσίας για ειδίκευση σε περίπτωση που δεν προσκομίσουν στο Νοσηλευτικό Ίδρυμα που θα τοποθετηθούν για Ειδίκευση πιστοποιητικό στρατιωτικής κατάστασης τύπου Α, από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολής στράτευσης.

Β. ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΤΑ ΜΗΤΡΩΑ ΣΕΙΡΑΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Η καταχώρηση των αιτήσεων γίνεται με βάση την περίοδο κτήσης πτυχίου (για τους αποφοίτους Ελληνικών Πανεπιστημίων και Πανεπιστημίων χωρών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης) ή αναγνώρισης πτυχίου από το ΔΙΚΑΤΣΑ ( για αποφοίτους Πανεπιστημίων εκτός χωρών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης) που για κάθε έτος είναι τρεις περίοδοι.

Πρώτη περίοδος Δεκέμβριος (προηγούμ. έτους) – Ιανουάριος –Φεβρουάριος – Μάρτιος.

Δεύτερη περίοδος Απρίλιος – Μάιος – Ιούνιος – Ιούλιος.

Τρίτη περίοδος Αύγουστος – Σεπτέμβριος – Οκτώβριος – Νοέμβριος.

Είναι σαφές ότι οι αιτήσεις που θα υποβληθούν από 1/8/2003 μέχρι και 29/8/2003 για Ειδικότητα σύμφωνα με τη διάταξη περί αναστολής υπηρεσίας υπαίθρου θα πρωτοκολληθούν κανονικά αλλά θα καταχωρηθούν στα μητρώα σας ανά Ειδικότητα και Νοσοκομείο με βάση το ανωτέρω κριτήριο το πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου.

Σε περίπτωση αιτήσεων για την ίδια Ειδικότητα και το ίδιο Νοσοκομείο όπου τα συνυποβαλλόμενα πτυχία εμπίπτουν στην ίδια χρονική περίοδο, απαιτείται κλήρωση σύμφωνα με την παρακάτω διαδικασία.

Γ. ΚΛΗΡΩΣΗ

Η κλήρωση θα διενεργηθεί το ταχύτερο δυνατό μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου αφού αναρτηθεί ανακοίνωση στις Νομαρχίες ,στην οποία θα προσδιορίζεται η ημερομηνία και η ώρα της κλήρωσης προκειμένου να ενημερωθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

Την κλήρωση θα συνοδεύει πρακτικό το οποίο θα υπογράφει ο Προϊστάμενος της Δ/νσης Υγείας.

Είναι επιθυμητό να μονογράφεται το πρακτικό και από ενδιαφερόμενους που παρίστανται.

Δ. ΛΟΙΠΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Οι αιτήσεις των γιατρών που δεν εμπίπτουν στις διατάξεις της Υπουργικής Απόφασης Υ10γ/οικ.62278/03 αναστολής εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου και αφορούν

1. τους γιατρούς που θα ολοκληρώσουν την υποχρέωση υπηρεσίας υπαίθρου μέσα στον Αύγουστο, 2. τους γιατρούς που υποβάλλουν αίτηση για το δεύτερο στάδιο της ειδικότητας και 3. τους γιατρούς που θα υποβάλλουν αίτηση για την ανάληψη υπηρεσίας άγονου Π.Ι. θα καταχωρούνται κανονικά, σύμφωνα με τον αριθμό πρωτοκόλλου και την ημερομηνία υποβολής τους, καθ΄ όλη τη διάρκεια της μεταβατικής περιόδου.

Αιτήσεις που θα υποβάλλονται μετά την 1/9/2003/ θα καταχωρηθούν στα μητρώα μετά τις αιτήσεις της μεταβατικής περιόδου, σύμφωνα με τις ισχύουσες προ της παρούσης εγκυκλίου διατάξεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια!

Θελω τη βοηθεια σας, μολις συνειδητοποιησαμ οτι ειμαι ξαφνικα υπο διορισμο, ενω κανω αγονο αγροτικο.!

Πως κανω ανακληση διορισμου?

Θα ρωτησω απο δευτερα το υπουργειο, αλλα θελω να ξερω μεχρι τοτε για να εχω ετοιμα τα απαραιτητα χαρτια!

Πηγαινω νομιζω στη νομαρχια στο τμημα ειδικοτητων στο γουδι και καταθετω τι? Το διορισμο μου σε αγονο αγροτικο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ήδη θα έπρεπε να καταθέσεις στη διεύθυνση υγείας όπου περιμένεις το διορισμό τη βεβαίωση ανάληψης άγονου αγροτικού ώστε να μην καθυστερήσει ο επόμενος συνάδελφος στο δικό του διορισμό.

πάνε λοιπόν τη δευτέρα κιόλας ή στείλε τη βεβαίωση ώστε να μην καθυστερήσει ο διορισμός του επόμενου συναδέλφου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

καλημερα παιδια.κανω αγονο αγροτικο κ τελειωνω την κανονικη μου θητεια στις 15/11.σημερα μου ηρθε χαρτι απο την δ.υγειας οτι ανοιξε η θεση μου για το πρωτο κομματι της ειδικοτητας σε πρωσωποπαγη θεση λογω κυησης.με την δ.υγειας μιλησα κ μου ειπε να περιμενω τον διορισμο απο το υπουργειο.εσεις ξερετε κατι αλλο που πρεπει να κανω?ισως να ζητησω χρονολογικη παραταση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα παιδια.κανω αγονο αγροτικο κ τελειωνω την κανονικη μου θητεια στις 15/11.σημερα μου ηρθε χαρτι απο την δ.υγειας οτι ανοιξε η θεση μου για το πρωτο κομματι της ειδικοτητας σε πρωσωποπαγη θεση λογω κυησης.με την δ.υγειας μιλησα κ μου ειπε να περιμενω τον διορισμο απο το υπουργειο.εσεις ξερετε κατι αλλο που πρεπει να κανω?ισως να ζητησω χρονολογικη παραταση?

ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠ'ΟΨΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΜΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΚΙ ΑΛΛΕΣ 10 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΑΝ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 20/10 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

υπηρετώ σε άγονο και βγήκε ο διορισμός μου για τη χειρουργική.

καταρχήν ο ταχυδρόμος έχασε τις ειδοποιήσεις του συστημένου με το διορισμό καιείχε πάρει το δρόμο της πιστροφής ως αζήτητο. ευτυχώς το πήρα χαμπάρι κάποια στιγμή και κατάφερα να μου επιδοθεί ο διορισμός από το υπουργείο.

αυτοστιγμεί έκανα αίτηση για χρονική παράταση λόγω υπηρεσίας σε άγονο αγροτικό.

το θέμα είναι ό,τι το νοσοκομείο παρόλο που τους ενημέρωσα εγγράφως ότι έχω κάνει ανάκληση(σημειωτέον ότι ειδικότητα και άγονο υπάγονται στο ίδιο νοσοκομείο και με γνωρίζουν προσωπικά τώρα πια) επιμενει να στείλει έγγραφο σε υπουργείο και νομαρχία ότι δεν παρουσιάστηκα για την ειδικότητα, γεγονός που θα οδηγήσει στη διαγραφή μου από τη λίστα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ-ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΕΣΗ?

Θέλω να κάνω μια ερώτηση: μου έρχεται ο διορισμός για το πρώτο κομμάτι ειδικότητας, αλλά κάνω άγονο και δεν προλαβαίνω να πάω για 10 μέρες μόνο (βάλτε μέσα και τις 15 μέρες για να παρουσιαστώ και τις 15 για να παραλάβω το διορισμό από το ταχυδρομείο).Γίνεται να κάνω ανάκληση και με κάποιο τρόπο να ξανάρθουν τα χαρτιά για διορισμό πάλι σε μένα? αφού εν τω μεταξύ θα έχω τελειώσει το άγονο αγροτικό μου και η επόμενη θέση ανοίγει σε ένα χρόνο? δλδ ας πούμε μπορεί να σταλεί αμέσως μετά την ανάκληση και μια υπεύθυνη δήλωη αναστολής της ανάκλησης με courrier? (ή αν έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα , ας την καταθέσει)

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρακαλώ πολύ,ριχνετε πρωτα μια ματιά στους χαρτες της ενοτητας, οπου εχουν περαστεί τα θεματα που εχουν συζητηθει πολύ,ωστε

να μην ανοιγονται συνεχώς νεα τοπικ!Διατυπωνετε τα ερωτήματά σας στα προϋπάρχοντα τοπικ.

επίσης: http://www.greekmeds...ic=28200&st=160

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ-ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΕΣΗ?

Θέλω να κάνω μια ερώτηση: μου έρχεται ο διορισμός για το πρώτο κομμάτι ειδικότητας, αλλά κάνω άγονο και δεν προλαβαίνω να πάω για 10 μέρες μόνο (βάλτε μέσα και τις 15 μέρες για να παρουσιαστώ και τις 15 για να παραλάβω το διορισμό από το ταχυδρομείο).Γίνεται να κάνω ανάκληση και με κάποιο τρόπο να ξανάρθουν τα χαρτιά για διορισμό πάλι σε μένα? αφού εν τω μεταξύ θα έχω τελειώσει το άγονο αγροτικό μου και η επόμενη θέση ανοίγει σε ένα χρόνο? δλδ ας πούμε μπορεί να σταλεί αμέσως μετά την ανάκληση και μια υπεύθυνη δήλωη αναστολής της ανάκλησης με courrier? (ή αν έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα , ας την καταθέσει)

Ευχαριστώ

τι εννοεις υπευθυνη δηλωση αναστολης της ανακλησης? η ανακληση σου αναστελλεται αυτοματα τη τελευταια μερα υπηρετησης του αγονου και ΟΧΙ νωριτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

Κάνω άγονο και εδώ και λίγες μέρες βλέπω στο σάιτ της περιφέρειας ότι είμαι υπό διορισμό (νωρίτερα απ' ότι περίμενα). Φυσικά δεν έχω παραλάβει χαρτί ακόμα. Επίσης φυσικά το τηλέφωνό τους ή μιλάει ή δεν απαντάει για να με διαφωτίσει. Ξέρει κανείς που το έχει κάνει πρόσφατα ποια ακριβώς χαρτιά πρέπει να τους στείλω από τώρα (πριν έρθει ο διορισμός, μην καθυστερούν κι άλλο εξαιτίας μου οι επόμενοι) για να γίνει ανάκληση;

Θενξ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για να γινει ανακληση πρεπει να σου ερθει ο διορισμος (ή τουλαχιστον να εχει βγει ο αριθμος πρωτοκολλου διορισμου).

και ναι οι επομενοι θα φανε καθυστερηση αλλα δεν φταις επ ουδενι εσυ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.