Jump to content

[αγροτικός] Δικαιούμαστε εξοδα μετακίνησης ;


nok

Recommended Posts

Sorry εάν επαναδιατυπώνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί αλλά για να πω την αλήθεια

δεν είχα την υπομονή να ψάξω όλα τα topic για να βρω τις απαντήσεις που ψάχνω emconfused .

Λοιπόν οι απορίες μου είναι οι ακόλουθες 2:

1.Εδώ και περίπου 1 μήνα φίλη μου έχει ξεκινήσει στο χωριό που είχε δηλώσει για αγροτικό(έχει τελειώσει τους 3 μήνες εκπ. σε νοσοκομείο).Εώς εδώ καλά...Το θέμα είναι πως αντί να πηγαίνει μονάχα σε αυτό άντε και σε 1 ή 2 ακόμα χωριά όπως κάνουν οι υπόλοιποι αγροτικοί στο Κ.Υ πηγαίνει κατά εντολή του διευθυντή του Κ.Υ σε 9 χωριά.Η θέση στο χωριό είναι 2θεσια και μόλις έφτασε νέος αγροτικός στο Κ.Υ με τον οποίο θα μοιράζονται τα χωριά πράγμα όμως που σημαίνει πως θα έχει πάλι 4 ή 5...Επειδή τα χωριά αυτά απέχουν απο το Κ.Υ αρκετή ώρα(τουλάχιστον τα 5 απέχουν 50λ-1 ώρα και γυρώ στο 15λεπτο μεταξύ τους) η κοπέλα έχει μπει μέσα από τις βενζίνες και τα νεύρα της έχουν χτυπήσει κόκκινο λόγω των συχνών μετακινήσεων(και άντε καλά, τώρα έχει καλό καιρό,το χειμώνα τι???).Επειδή με τα νεύρα της δεν μπορει προφανώς να γίνει τπτ, μήπως μπορει με καποιο τρόπο να διεκδικήσει κάποια λεφτά παραπάνω(τουλάχιστον για τη βενζίνη)???

2.Δεν ξέρω πως την έχει δει ο διευθυντής του Κ.Υ της πόλης της/μου αλλά εδώ και καιρό όλοι οι αγροτικοί φεύγουν(τελειώνουν) χωρίς να έχουν πάρει ούτε 1 μέρα άδεια.Ρώτησα τη φίλη μου και μου απάντησε πως τους είπαν πως απλά δεν δικαιούνται.Της μετέφερα τα όσα διάβασα στο ανάλογο topic περί Επιθεώρησης Εργασίας,Δημοσιουπαλληλικού κώδικα κτλ. αλλά(δικαιολογημένα κατά τη γνώμη μου) μου ανέφερε πως δεν θα ήθελε να έρθει σε κόντρα με τον διευθυντή από τον 1ο κιόλας μήνα...Εσείς τι θα την συμβουλεύατε???

Οποιαδήποτε απάντηση καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Last Reply

Άδεια δικαιούται σύμφωνα με τον υπαλληλικό κώδικα αφού συμπληρώσει 2 μήνες στο αγροτικό.

Για χωριά που δεν είναι στην περιφέρειά της, να ζητήσει χαρτί με επίσημη εντολή να τα επισκέπτεται, σφραγισμένο από την Υγειονομική Περιφέρεια που εγκρίνει τη μετάβαση, ιδίως αν είναι μακριά. Αν θέλει να πηγαίνει, ας ζητήσει τουλάχιστον επίσημο χαρτί του Κέντρου Υγείας ή του Νοσοκομείου για να είναι η ίδια καλυμμένη σε περίπτωση που συμβεί κάτι στην περιοχή ευθύνη της και αυτή λείπει για να καλύψει τις μ@λ@κίες άλλων ή - θεός φυλάξει - της συμβεί κάποιο ατύχημα όσο είναι στο δρόμο.

Το τελευταίο είναι αμετακίνητη θέση, γιατί έχουμε δει πολλά... Αν δε δέχεται να της δώσει τέτοιο χαρτί ο διευθυντής, να τον στείλει χωρίς περιστροφές στον αγύριστο. Δε χωράνε εδώ δειλίες "μα θα με κακοχαρακτηρίσει από τον πρώτο μήνα". Δεν του χρωστάει τίποτα, δεν του έχει καμία υποχρέωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...Αν και από ότι κατάλαβα η υπόθεση με τα χωριά δεν αλλάζει...Ras αν κατάλαβα καλά το θέμα για τα παραπάνω λεφτά δεν παίζει έτσι???Για την ασφάλεια που πολύ σωστά αναφέρεις(πολύ σημαντικό-μην πάθει κανείς κάτι σε 1 από τα 9 χωριά που καλύπτει και δεν είναι εκεί-α το αστείο είναι πως σε κανένα από τα 9 δεν έχουν σήμα τα κινητά) έχει την πλήρη κάλυψη του διευθυντή(σε αυτό τουλάχιστον είναι κύριος...).Για το άλλο που αναφέρεις για τα χωριά που είναι στην περιφέρεια,αυτά δεν τα ορίζει ούτως ή άλλως το Κ.Υ σε συνδυασμό με την υγειονομική περιφέρεια ανάλογα με τις υποδείξεις του εκάστοτε διευθυντή???Ρωτώ γιατί δεν γνωρίζω έτσι...Και μία ακόμη ερώτηση που με αφορά προσωπικά.Έχω παρατηρήσει πως ο αγροτικός στο χωριό μου έχει ανακοίνωση πως εξετάζει μονάχα Τρ-Πεμ 10-12 το πρωί.Γνωρίζω σίγουρα πως δεν πηγάινει σε άλλα χωριά.Μήπως αυτό σημαίνει ότι ο διευθυντής μπορεί να τον απασχολεί τις άλλες ημέρες στο Κ.Υ?Αν ναι (και επειδή μιλάμε για πολύ πιο χοντρό χώσιμο σε Κ.Υ από ότι στο εκάστοτε χωριουδάκι)αυτό είναι νόμιμο ή και πάλι ισχύει ο νόμος του ''διευθυντή''?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχω την εντύπωση (βασικά ξέρω οτι ισχύει σε μία περιπτωση γνωστού) οτι όταν καλύπτεις χωριά που δεν ανήκουν σε σένα παίρνεις ένα επίδομα πρόσθετο για τις βενζίνες που ξοδεύεις (καπου 15-20 euros το μήνα).

συναδελφοι που κάνουν ή έκαναν αγροτικό σίγουρα μπορούν να είναι περισσότερο διαφωτιστικοί από μένα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΑΙΡΕΤΑΙ!!ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΝΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ 1 ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗΜΕΝΟΣ-Η ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΩ Κ.Υ. ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΣΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΣΤΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ.ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΥΧΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ Κ.Υ.:ΚΑΝΕΝ ΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΠΤΗ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥΣ.ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΤΑ ΛΙΓΟΣΤΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΛΥΦΘΕΙ Η ΘΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΟΤΛΗ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΥ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΘΕΤΟΙ.ΟΣΟΙ ΤΗ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΣΑΚΩΜΟΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα πράγματα είναι απλά

η άγνοια που μας δέρνει τα κάνει δύσκολα

1. θα ψάξει σε φεκ τα χωρία που είναι στην ευθύνη της. για όποιο άλλο δεν εξυπηρετεί θα κάνει χαρτί εξυπηρέτησης όμορων περιοχών και ανάλογα με τις μέρες που πηγαίνει μπορεί να διεκδικήσει και θα πάρει επιπλέον αποζημίωση. νομιμη!

πέραν των οδοιπορικών που παίρνει ήδη και δεν αλλάζουν

(για τη διαδικασία τηλεφωνείστε στο νοσοκομείο χατζηκώστα ιωαννίνων και θα σας πουν λεπτομέρειες)

για την άδεια ήδη δικαιούνται άδεια λόγω του νέου κώδικα δημοσίων υπαλήλλων (βλέπε στο φόρουμ νομοθεσία) αλλά για ακόμα πιο ξεροκέφαλους διευθυντές στο νέο νόμο για τις προμήθειες που θα περάσει αναφέρονται ρητά οιθ άδειες των αγροτικών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΝΕΝ ΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΠΤΗ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥΣ.ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΤΑ ΛΙΓΟΣΤΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΛΥΦΘΕΙ Η ΘΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΟΤΛΗ.

Γενικά , ναι, είναι καλό να είσαι καλυμένος με επίσημο εγγραφο, αλλά μην τα βάφουμε και μαύρα...

Στο ΚΥ που ανήκε το ΠΙ μου είχαμε πολύ καλή διευθύντρια που καταλάβαινε την απειρία μας, δε βαριόταν ποτέ, έδινε καλές και χρήσιμες συμβουλές και έμπαινε μπροστά να καλύψει!

Φυσικά, λόγω μεγάλης περιφέρειας, πάντα καποιος είχε extra χωριά, ακόμα και ολόκληρο ΠΙ.

Να σημειώσουμε όμως ότι οι θέσεις αγροτικών σε ΚΥ που δεν εχουν συγκεκριμένο ΠΙ έχουν αυτή την υποχρέωση (συμφωνα με την προκύρηξη των αγροτικών). Αν κάποιος ξέρει το ΦΕΚ ας μας βοηθήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
τα πράγματα είναι απλά η άγνοια που μας δέρνει τα κάνει δύσκολα1. θα ψάξει σε φεκ τα χωρία που είναι στην ευθύνη της. για όποιο άλλο δεν εξυπηρετεί θα κάνει χαρτί εξυπηρέτησης όμορων περιοχών και ανάλογα με τις μέρες που πηγαίνει μπορεί να διεκδικήσει και θα πάρει επιπλέον αποζημίωση. νομιμη!πέραν των οδοιπορικών που παίρνει ήδη και δεν αλλάζουν(για τη διαδικασία τηλεφωνείστε στο νοσοκομείο χατζηκώστα ιωαννίνων και θα σας πουν λεπτομέρειες)για την άδεια ήδη δικαιούνται άδεια λόγω του νέου κώδικα δημοσίων υπαλήλλων (βλέπε στο φόρουμ νομοθεσία) αλλά για ακόμα πιο ξεροκέφαλους διευθυντές στο νέο νόμο για τις προμήθειες που θα περάσει αναφέρονται ρητά οιθ άδειες των αγροτικών
Δηλαδή η αποζημιώση για την εξυπηρέτηση όμορου ιατρείου εξαρτάται από τις μέρες που "ξοδεύεις" για αυτο ;Γιατί εγώ εξυπηρετώ μόνο όμορο πια!Για τη διαδικασία να τηλεφωνήσουμε στο Χατζηκώστα και θα μας εξυπηρεσήσουν; Πλάκα μας κάνεις; Μήπως εννοείς εκείνο το "συμπαθητικό" μπρρρρρ, γραφείο που εχει κρεμασμένη ταμπέλα "Γραφειο Αγροτικών Ιατρείων"και που βαριούνται να σηκώσουν ακόμα και το χέρι τους να πιάσουν το ντοσιέ που κρέμεται πάνω από το κεφάλι τους ;Μάλλον άλλαξαν τα πράγματα από τότε που είσουν εκεί!
τα πράγματα είναι απλά η άγνοια που μας δέρνει τα κάνει δύσκολα1. θα ψάξει σε φεκ τα χωρία που είναι στην ευθύνη της. για όποιο άλλο δεν εξυπηρετεί θα κάνει χαρτί εξυπηρέτησης όμορων περιοχών και ανάλογα με τις μέρες που πηγαίνει μπορεί να διεκδικήσει και θα πάρει επιπλέον αποζημίωση. νομιμη!πέραν των οδοιπορικών που παίρνει ήδη και δεν αλλάζουν(για τη διαδικασία τηλεφωνείστε στο νοσοκομείο χατζηκώστα ιωαννίνων και θα σας πουν λεπτομέρειες)για την άδεια ήδη δικαιούνται άδεια λόγω του νέου κώδικα δημοσίων υπαλήλλων (βλέπε στο φόρουμ νομοθεσία) αλλά για ακόμα πιο ξεροκέφαλους διευθυντές στο νέο νόμο για τις προμήθειες που θα περάσει αναφέρονται ρητά οιθ άδειες των αγροτικών
Δηλαδή η αποζημιώση για την εξυπηρέτηση όμορου ιατρείου εξαρτάται από τις μέρες που "ξοδεύεις" για αυτο ;Γιατί εγώ εξυπηρετώ μόνο όμορο πια!Για τη διαδικασία να τηλεφωνήσουμε στο Χατζηκώστα και θα μας εξυπηρεσήσουν; Πλάκα μας κάνεις; Μήπως εννοείς εκείνο το "συμπαθητικό" μπρρρρρ, γραφείο που εχει κρεμασμένη ταμπέλα "Γραφειο Αγροτικών Ιατρείων"και που βαριούνται να σηκώσουν ακόμα και το χέρι τους να πιάσουν το ντοσιέ που κρέμεται πάνω από το κεφάλι τους ;Μάλλον άλλαξαν τα πράγματα από τότε που είσουν εκεί!
ήσουν εκεί :rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Η περιφερεια αρμοδιοτητας του αγροτικου δεν οριζεται απο την προκηρυξη??????

Π.χ, Κ.Υ ΧΧΧΧΧΧΧ για το Π.Ι ΧΧΧΧΧΧ ...

Τι εννοειτε με ενα και δυο κτλ χωρια??

Δηλωνεις ενα παιρνεις 5????Δε νομιζω.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η περιφερεια αρμοδιοτητας του αγροτικου δεν οριζεται απο την προκηρυξη??????

Π.χ, Κ.Υ ΧΧΧΧΧΧΧ για το Π.Ι ΧΧΧΧΧΧ ...

Τι εννοειτε με ενα και δυο κτλ χωρια??

Δηλωνεις ενα παιρνεις 5????Δε νομιζω.....

Χι χι ..και ΠΟΙΟΣ κατα τη γνωμη σου καλυπτει ολα αυτα τα χωρια που μενουν κενα γιατι τα αποτελεσματα της προκηρυξης αργουν να βγουν κι αποχωρει ο προηγουμενος αγροτικος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η περιφερεια αρμοδιοτητας του αγροτικου δεν οριζεται απο την προκηρυξη??????

Π.χ, Κ.Υ ΧΧΧΧΧΧΧ για το Π.Ι ΧΧΧΧΧΧ ...

Τι εννοειτε με ενα και δυο κτλ χωρια??

Δηλωνεις ενα παιρνεις 5????Δε νομιζω.....

Αχ φίλε μου....

ναι όντως παίρνεις ένα περιφεριακό ιατρείο που υπάγεται σε ένα κ.υ.

αλλά αυτό το π.ι. εξυπηρετεί και άλλα χωριά (καμιά φορά και 5 και 6 και πάει λέγοντας)

+ τα χωριά που μπορεί να σου ζητηθει να καλύψεις extra για διάφορους λόγους ( είτε αυτον που λέει η βίκη , ειτε λόγω απόσπασης, εγκυμοσυνης κτλ)

καλή αρχή πάντως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...............

Ελπιζω παντα να...εχουν καλυφθει τα 5-6 -16...χωρια και για να εχουν τακτοποιηθει συναδελφοι και γιατι ο χειμωνας στα βουνα ε ειναι βαρυς....

:rolleyes: ,τα χιλιομετρα πολλα..... Α! εχει και αρκουδακια...σοβαρα ομως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν δηλώνετε αγροτικά παίρνετε τηλέφωνο τους αγροτικούς που τα έχουν για να ρωτήσετε πόση είναι η περιοδεία (πόσα χωριά έχεις, συνήθως από 1 μέχρι 10), κάθε πότε πάτε, πόση δουλειά υπάρχει, πώς είναι η κατάσταση στο ΚΥ, πόσες εφημερίες βγαίνουν περίπου και αν δίνει σπίτι το αγροτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει emsos

υπάρχει καποιος τρόπος να αποτραπεί η απόσπαση συναδέλφου από κέντρο υγείας στο νοσόκομείο?

μπορεί ο καθένας που έχει κονέ να αφήνει το κυ όταν με το ζόρι βγαίνει η δουλειά?

πού πρέπει να αποτανθώ?

(ps: μη νομίζετε οτι πήρα αγροτικό, στο περιμενε είμαι, αγωνία φίλου μεταφέρω)

για να σε βοηθήσω

ξεκίνα από το διευθυντή του Κ.Υ.

έχει υπογράψει κι αυτός

και β. απαιτήστε τα οδοιπορικά για όποιον αναπληρώνει τον βυσματία συνάδελφο στα χωριά του

με το νέο νόμο

θα δημιουργηθεί σοβαρό πρόβλημα σε αυτό το σημείο

γιατί όλοι οι αγροτικοί θα ψάχνουν βύσμα να μετρήσουν ειδκότητα σε νοσοκομείο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει emsos

υπάρχει καποιος τρόπος να αποτραπεί η απόσπαση συναδέλφου από κέντρο υγείας στο νοσόκομείο?

μπορεί ο καθένας που έχει κονέ να αφήνει το κυ όταν με το ζόρι βγαίνει η δουλειά?

πού πρέπει να αποτανθώ?

(ps: μη νομίζετε οτι πήρα αγροτικό, στο περιμενε είμαι, αγωνία φίλου μεταφέρω)

μπορεις παντα να κανεις 1 χαρτι που να λεει οτι 1 ατομο λογοτερο προκαλει σοβαρεσ δυσκλειτουργιες μπλα, μπλα,μπλα... και να το υπογραψει οσος περισσοτερος κοσμος γινεται (κανενας απο τους γιατρους) και καποιος απο τους κατοικους να παει να το πρωτοκολησει ως εγγραφη διαμαρτυρια. αυτο μετρα περισσοτερο απο τις διαμαρτυριεσ των περαστικων αγροτικων που δενπιανουνη μια μπροστα στα βυσματα. αν επιπλεον καποιος απο την διοικηση ειναι υποψηφιος σε εκλογεσ στην περιοχη θα το τακτοποιησει αμεσα για να μην χασει ψηφους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καπου πιο πάνω αναφέρθηκε ότι υπάρχει φεκ που λέει ποια χωριά καλύπτονται απο κ.υ/π.ι.

που μπορούμε να βρούμε αυτό το φεκ ή αν το έχει κάποιος μπορεί να το κάνει upload?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα! Αγροτικός εξυπηρετεί περισσότερα περιφερειακά χωριά. Γνωρίζει κανείς αν, στην περίπτωση αυτή, δικαιούμαστε κάποιο επίδομα (επιμίσθιο) ενδεχομένως σε συνάρτηση με τον συνολικό πληθυσμό αρμοδιότητάς μας ή αν δικαιούμαστε αμοιβή υπερωριών;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρομαι σε μεγάλο αριθμό ασφαλισμένων ΙΚΑ επειδή άκουσα πρόσφατα 1) ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τους εξυπηρετούμε και 2) οτι στην περίπτωση αυτή δικαιούμαστε κάποιο επίδομα από το ΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω την εξής απορία.διορίστηκα πριν λίγες μέρες με εννιάμηνη σύμβαση σε άγονο αγροτικό.Ποιός θα ειναι ο μισθός μου κατά το πρώτο τρίμηνο?Παλιότερα ήταν μισθός ειδικευόμενου.Τώρα όμωσ που η σύμβαση και η τοποθέτηση ειναι ενιαία,τι συμβαίνει?Μήπως πρεπει να πάρουμε το μισθο του αγροτικού?Αν κάποιος γνωρίζει κατι ας δώσει τα φώτα του.Κατάφερα να μιλήσω με υπουργείο και μου είπαν οτι δε γνωρίζουν.Αυτό είναι θέμα νοσοκομείου λέει.Δηλαδή το καθε νοσοκομείο θα κάνει ό,τι θέλει?Θα μας τρελάνουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω την εξής απορία.διορίστηκα πριν λίγες μέρες με εννιάμηνη σύμβαση σε άγονο αγροτικό.Ποιός θα ειναι ο μισθός μου κατά το πρώτο τρίμηνο?Παλιότερα ήταν μισθός ειδικευόμενου.Τώρα όμωσ που η σύμβαση και η τοποθέτηση ειναι ενιαία,τι συμβαίνει?Μήπως πρεπει να πάρουμε το μισθο του αγροτικού?Αν κάποιος γνωρίζει κατι ας δώσει τα φώτα του.Κατάφερα να μιλήσω με υπουργείο και μου είπαν οτι δε γνωρίζουν.Αυτό είναι θέμα νοσοκομείου λέει.Δηλαδή το καθε νοσοκομείο θα κάνει ό,τι θέλει?Θα μας τρελάνουν.

μίλησα με τον υπεύθυνο μισθοδοσίας του νοσοκομείου και μου είπε ότι δικαιούμαστε το μισθό του αγροτικού συν το επίδομα άγονου

καλύτερα ρώτησε την μισθοδοσία και πες τους οτι με το νεο νόμο υπέγραψες σύμβασή δημοσιού δικαιού και οτι ανέλαβες υπηρεσία 'αγονου Π.Ι γιατι ακόμα οι περισσότεροι δεν έχουν ενημερωθεί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω την εξής απορία.διορίστηκα πριν λίγες μέρες με εννιάμηνη σύμβαση σε άγονο αγροτικό.Ποιός θα ειναι ο μισθός μου κατά το πρώτο τρίμηνο?Παλιότερα ήταν μισθός ειδικευόμενου.Τώρα όμωσ που η σύμβαση και η τοποθέτηση ειναι ενιαία,τι συμβαίνει?Μήπως πρεπει να πάρουμε το μισθο του αγροτικού?Αν κάποιος γνωρίζει κατι ας δώσει τα φώτα του.Κατάφερα να μιλήσω με υπουργείο και μου είπαν οτι δε γνωρίζουν.Αυτό είναι θέμα νοσοκομείου λέει.Δηλαδή το καθε νοσοκομείο θα κάνει ό,τι θέλει?Θα μας τρελάνουν.

μίλησα με τον υπεύθυνο μισθοδοσίας του νοσοκομείου και μου είπε ότι δικαιούμαστε το μισθό του αγροτικού συν το επίδομα άγονου

καλύτερα ρώτησε την μισθοδοσία και πες τους οτι με το νεο νόμο υπέγραψες σύμβασή δημοσιού δικαιού και οτι ανέλαβες υπηρεσία 'αγονου Π.Ι γιατι ακόμα οι περισσότεροι δεν έχουν ενημερωθεί

Εμένα παλι σήμερα μου είπε οτι για το πρώτο τρίμηνο θα πάρω μισθό αγροτικού μεν,χωρίς το επίδομα του αγόνου δε,αφού δε θα είμαι στο χωριό.Άντε να βγάλεις τώρα άκρη.Του είπα για τη σύμβαση,αλλα επέμενε οτι εχει ενημερωθεί και οτι είναι σίγουρος γιάυτο που λέει.Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω?Δε βγάζω ακρη.Και μιλαμε για ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μενα τα ιδια μου 'πανε...Αμα δε δωσει σχετικη οδηγια το υπουργειο θα μας κοροιδευουν ετσι και χειροτερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.Εχω δηλωσει για γενικο κομματι, 1 ετοs γενικηs χειρουργικηs ωs ειδικοτητα.(που θα διοριστω το 2009)

ξερει κανειs αν το αγοτικο στα πλοια θεωρειται αγονο?

...και αν ναι ,τοτε μπορουμε να δηλωσουμε για το ειδικο κομματι τηs ειδικοτηταs ,οταν διοριστουμε στα πλοια?

thanks emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.