Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Άγνωστος Κόσμος


Recommended Posts

The new world

Ειδος:περιπετεια;

Ηθοποιοι:Colin Farrell, Q`Orianka Kilcher, Christian Bale, Jason Aaron Baca

Σκηνοθεσια: Terrence Malick

Υποθεση

17ος αιωνας και οι πρωτοι Αγγλοι αποικιοκρατες καταφθανουν στις ακτες της Αμερικης.Φυσικα αρχιζουν αμεσως να δημιοργουν τους οικισμους και την πρωτη εκκλησια (μην ξεχνιομαστε).Ο φιλοδοξος Τζον Σμιθ είναι εξερευνητης και θελεις να βρει τις Ινδιες.Θελει όμως να μαθει τις συνηθειες των ντοπιων.Ερωτευεται την ομορφη κορη του βασιλια της φυλης των ινδιανων Ποκαχοντα.

Σχολια

Πω…πωωωωωωωωω τι βαρεμαρα ηταν αυτή!Σκεφτηκα κι εγω να δω την πραγματικη ιστορια της Ποκαχοντας….δεν ηξερα όμως ότι επρεπε να κοψω τις φλεβες μου!!!

Διαλογοι;What???Τι είναι αυτό;Το εργο διαρκει πανω από 2 ωρες…διαλογοι φτωχοτατοι!!!!

Ο Farrell δε μου αρεσε στο Miami Vice,στον Μ.Αλεξανδρο….νομιζετε ότι μου αρεσε εδώ; empuke

Ο Christian Bale αν και εχει δευτερευον ρολο δε ηταν καθολου ασχημος.

Το μονο που σωζει την ταινια για μενα είναι το φυσικο τοπιο και φυσικος φωτισμος.

Καθ’ολη τη διαρκεια του εργου ποτε μα ποτε δεν αναφερεται το ονομα της Ποκαχοντας….καποια στιγμη τη βαφτιζουνε (κλασικα πραγματα εκεινη την εποχη που σωνει και καλα η εκκλησια επρεπε να τους κανει ολους χριστιανους emevlogies emevlogies emevlogies ) και της δινουν το ονομα Ρεμπεκα

Αχ αχ τι να πω…. empopcorn/5

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.