Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Η Σπηλιά


Recommended Posts

The cave

Ειδος:τρομου

Ηθοποιοι:Cole Hauser,Morris Chestnut,Eddie Cibrian,Marcel Iures,Lena Headey

Σκηνοθεσια:Bruce Hunt

Υποθεση

Μια ομαδα αρχαιολογων βρισκουν στη Ρουμανια μια σπηλια κρυμμενη κατω από μια εκκλησια.

Μια ομαδα εξερευνητων και δυτων ξεκινουν να εξερευνησουν της σπηλια.4 χιλιομετρα βαθια μεσα στη γη θα βρεθουν αντομετωποι με έναν καινουριο οργανισμο,ένα παρασιτο

Σχολια

Οκ,οκ ….θα μου πειτε "ελεος όχι παλι για σπηλιες και αιμοβορους οργανισμους".Να πω την αληθεια….κι εγω στην αρχη ειχα την ιδια αντιδραση.

Το εργο όμως ξεκιναει καλα…δειχνει την εκκλησια 30 χρονια πισω με μια ομαδα εξερευνητων που ψαχνουν να βρουν την εισοδο της σπηλιας.Μας λενε ότι η ιδια εκκλησια κατασκευαστηκε για να μην αφηνει να βγαινουνε οι δαιμονες (κατι ξερανε οι ερμοι)

Μετα εχουμε την καινουρια ομαδα εξερευνητων στο παρον.

Σαφεστατα η ιστορια είναι ιδια με άλλες.Ειχε όμως κατι που με μαγνητισε….ισως η εικονα της σπηλιας….ισως οι εναλλαγες των εσωτερικων τοπιων,ισως το φως,ισως ότι το παρασιτο δε σε τρωει αλλα σε μεταλλάσσει ….. emxmm ;

Ναι οκ…θα μου πειτε ότι είναι η ιδια κλασικη αντιστροφη μετρηση που ενας ενας πεφτει σαν τα κουνουπια….το τελος όμως….η τελευταια φραση της Καθρην…

Ξερω ότι την εθαψαν αρκετα την ταινια…κριμα γιατι τον τελευταιο χρονο ειχαμε πολύ μεγαλυτερες παπαρουμπες που εγιναν μπλοκμπαστερ….

Εγω παλι δεν θα τη θαψω…ισως γιατι μου αρεσουν οι ταινιες τρομου και τελευταια δεν εχω δει καμια που να με συγκλονισει (εκτος απο την The descent)

Θελει μεγαλη οθονη…νομιζω πωε γυριστηκε σε πραγματικη σπηλια….Το υπογειο ταξιδι μεταξυ σταλακτιτων,ποταμου …σαν ντοκυμαντερ.

Αααα να μη ξεχασω ….για τα αγορια….παιζει η Piper Perabo από το εργο Coyotte Ugly….τη σαλιαρα σας γιατι είναι συνεχεια με κατι καυτα σορτσακια emexclemexclemexcl

empopcornempopcornempopcornempopcorn/5

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα από τα χειρότερα θρίλερ των τελευταίων 5 ετών (από αυτά που βγήκαν στη μεγάλη οθόνη).

Βαθμός: 0/10

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.