Jump to content

[ΚΡΙΤΙΚΗ DVD] Ils,aka:Them


Recommended Posts

Ils

· Είδος: Τρόμου

· Παραγωγής: 2006

· Διάρκεια: 77'

· Γλώσσα: Γαλλικά

· Πλοκή:

Μαμά και κόρη θα αντιμετωπίσουν το άγνωστο κακό όταν το αυτοκίνητο τους χαλάσει το βράδυ σε ένα δάσος κοντά στο Σνάγκοβ της Ρουμανίας, με αποτέλεσμα την εξαφάνισή τους. Το ίδιο άγνωστο κακό καλείται να αντιμετωπίσει ένα ζευγάρι Γάλλων στην απομονωμένη έπαυλή του μέσα στη νύχτα, με τον θάνατο να πλησιάζει επικίνδυνα. Τι είναι αυτό το άγνωστο που απειλεί τους πρωταγωνιστές και που κάνει το φως της ημέρας να φαντάζει ως η μόνη ελπίδα σωτηρίας; (απο Cine.gr)

Mια ταινια-εκπληξη,που την ανακαλυψα σε dvd :D ...

Με ελαχιστα αιματα,περισσοτερο σκοταδι και υποβλητικη ατμοσφαιρα καταφερνει αυτο που μολις προσπαθουν αμερικανιες του σωρου με πολλαπλασιο προυπολογισμο και διαρκεια...

Παρα τα μολις 5 τεταρτα που κρατα η ιστορια,δε φαινεται καθολου για τηλεοπτικο επεισοδιο σειρας ενω πολυ επιτυχημενο ειναι το παιχνιδι μεταξυ παραφυσικου και φυσικου.Δηλαδη:προκειται για ιστορια φαντασματων? 'Η κοινων δολοφονων?Προσωπικα μετα τα 60 λεπτα πηρα χαμπαρι τι συμβαινει (ε,καλα εγω δε μετραω,ειμαι πολυ νωθρος οταν βλεπω ταινιες emnysta ,χωρια που ειμαι χεστης και τρομαζω ευκολα :lol: ...) και ειναι αρκετα δυσκολο κανεις να το αντιληφθει,αν δεν ξερει την πραγματικη ιστορια ή δεν ειναι ιδιαιτερα παρατηρητικος.Μοναδικη και η ποικιλια συναισθηματων που προκαλει η ταινια,μεταξυ τρομου,θυμου,αμηχανιας...

Αξιζει τον κοπο μια ενοικιαση,αν και σε μια σκοτεινη αιθουσα πιστευω ο ατμοσφαιρικος τρομος θα βιωνοταν καλυτερα...Κριμα,δεν την προλαβα στους κινηματογραφους :( ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.