Jump to content

Άντε κούρεψε κανά κουνούπι!


Recommended Posts

Με εκπληξη ειδα πως δεν υπαρχει τοπικ για να πουμε τις χειροτερες ή πιο γελοιες σκηνες/ταινιες που εχουμε δει στο σινεμα-τηλεοραση κτλ.

Για εικονες που μας εκαναν να γελασουμε μεχρι θανατου, για ταινιες που ειδαμε κ την κοψαμε (τη φλεβα...), για εξοδους στον κινηματογραφο που θα μας μεινουν αξεχαστες "για τη βλακεια να χασουμε 2 ωρες για μια πατατα"....

Ξεκιναω με το Jeepers Creepers...Γραμμενο κ σκηνοθετημενο απο τον Victor Salva (το ποιον?) πηγα να τη δω γιατι διαβασα επαινιτικη κριτικη του Κλαιβ Μπαρκερ..... :blink: ...τραγικο λαθος!

Στο σινεμα εγω με την παρεα μου κ ακομα μια παρεα φιλων (3 κοπελες εμεις-3 αγορια αυτοι!)...πιασαμε κουβεντα! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολόκληρα τα "Τέσσερα Δωμάτια" και η παρωδία (ταινίας) "Μαφία". Η σκηνή στους "Αγγέλους Του Τσάρλι" όπου η Ντίαζ καταλαβαίνει τα whereabouts του Μάρεϊ από το... κελάηδημα ενός πουλιού. Το "Περλ Χάρμπορ".

Θα θυμηθώ κι άλλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξορκιστής..Το κλασσικό!!ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ!!Από που ν'αρχίσω??τα πράσινα ξερατά??Το 'Jesus fucked me'??που κατεβαίνει τα σκαλιά σαν ταραντούλα??Τρελο :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από το... κελάηδημα ενός πουλιού.

Τωρα που ειπες για πουλια :P ....θυμηθηκα κατι παρομοιο στην L' uccello dalle piume di cristallo ( Bird with the Glass Feathers ) του Argento...καλη ταινια, αλλα κ παλι βρισκουν τον δολοφονο απο το κελαηδημα ενος πουλιου! :wacko:

Επισης το Δωματιο Πανικου.....πρωτη μερα να τους τυχουν ολα, η κορη διαβητικη, ο ληστης καλος, οι αστυνομοι σαινια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που είπες Αρτζέντο.... το "Σουσπίρια"... τι ΜΑΛΑΚΙΑ ήταν αυτή... προτιμώ τον υποβλητικό τρόμο, άμα ο άλλος μου έχει από πίσω το επίμονο σκορ με τις κραυγές-εφέ, το 'χει χάσει το παιχνίδι...και άκους εκεί, Ελληνίδα μάγισσα "Έλενα Μάρκος"! Δεν το'κανε Έλενα Ναθαναήλ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσκ!!το δωμάτιο πανικού ήταν πολύ καλό!!Ε,προφανώς οι ληστές θα πήγαιναν την πρώτη νύχτα διότι δεν ήξεραν ακόμα πως υπήρχε κάποιος στο σπίτι ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:P:P:P Οντως! Αλλα σαν το Τραυμα τιποτα!!!!!!

Πολυ γελιοοοοοο! :P

(Οχι κι ολο...το Deep Red+ το Opera ειναι καλα...)

Γνωμες ειναι .....εξαλλου.... εδω υπαρχει καλη κριτικη για το Ma mere (Christophe Honore):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με εκπληξη ειδα πως δεν υπαρχει τοπικ για να πουμε τις χειροτερες ή πιο γελοιες σκηνες/ταινιες που εχουμε δει στο σινεμα-τηλεοραση κτλ.

Για εικονες που μας εκαναν να γελασουμε μεχρι θανατου, για ταινιες που ειδαμε κ την κοψαμε (τη φλεβα...), για εξοδους στον κινηματογραφο που θα μας μεινουν αξεχαστες "για τη βλακεια να χασουμε 2 ωρες για μια πατατα"....

Ξεκιναω με το Jeepers Creepers...Γραμμενο κ σκηνοθετημενο απο τον Victor Salva (το ποιον?) πηγα να τη δω γιατι διαβασα επαινιτικη κριτικη του Κλαιβ Μπαρκερ..... :blink: ...τραγικο λαθος!

Στο σινεμα εγω με την παρεα μου κ ακομα μια παρεα φιλων (3 κοπελες εμεις-3 αγορια αυτοι!)...πιασαμε κουβεντα! :splats:

Συμφωνώ..!!!Ήταν όντως τραγική εμπειρία και μεγάλο λάθος..

Εκεί είναι που λές:Που είναι η ταινία ο ε ο???Που είναι η ταινία ο ε ο..!!! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emno Κορυφαία στιγμή του Argento όπως είπε και ο Sov είναι...όλες!Εγώ θυμάμαι τα Phenomena-αν και η Jennifer Conelly που έπαιζε εκεί 16 χρονών μάλλον θα θέλει να τα ξεχάσει-όπου σε μια στιγμή αποκεφαλισμού με λαμαρίνα είχα πέσει κάτω από τα γέλια...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Θάψτε λίγο και τα έργα που κλάψατε το χρόνο και τα φράγκα που δώσατε ... ή και την παρέα ή τους ηλίθιους στην αίθουσα που σας χάλασαν τη βραδιά

Προσωπικά νομίζω πως όσο μίσησα το ''The Others'' δύσκολα θα μισήσω άλλο έργο. Ήταν ένα εκρηκτικό μίγμα όλων των παραπάνω emnysta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θάψτε λίγο και τα έργα που κλάψατε το χρόνο και τα φράγκα που δώσατε ... ή και την παρέα ή τους ηλίθιους στην αίθουσα που σας χάλασαν τη βραδιά

Προσωπικά νομίζω πως όσο μίσησα το ''The Others'' δύσκολα θα μισήσω άλλο έργο. Ήταν ένα εκρηκτικό μίγμα όλων των παραπάνω emnysta

Πρόσφατα το "Πιο παράξενο κι από παράξενο".Ήθελα να φύγω εκεί που υποτίθεται ότι κορυφωνόταν η υπόθεση.Αναρωτιέμαι αν έχω ξαναδεί τόσο χάλια ταινία.Αν και παλιότερα είχα μισήσει "Το τέλος μιας σχέσης" και τα MATRIX και τα τρία γιατί ποτέ δεν κατάλαβα τι γινόταν και ποιο ήταν το νόημα σ'αυτήν τη σουρεαλιστική ταινία-παρωδία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρόσφατα το "Πιο παράξενο κι από παράξενο".Ήθελα να φύγω εκεί που υποτίθεται ότι κορυφωνόταν η υπόθεση.Αναρωτιέμαι αν έχω ξαναδεί τόσο χάλια ταινία.Αν και παλιότερα είχα μισήσει "Το τέλος μιας σχέσης" και τα MATRIX και τα τρία γιατί ποτέ δεν κατάλαβα τι γινόταν και ποιο ήταν το νόημα σ'αυτήν τη σουρεαλιστική ταινία-παρωδία...

Θα συμφωνησω....εγω το ονομασα "πιο βλακεια κι απο τη βλακεια"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω δει ταινιες και ταινιες ...

αλλα χειροτερη απο το "space cowboys" με τον τομι λι τζοουνς , δεν νομιζω

ηταν η πρωτη και μοναδικη ταινια στην οποια κοιμηθηκα

ευτυχως δεν εκλαψα τα λεφτα μου , μιας και ηταν σε dvd

τι να πω , ουτε σε ταινιες με τον Σβαρτζενεγκερ , τον Σταλλονε η' τον Σιγκαλ , τοση ξεφτιλα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρόσφατα το "Πιο παράξενο κι από παράξενο".Ήθελα να φύγω εκεί που υποτίθεται ότι κορυφωνόταν η υπόθεση.Αναρωτιέμαι αν έχω ξαναδεί τόσο χάλια ταινία.Αν και παλιότερα είχα μισήσει "Το τέλος μιας σχέσης" και τα MATRIX και τα τρία γιατί ποτέ δεν κατάλαβα τι γινόταν και ποιο ήταν το νόημα σ'αυτήν τη σουρεαλιστική ταινία-παρωδία...

Θα συμφωνησω....εγω το ονομασα "πιο βλακεια κι απο τη βλακεια"...

:anavwfwties:emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρόσφατα το "Πιο παράξενο κι από παράξενο".Ήθελα να φύγω εκεί που υποτίθεται ότι κορυφωνόταν η υπόθεση.Αναρωτιέμαι αν έχω ξαναδεί τόσο χάλια ταινία.Αν και παλιότερα είχα μισήσει "Το τέλος μιας σχέσης" και τα MATRIX και τα τρία γιατί ποτέ δεν κατάλαβα τι γινόταν και ποιο ήταν το νόημα σ'αυτήν τη σουρεαλιστική ταινία-παρωδία...

Θα συμφωνησω....εγω το ονομασα "πιο βλακεια κι απο τη βλακεια"...

:anavwfwties:emgoal

Κι ειχα μαλιστα πει:αν τον "σκοτωσουν" (στο φιλμ) ειναι απλα ηλιθιο, αν δεν τον "σκοτωσουν" ειναι πανηλιθιο...Δεν σωζοταν με τιποτε!!!!!

Τραυματικη εμπειρια.ΑΠΟ ΤΟΤΕ εχω να παω σινεμα....ειπα ελεος....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "Hulk". Ντροπή τους που κατέστρεψαν ένα παιδοεφηβικό μας ανάγνωσμα με αυτήν τη γελοία ταινία.

Α, ξέχασα. Πρόσφατα είδα στο σινεμά το "Prestige". Σε πολλούς άρεσε, αλλά εγώ το βρήκα ελεεινό και τρισάθλιο! Το "κόλπο" του ενός με *spoilers* το δίδυμο αδερφό "φώναζε" από τη δεύτερη σκηνή ακόμη (αν δε μπορείς να κάνεις μια ανατροπή, μην την προσπαθείς καν!), ενώ το κόλπο του άλλου που τον διπλασίαζε ο Τέσλα με ηλεκτροσόκ *spoilers* ήταν βγαλμένο από μεταμεσονύκτια εκπομπή του Λιακόπουλου (ελικρινά, περίμενα να βγει από κάτω το 2310-521010!)... Τελοσπάντων, γούστα είναι αυτά.

NM: Κάποιος ίσως να ΜΗΝ έχει δει την ταινία και ίσως την απολάυσει. Μην του το χαλάσεις. Στο μέλλον παράθετε σπόιλερ, αλλά με προειδοποίηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πειρατές της καραιβικής. Στο πρώτο 7 λεπτο ήξερα το τέλος, κοιμήθηκα 4 φορές και την ολοκλήρωσα σε 5 ημέρές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Battle royale....

Splatter η παρακολούθηση του οποίου οδήγησε στα πιο υστερικά και ασταμάτητα γέλια που μπορώ να θυμηθώ...Είναι για τον emcensored

Βέβαια μπορούμε να το βαφτίσουμε cult και καθαρίσαμε :Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...

Ολόκληρα τα "Τέσσερα Δωμάτια" και η παρωδία (ταινίας) "Μαφία". Η σκηνή στους "Αγγέλους Του Τσάρλι" όπου η Ντίαζ καταλαβαίνει τα whereabouts του Μάρεϊ από το... κελάηδημα ενός πουλιού. Το "Περλ Χάρμπορ".

Θα θυμηθώ κι άλλα...

ε οχι και τα 4 δωμάτια...δε λέω ότι είναι και καλή αλλά σίγουρα δε μπορεί να μην έχεις δει έστω μία χειρότερη..ειδικά το κομμάτι του ροντρίγκεζ ήταν ωραίο για να μη μιλήσω για τη σκηνή με τον αναπτήρα και τον πάντα απολαυστικό τιμ ροθ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "Hulk". Ντροπή τους που κατέστρεψαν ένα παιδοεφηβικό μας ανάγνωσμα με αυτήν τη γελοία ταινία.

Α, ξέχασα. Πρόσφατα είδα στο σινεμά το "Prestige". Σε πολλούς άρεσε, αλλά εγώ το βρήκα ελεεινό και τρισάθλιο! Το "κόλπο" του ενός με *spoilers* το δίδυμο αδερφό "φώναζε" από τη δεύτερη σκηνή ακόμη (αν δε μπορείς να κάνεις μια ανατροπή, μην την προσπαθείς καν!), ενώ το κόλπο του άλλου που τον διπλασίαζε ο Τέσλα με ηλεκτροσόκ *spoilers* ήταν βγαλμένο από μεταμεσονύκτια εκπομπή του Λιακόπουλου (ελικρινά, περίμενα να βγει από κάτω το 2310-521010!)... Τελοσπάντων, γούστα είναι αυτά.

NM: Κάποιος ίσως να ΜΗΝ έχει δει την ταινία και ίσως την απολάυσει. Μην του το χαλάσεις. Στο μέλλον παράθετε σπόιλερ, αλλά με προειδοποίηση

μην καταργείς τέτοιο σκηνοθέτη έτσι απλά....το πρεστίζ είναι πολύ καλή ταινία ....από ότι έπιασα δεν κατάλαβες το νόημα...το θέμα και ο εντυπωσιασμός ( πρεστιζ) είναι στο τέλος με τον τζάκμαν ...ξαναδές τη αλλά ξεκόλλα από το πλαίσιο των μαγικών...σημασία έχει η συμπεριφορά των ανθρώπων...αλληγορική είναι...σόρυ αλλά δε μπορώ να πω άλλα λόγω σποιλερς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.