Jump to content

Η πρώτη επέμβαση της Νατάσσας


mixmavros

Recommended Posts

Η πρώτη επέμβαση της Νατάσσας

Οι ευθύνες και οι υποχρεώσεις της, ως συζύγου του πρωθυπουργού της χώρας Κώστα Καραμανλή αλλά και ως μητέρας διδύμων, είναι κάτι παραπάνω από αυξημένες και σοβαρές. Σίγουρα όμως όχι τόσο κρίσιμες όσο αυτές που απορρέουν από την ιατρική της ιδιότητα και ιδίως από αυτή που έχει όταν κρατάει νυστέρι στα χέρια της.

Η επίσημη πρώτη της Νατάσσας Καραμανλή στο χειρουργείο, έγινε στο Λαϊκό Νοσοκομείο της Αθήνας και καταγράφεται στο δημοσίευμα της εφημερίδας "ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ". Ξαπλωμένος στο χειρουργικό κρεβάτι ο γιατρός Γιώργος Κασάμπαλης, από το σβέρκο του οποίου έπρεπε να αφαιρεθεί ένα λίπωμα.

Στις φωτογραφίες μάλιστα της εφημερίδας, διακρίνεται η κυρία Καραμανλή με τον κλασικό χειρουργικό σκούφο και τη χειρουργική μάσκα δίπλα στον ασθενή της ο οποίος χαμογελά. Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν μετά το τέλος της επέμβασης. Την ώρα όμως που γινόταν η αφαίρεση του λιπώματος, ο ασθενής παρακάλεσε ευγενικά τη γιατρό του: "Μη με... σφάξεις¨" της έλεγε γελώντας κι εκείνη απάντησε: "Το πέτυχα καλά. Δε σε πόνεσα, μη γκρινιάζεις βρε Γιώργο".

Αρχικά –κάτι που ήταν μάλλον φυσιολογικό – υπήρξε ένα σχετικό άγχος και γι’αυτό η κυρία Καραμανλή μόλις ξεκίνησε η επέμβαση άρχισε να σιγοτραγουδά, κάτι που κάνουν πολλοί γιατροί έτσι ώστε να ηρεμούν τόσο οι ίδιοι, όσο και οι ασθενείς τους. Ολα όμως πήγαν θαυμάσια και ο ασθενής φωτογραφήθηκε με την γιατρό του, κρατώντας τη λαβίδα με το μεγάλο λίπωμα που αφαιρέθηκε.

Από http://www.contra.gr/Life/News/121332.html

Εγώ να ρωτήσω κάτι... ποιοί έχουν δικαίωμα να κάνουν επεμβάσεις;; Απ' ότι ξέρουμε η Νατάσσα δεν έχει μπει ακόμα στην ειδικότητα.... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Last Reply

Σιγά την επέμβαση !!!!! (μέχρι το λιπώδη ιστό έφτασε)

Ακόμα και ένας 6ετης φοιτητής μπορεί να την κάνει.(αν έχει βέβαια και ολόκληρο team πάνω από το κεφάλι του). :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Συγγνώμη !!!!!!

Υποτίμησα τους 6ετης.

Ακόμα και αισθητικός την κάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα ειδικότητα :blink: , η κυρία Καραμανλή είναι έτοιμη να διεκδικήσει αν το επιθυμεί μια θέση Διευθυντή.

Από άλλο πλανήτη είστε, αν να προσγειωθείτε στον πλανήτη Ελλάδα.

Υ.Γ. Που ξέρετε τώρα μπορεί να πάει νομική ή ακόμη και πολυτεχνείο, αφού η ιατρική της είναι παιχνιδάκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από αυτή τη δύσκολη και σπάνια περίπτωση για τα ιατρικά δεδομένα και αφού έσωσε τη ζωή ενός συναδέλφου της η Νατάσσα πάει κατευθείαν για doctora στα λιπώματα και μετάλειο ανδρείας.

Καλά μιλάμε για τη πιο φτηνή επικοινωνιακή πολιτική που υπάρχει !!!!! :splats::splats:

Μας έχουν για πολύ μαλάκες !!!!!!!!! <_<<_<<_<<_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από αυτή τη δύσκολη και σπάνια περίπτωση για τα ιατρικά δεδομένα και αφού έσωσε τη ζωή ενός συναδέλφου της η Νατάσσα πάει κατευθείαν για doctora στα λιπώματα και μετάλειο ανδρείας.

Καλά μιλάμε για τη πιο φτηνή επικοινωνιακή πολιτική που υπάρχει !!!!! :splats::splats:

Μας έχουν για πολύ μαλάκες !!!!!!!!! <_<<_<<_<<_<

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΔΑΠΙΤΕΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ???ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑ ΣΑΣ!!!ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΜΗ ΧΕ**...ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΝΙΤΕΥΤΩ.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ Ο "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ" ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΑΖΑΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ...ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΗ ΔΙΑΣΗΜΟΤΗΤΑ(ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΤΟΥ ΛΑΙΚΟΥ ΓΙΑ ΜΟΥΧΛΙΑΣΜΕΝΑ ΤΡΟΦΗΜΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ).ΟΣΟ ΕΚΑΝΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΧΕ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΩΝ ΤΟΥ ΛΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ.!!ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΚΑΠΟΥ, ΑΦΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΟΥΛΑΓΕ ΤΣΑΤΣΑΡΕΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ, ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΤΗΣ ΝΑΤΑΣΑΣ....ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΔΑΠΙΤΕΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ???ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑ ΣΑΣ!!!ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΜΗ ΧΕ**...ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΝΙΤΕΥΤΩ.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ Ο "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ" ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΑΖΑΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ...ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΗ ΔΙΑΣΗΜΟΤΗΤΑ(ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΤΟΥ ΛΑΙΚΟΥ ΓΙΑ ΜΟΥΧΛΙΑΣΜΕΝΑ ΤΡΟΦΗΜΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ).ΟΣΟ ΕΚΑΝΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΧΕ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΩΝ ΤΟΥ ΛΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ.!!ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΚΑΠΟΥ, ΑΦΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΟΥΛΑΓΕ ΤΣΑΤΣΑΡΕΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ, ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΤΗΣ ΝΑΤΑΣΑΣ....ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!

ΑΑΑΑαααααααα έτσι !!!!!! Τότε πέσαμε θύματα μιας καλοστημένης συνομωσίας καραγκιόζηδων !!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τόση εμπάθεια! Η Νατάσα φταίει που τα παίρνει τα γράμματα και τέλειωσε ανετότατα με σύζυγο, εγκυμοσύνες, παιδιά, ταξίδια, επίσημους καλεσμένους, γυμναστήρια, μπάνια και τροπικό μαύρισμα από την αρχή του καλοκαιριού, δύο πανεπιστημιακές σχολές; Επειδή, δηλαδή, εμείς είμαστε κρετίνοι και πρέπει να διαβάζουμε ΠΟΛΥ για την Ιατρική, δεν πρέπει να λοιδωρούμε τους έξυπνους και επιτυχημένους!!! ή μήπωςς ζηλεύετε επειδή στους περισσοτερους από μας(συμπεριλαμβανομένης και της γράφουσας) στις Χειρουργικές του Λαικού δε μας έδιναν την παραμικρή σημασία και δε μας έδειξαν ούτε ράμμα; Ε! οι γενννημένοι χειρουργοί, οι δεξιοτέχνες, οι φιλότιμοι, επιβραβεύονται.

Υ.Γ. Δε θα τα παιρνα τόσο πολύ με το δημοσίευμα, αν δε διάβαζα σήμερα στην ιστοσελίδα τι γίνεται με τις ειδικότητες στην Αυστραλία.!!! έτσι είναι. Τόσοι άριστοι φοιτητές να αναγκάζονται να αλλάξουν ήπειρο για να δουν στον ήλιο μοίρα κι άλλοι να χειρουργούν παρουσία φωτογράφων. !!!!!!!!!!!!!!!Ελλαδάρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ καλε γιατι εισαστε τόσο κακούληδες?Καλέ μια τρέλλα ητανε η κυρια Νατασσα.Και με το σκουφο της και με τα ποδοναρια της.Καλε μια τρελλα σας λέω!Και να σκεφτειτε πως μολις προπερσι καναμε μαζι χειρουργικη.Αχ τι μυαλο αυτο το κοριτσι.Πουλια στον αερα πιανει!Εγω ακομα χρωσταω χειρουργικη ο βλαξ.

"Και καλως τη Νατασα μας και ελα να σε δουμε βρε Νατασα οι καθηγητες, και τι θα παρεις καλε Νατασα κτλ". Οπως μας αντιμετωπιζουν όλους δηλαδη.Ενα απλο σεμνο κοριτσι που ητανε βρε παιδια ,τι να σας πω.Χαμηλοβλεπουσα δηλαδης,πως να το εκφρασω!Αφου να φανταστειτε εγω την περασα για νοσοκομα και μια μερα της λεω"να σου πω μωρη,εχει πουθενα ποδοναρια,τελειώσανε'.Κι αυτη ξεσκιστηκε να μου τα φερει.Και μετα μου λενε:"Mωρη τρελλη αυτη ειναι η πρωθυπουργος και μιλαμε τρελλαθηκα!"Δεν το πιστευω!"απάντησα και λιποθυμησα.Τοσο απλη ητανε,που την περασα για νοσοκομα.

Ενα θα σας πω βρε:Εισαστε κακιασμενοι βρε!Κακιασμενοι!Ξυδι!Ξυδι!Εμενα και τις αιμορροιδες μου την αφηνω να μου βγαλει αν θελετε να ξερετε(χωρις να ειμαι παρων βεβαια την ωρα της εγχειρησης).

Και τι σταυροβελονια ηταν αυτη βρε που έκανε η θεά,με το βελονοκατοχο σταθερό και σίγουρο στα κομψα μακρια ταλαιπωρημενα δαχτυλακια της κι εκεινη να κενταει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!Καλε αυτο δεν ηταν εγχειρηση.Αρθρο για το ΒURDA(MΠOΥΡΔΑ)π'ασχολειται με το πλεχτο ητανε.Ενα master μιλαμε.Αχ χρυσοχερα και νοικοκυρα παντρευτηκε ο πρωθυποργος μας.Και του κανε και μια διαιτα είπε η Λαμπιρη με ψαρι και τον έκανε στυλακι.Δοξα τω Θεω βρε παιδια,γιατι με τα προβληματα που έχουμε στο Αιγαιο,φανταστειτε να χε και καμμια μπουνταλου στο σπιτι του ο πρωθυπουργος μας,να τον εχει απεριποίητο.Που μυαλο μετα για τον Ρουσσόπουλο και το υπόλοιπο party κυριολεκτικά(αψογη αγγλικη λεξη!).Δοξα τω Θεω!

ΥΓ.Περα απο το χαβαλε,το πιο θλιβερό,είναι να βλεπεις γερασμενο στην Αμερικη χειρουργό,καθηγητη και λιγο πριν την συνταξη να τρεχει πισω απο το μ.... της πρωθυπουργου.Ειλικρινα θλιβερό.Το εννοω.Δεν ειναι σχημα λογου.Χαλαστηκα πραγματικα.-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry,αλλά την κακία μου θα την πω.

Εδώ έρχονται ΑΛΛΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ αλεξιπτωτιστές(:rolleyes:),άλλοι κι άλλοι δηλώνουν γιατροί(:rolleyes:),και αυτούς τους άλλους κι άλλους τους αναγνωρίζουν!!Στην τελική δε κατάλαβα γιατί να μη το αξίζει πράγματι??

Έχει να κάνει κάτι άλλο??Έχει βιοποριστικά προβλήματα??Μπορεί να γούσταρε και να διάβαζε όλη μέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry,αλλά την κακία μου θα την πω.

Εδώ έρχονται ΑΛΛΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ αλεξιπτωτιστές(:rolleyes:),άλλοι κι άλλοι δηλώνουν γιατροί(:rolleyes:),και αυτούς τους άλλους κι άλλους τους αναγνωρίζουν!!Στην τελική δε κατάλαβα γιατί να μη το αξίζει πράγματι??

Έχει να κάνει κάτι άλλο??Έχει βιοποριστικά προβλήματα??Μπορεί να γούσταρε και να διάβαζε όλη μέρα.

Φίλε μου η Νατάσσα είναι το σύμβολο, το κερασάκι στην τούρτα, της κατάστασης που έχει φτάσει το πράγμα με τη έρμη την ιατρική. Κατάντησε hobby και αστείο για ορισμένους, την ίδια στιγμή που αυτοί που τραβάν το κουπί και δεν αφήνουν το σύστημα να καταρρεύσει παίρνουν 950 ευρώ και δουλεύουν σα μαλάκες.

Κατάντησε οι δημόσιες σχέσεις και οι πολιτικές σκοπιμότητες να αντικαταστήσουν την εργατικότητα και την επιστημονική επάρκεια. emnoemno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ πούτσε..Κατ'αρχάς σε χρειαζόμουν(sic)

Κατά δεύτερον,η ιατρική ήταν εν μέρει ανέκαθεν εξαρτώμενη των δημοσίων σχέσεων,αφού αν είναι ρούχλας ο γιατρός ότι και να ξέρει δεν εμπνέει τον ασθενή,ενώ αντιθέτως αν ο γιατρός έχει την αυτοπεποίθηση όλων των πρωταγωνιστών της colgate και του axe και χαμόγελο emcolgate 'όλα θα πάνε καλά',ο ασθενής αφήνεται.

Κατα τρίτον οι πολιτικές σκοπιμότητες Δυστυχέστατα παίζουν ρόλο εδώ και πολλά πολλά χρόνια,από τότε που η υγεία έγινε βεβιασμένως δημόσια(κατ'εφημισμόν..Αν δε τα σκάσεις,απλά πεθαίνεις),χωρίς να θέσουν με ποιά αξιοκρατικά και αδιάβλητα κριτήρια θα διορίζονται οι συνάδελφοι.

Κοινώς στη 'δημόσια' υγεία θα δεις σόγια ολόκληρα στο ίδιο Ικα,Εσυ,νοσοκομείο,θεραπευτήριο να στηρίζουν αναφανδόν κάποιο απ'τα μεγάλα κόμματα-με σειρά προτιμήσεως το πράσινο,το μπλου και το πορτοκαλί ριγέ,ενίοτε το συντροφικό κόκκινο.

Α,το ίδιο ισχύει και στην ακαδημαική παιδεία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το εν λόγω thread ηθελα να το ανοιξω εγώ, μολις ειδα το σχετικο ρεπορταζ στο αλτερ αλλά ετρεμαν τα χερια μου απο τα νευρα και δεν μπορουσα να γραψω. Μιλαμε για απιστευτη γελοιότητα. Και ο παραμικρός ενδοιασμός μου να φυγω οσο πιο μακρια γινεται απο αυτη την κωλωχώρα για να κάνω ειδικότητα σήμερα διαλύθηκε.

Μόνο άλλο ένα άτομο με νευριάζει έτσι, ο Τσαλίκης. Που βγαινουνε και τον ρωτάνε: "τον ξερετε οτι ειστε ο ιδανικός γαμπρός γιατί είστε και γιατρός και τραγουδιστής;"

Λοιπόν το ρεπορτάζ ητανε μια απιστευτη μαλακία, επιβεβαιώνοντας την πεποίθηση μου ότι ο πιο ηλίθιος άνθρωπος σε αυτη τη χώρα είναι ή αστυνομικός η δημοσιογράφος.

Αφηστε που μιλαγανε 10λεπτά για την πρωτη επεμβαση της Καραμανλή, και μπουρου μπουρου παπαριες και μετα ειπαν ότι η επεμβαση εγινε με τοπική και ο ασθενής λεει δεν κατάλαβε τίποτα (απίστευτο ε?)

Ο κατ'ονομα χειρουργός Κασάμπαλης είναι γελοίος. Και μονο αν ακούγατε τα διθυραμβικά σχόλια που έκανε για την εγχειρηση θα τραβαγατε τα βυζια σας.

Μίλαγε για ένα ταλέντο της χειρουργικής ακουσον άκουσον!!

Επίσης είπε ότι είδε το βίντεο ξανά και ξανά προσπαθωντας να βρει λεει εστω μια λαθος κινηση και όμως δεν τα καταφερε!!!

ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕ ΟΤΙ ΔΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΛΕΕΙ ΜΕΤΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΟΥΛΗ!!!!!

Να της δώσουμε το νόμπελ ρε παιδιά, παγκοσμιο φαινομενο χειρ επεμβαση χωρις να υπαρχει ουλή την 1η μετεγχειρητικη ωρα!

Δεν αφησε καμια αμφιβολία για το κόμμα που ψηφίζει. Σωστά μίλησε κάποιος για φτηνή επικοινωνιακή πολιτική. αυτή ειναι η πολιτική και οι πολιτικοί.

Ας ελπίσουμε ότι είδαν το ρεπορτάζ και τα μέλη του επαναστατικού αγώνα για να παίρνουν ιδέες για μελλοντικούς στόχους γιατι τελικα μονο ετσι θα σταματησουν να μας προκαλουν.

"Δημοκρατία είναι το πολίτευμα που μας εξασφαλίζει πως δεν πρόκειται να κυβερνηθουμε απο άτομα καλύτερα από εκείνα που μας αξίζουν"

George Bernard Shaw

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χειρουργική είχα κάνει στο 6ο έτος στην Α'Χειρουργική Του Λαικού στον Μπαστούνη.

Ο Κασάμπαλης,ένας 40+ μπυροκοιλιάς ειδικευόμενος ο οποίος ουδέποτε πατούσε στα μαθήματα ειδικευομένων,μία ιδιόμορφη περίπτωση,είχε μάλιστα και δική του πελατεία την οποία χειρουργούσε.

Πολλά είχαν ακουστεί για αυτό το γραφικό τύπο.Φωνακλάς και αθυρόστομος δε δίσταζε να τα βάλει ακόμα και με τον Μπαστούνη.

Θυμάμαι ένα πρωινό που είχα μπεί στο γραφείο ιατρών μου έδειχνε πως να συναρμολογώ συνδεσμολογία παρακολουθήσεων τρίτων ατόμων με μαγνητοφωνάκι!!Πατούσε γύρω στις 9.30 όταν δεν είχε επεμβάσεις.

Το γεγονός ότι έκατσε να τον "χειρουργήσει"η βλαχάρα Νατάσσα(ποιά αξιοπρεπής κοπέλα θα κοιμόταν με το κύτος με το οποίο έκανε εξωσωματική για να έχει σίγουρο μέλλον αυτή και τα παιδιά της),μου δίνει την εντύπωση ότι ίσως κάτι εποφθαλμιά ο Κασάμπαλης..

Πάντως με αυτή τη φθηνή επικοινωνιακή πολιτική πρέπει αν μας θεωρούν και πολύ μαλάκες!!

Α,ο πιό γραφικός εκεί μέσα για εμένα ήταν ο Μπακογιάννης που πήγαινε για άγγειο,τυπικός γλοιώδης και εμετικός χειρουργός-τσατσόνι..

Για να δούμε εάν θα έχει αύριο η Τατιάνα ρεπορτάζ...

Σήψη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΩΝ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ..ΕΜΕΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ

ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ...ΤΑ ΑΞΙΟΤΙΜΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΔΑΠ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ?ΔΕΝ

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΤΗΣ ΝΑΤΑΣΑΣ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:rolleyes:

Τα ΜΜΕ ακριβώς σε αυτή την αντίδραση εποφθαλμιούσαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη...ο Κασάμπαλης είναι ένας ειδικευόμενος στα όρια ψυχιατρικής περίπτωσης;

παλαιολόγε είναι δυνατόν να είναι στα σωστά του ένας άνθρωπος που σου έδειχνε συνδεσμολογία παρακολούθησης; Από κάτι συζητήσεις πάντως από πρώην ειδικευόμενους εκεί, εγώ ξέρω ότι ο άνθρωπος χρήζει βοήθειας. (ελπίζω να μην κάνει χειρουργεία...νομίζω ότι απλά δεν του δίνουν ειδικότητα και κυκλοφορεί εκεί)

Δεν είναι γραφικός...είναι άρρωστος. Αυτόν βρήκε να χειρουργήσει η Νατάσσα;

Αννούλα κι εγώ την ίδια ιδεολογία έχω, αλλά αυτά που κάνει η κοπελίτσα είναι μεγάλες μαλακείες (συγνώμη κιόλας). Ας την μαζέψει κάποιος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αννούλα κι εγώ την ίδια ιδεολογία έχω, αλλά αυτά που κάνει η κοπελίτσα είναι μεγάλες μαλακείες (συγνώμη κιόλας). Ας την μαζέψει κάποιος.

Ιδεολογία;; :lol::lol::lol:

(Καλά δεν ξαναμιλάω :wacko: , είμαι emofftopic ) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχαμε μια ιδέα μιχαλάκη (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) αλλά αποδείχτηκαν άχρηστοι. Τις τελευταίες μέρες έχω κατεβάσει τις ειδήσεις για το ελικόπτερο και γελούσα. Τώρα ψάχνω να βρω το βίντεο 'Νατάσσα-χειρουργός'...φαντάζομαι εκεί θα κλαίω! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιδεολογία;; :lol::lol::lol:

(Καλά δεν ξαναμιλάω :wacko: , είμαι emofftopic ) :P

Σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε........ :P

Μιλάς κι εσύ!! :lol: Και δη σε εμένα που είμαι η πλέον διαλλακτική άποψη εδώ μέσα. emwhistle

Κοίτα,dear νοτβαδ,το ζήτημα δεν είναι αν πράττει ορθά ή όχι,ο προβληματισμός μου είναι πως υπάρχουν τόσα άλλα σοβαρότερα 'παραπτώματα' που συμβαίνουν στο χώρο μας που αυτό καθίσταται απλά οφσάιντ,και καθόμαστε και ασχολούμαστε αν έβγαλε ή όχι ένα λίπωμα απ'το σβέρκο ενός τύπου η γυναίκα του πρωθυπουργού και πως και γιατί είναι γιατρός,ενώ άλλοι χασαπάδες δηλώνουν γιατροί και σφάζουν κόσμο.

Κι όλα αυτά διότι τα μέσα προωθούν τον κόσμο να πει 'α,τι χαζομάρες είναι αυτές,τι φτηνή πολιτική' και να τον αποπροσανατολίσουν,πόσο μάλλον να τον προιδεάσουν αρνητικά προς την κυβέρνηση με έρεισμα κάτι επιεικώς ανούσιο. Κι όλα αυτά επειδή τυχαίνει να είναι η γυναίκα του πρωθυπουργού emconfused .

Δεν είναι θέμα σε ποιό κόμμα ανήκει το πρόσωπο για το οποίο γίνεται όλη αυτή η συζήτηση,ούτε ο ντόρος πως και τι επαγγέλεται,ή αν χαράκωσε κανέναν,κατά την άποψη μου,το πιο τραγικό σε όλη την ιστορία είναι ότι ακριβώς μας ωθούν να ασχολούμαστε με τέτοιες τατιανίστικες ιστορίες.

Δηλαδή,συγγνώμη,ξέρουμε τι δουλειά έκανε η Δάφνη Σημίτη??Πόσο μάλλον ξέρει ο περισσότερος κόσμος τι δουλειά έκανε ο Κώστας Σημίτης??(καλά μη πεταχτεί κανένας τώρα,ναι,τυχαίνει κι εγώ να το ξέρω πως ήταν καθηγητής :P Το έμαθα απ'τον σωματοφύλακά του όμως :huh: ).

Η μόνη γυναίκα πρωθυπουργού με την οποία η κοινή γνώμη έχει ξαναασχοληθεί ήταν,το κατά τ'άλλα συμπαθητικό ξε..λάκι,η Μιμή.Και αυτό επειδή έδειχνε τα βυζιά της :antegeia: .

Δεν είναι λαικίστικο να καταπιάνεται κάποιος με αυτά??Εδώ ολόκληρη Χίλαρυ ήταν υπεράνω στο κέρατο και το παγκόσμιο κράξιμο,άνοιξε κανένα ρουθούνι εκτός του ντόρου??Μάλιστα ψιθυρίζεται να κατέβει για πλανητάρχισσα.

Κατά την άποψη μου το κατακριτέο λάθος της Νατάσας Καραμανλή ήταν που άφησε κάμερες και τα λοιπά.Είναι τουλάχιστον υπερφίαλο και υπερβολικό(ούτε καν εκκεντρικό όπως ο ψιΨινάκης).

Υγ:Όλα καλά??Πως πάνε οι έρευνες?? :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχαμε μια ιδέα μιχαλάκη (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) αλλά αποδείχτηκαν άχρηστοι. Τις τελευταίες μέρες έχω κατεβάσει τις ειδήσεις για το ελικόπτερο και γελούσα. Τώρα ψάχνω να βρω το βίντεο 'Νατάσσα-χειρουργός'...φαντάζομαι εκεί θα κλαίω! :D

Το πέτυχες το όνομα... Καλά το 'πες, ιδέα, όχι ιδεολογία... No offense πάντα... :P

Σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε........ :P

Μιλάς κι εσύ!! :lol: Και δη σε εμένα που είμαι η πλέον διαλλακτική άποψη εδώ μέσα. emwhistle

Φαίνεται το ξενύχτι σου πέφτει βαρύ. :P:P

ΥΓ: Εγώ γιατί να μη μιλάω δλδ;; :blink: (Αυτή είναι η δημοκρατία σας;; :P:P:P:P:P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε,σπόρε........ :P

Μιλάς κι εσύ!! :lol: Και δη σε εμένα που είμαι η πλέον διαλλακτική άποψη εδώ μέσα. emwhistle

Κοίτα,dear νοτβαδ,το ζήτημα δεν είναι αν πράττει ορθά ή όχι,ο προβληματισμός μου είναι πως υπάρχουν τόσα άλλα σοβαρότερα 'παραπτώματα' που συμβαίνουν στο χώρο μας που αυτό καθίσταται απλά οφσάιντ,και καθόμαστε και ασχολούμαστε αν έβγαλε ή όχι ένα λίπωμα απ'το σβέρκο ενός τύπου η γυναίκα του πρωθυπουργού και πως και γιατί είναι γιατρός,ενώ άλλοι χασαπάδες δηλώνουν γιατροί και σφάζουν κόσμο.

Κι όλα αυτά διότι τα μέσα προωθούν τον κόσμο να πει 'α,τι χαζομάρες είναι αυτές,τι φτηνή πολιτική' και να τον αποπροσανατολίσουν,πόσο μάλλον να τον προιδεάσουν αρνητικά προς την κυβέρνηση με έρεισμα κάτι επιεικώς ανούσιο. Κι όλα αυτά επειδή τυχαίνει να είναι η γυναίκα του πρωθυπουργού emconfused .

Δεν είναι θέμα σε ποιό κόμμα ανήκει το πρόσωπο για το οποίο γίνεται όλη αυτή η συζήτηση,ούτε ο ντόρος πως και τι επαγγέλεται,ή αν χαράκωσε κανέναν,κατά την άποψη μου,το πιο τραγικό σε όλη την ιστορία είναι ότι ακριβώς μας ωθούν να ασχολούμαστε με τέτοιες τατιανίστικες ιστορίες.

Δηλαδή,συγγνώμη,ξέρουμε τι δουλειά έκανε η Δάφνη Σημίτη??Πόσο μάλλον ξέρει ο περισσότερος κόσμος τι δουλειά έκανε ο Κώστας Σημίτης??(καλά μη πεταχτεί κανένας τώρα,ναι,τυχαίνει κι εγώ να το ξέρω πως ήταν καθηγητής :P Το έμαθα απ'τον σωματοφύλακά του όμως :huh: ).

Η μόνη γυναίκα πρωθυπουργού με την οποία η κοινή γνώμη έχει ξαναασχοληθεί ήταν,το κατά τ'άλλα συμπαθητικό ξε..λάκι,η Μιμή.Και αυτό επειδή έδειχνε τα βυζιά της :antegeia: .

Δεν είναι λαικίστικο να καταπιάνεται κάποιος με αυτά??Εδώ ολόκληρη Χίλαρυ ήταν υπεράνω στο κέρατο και το παγκόσμιο κράξιμο,άνοιξε κανένα ρουθούνι εκτός του ντόρου??Μάλιστα ψιθυρίζεται να κατέβει για πλανητάρχισσα.

Κατά την άποψη μου το κατακριτέο λάθος της Νατάσας Καραμανλή ήταν που άφησε κάμερες και τα λοιπά.Είναι τουλάχιστον υπερφίαλο και υπερβολικό(ούτε καν εκκεντρικό όπως ο ψιΨινάκης).

Υγ:Όλα καλά??Πως πάνε οι έρευνες?? :)

Σε λίγο θα μας πείς ότι από ευγένεια άφησε τα μέσα να κάνουν ρεπορταζ για την "επέμβασή" της.

Εδώ μας έχει πρήξει από τότε που πέρασε με κατατακτήριες στην ιατρική.

Όπου πάει και οι κάμερες από πίσω. Πλάκα μας κάνεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς όταν ήμουν δεύτερο και πήγαμε να τη γιουχάρουμε την ώρα που ορκιζόταν διδάκτωρ ιατρικής ΑΠΘ τα κανάλια δεν το έδειξαν. Ακόμα και δαπίτες ήταν εκεί και βρίζανε για τα ρεζιλίκια.

Και αν φίλοι μου αναρωτιέστε "μα γιατί πήγε ιατρική στη Θεσσαλονίκη και όχι στην Αθήνα, να μην τρέχει?" η απάντηση είναι μία:

Τρακατέλλης

Δύσκολο να βρω άλλο άτομο που θα μπορούσε να τη βάλει στην ιατρική απ'το ΤΕΙ βρεφονηπιοκόμων (δεν ήταν στο παιδαγωγικό)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει καταστεί πλέον φανερό οτι δεν αξίζει ούτε καν να ακούει κανείς το συρφετό των κάθε λογής πολιτικάντηδων,καθηγητών και αυλοκολάκων,των ρυπαρών καταλοίπων της ψευτοδημοκρατίας.

Πρέπει πλέον να τους αντιμετωπίζουμε σα ζώα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.