Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] TransAmerica


Winmx

Recommended Posts

Transamerica

Ειδος:Δραματικη

Ηθοποιοι:Felicity Huffman,Fionnula Flanagan,Kevin Zegers,

Σκηνοθετης:Duncan Tucker

Υποθεση

Η Bree ειναι μια συντηρητικη τραβεστι που ζεισ το Λος Αντζελες.Λιγες μερες πριν την εγχειρηση αλλαγης φυλου μαθαινει οτι ειναι πατερας και οτι ο γιος του βρισκεται στη φυλακη ανηλικων στην Ν.Υορκη.Παριστανοντας την ιεαροποστολο ξεκιναει ενα ταξιδι με πολλες στασεις και πολλα παραλειπομενα.Το ταξιδι φερνει κοντα μπαμπα ...ή μαμα; <_< ....τεσπα τους φερνει κοντα :P

Σχολια

Το ρολο του τραβεστι τον κανει μια γυναικα!!!Ειναι μια απο τις πρωταγωνιστριες του "Απελπισμενες νοικοκυρες".Φοβερη η ερμηνεια της...καποιες στιγμες αναρωτιεσαι αν ειναι αντρας ο πρωταγωνιστης.

Υπαρχει μια ισορροπια μεταξυ γελιου και δραματος.

Ο μικρος που κανει το γιο ειναι κουκλος ....θυμιζει αρκετα τον Ντι Καπριο....κατι μου λεει οτι θα κανει καριερα.

Υπεροχες οι ερμηνειες και η σκηνοθεσια.....δε βαρεθηκα καθολου!

Στο τελος της ταινιας προβληματιζεται κανεις αφου ειναι προβληματα που υπαρχουν....πορνεια ανηλικων,ναρκωτικα και ομοφυλοφυλια!

Μια απο τις ατακες που μου εμεινε...ποση δοση αληθειας εχει <_< :

Murray:Your mother and I both love you

Elizabeth:But we don't respect you!!!

Και μια που με βρισκει συμφωνη με τη Bree emoops

Toby:Your parents house is a lot nicer

Bree:My parent's house come with my parent's......κατι μου θυμιζει :P:P:P

Εχει ηδη κερδισει Χρυση Σφαιρα 2006 Α΄γυναικειου ρολου.Ειναι υποψηφια Οσκαρ Α' γυναικειου ρολου και τραγουδιου ....η Ντολυ Παρτον.

Την προτεινω ανεπιφυλακτα empopcorn empopcorn empopcorn empopcorn /5

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ απολύτως στην ανάλυση της WinMX. Η ταινία είναι καταπληκτική και βγάζει και πολύ γέλιο σε πολλά σημεία. Καταπληκτική ηθοποιία! :)

empopcorn empopcorn empopcorn empopcorn

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.