Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] The Chronicles of Narnia


Winmx

Recommended Posts

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Το Χρονικό της Ναρνια: Το Λιοντάρι, η Μάγισσα και η Ντουλάπα

Ειδος:Περιπετεια-φαντασια

Σκηνοθεσια:Andrew Adamson

Ηθοποιοι:Tilda Swinton,Anna Popplewell,Skandar Keynes,William Moseley,Georgie Henley

Κατα τη διαρκεια του 2ου παγκοσμιου πολεμου 4 παιδια πανε να μεινουν με ενα γερο καθηγητη στην επαρχια της Αγγλιας.Ανακαλυπτουν οτι μεσω μιας ντουλαπας μπορουν να μπαινουν σε μια μαγικη χωρα ....τη Ναρνια.Μυθικα πλασματα,τερατα,ζωα που μιλανε και φυσικα η κακια μαγισα.Τα παιδια θα βοηθησουν το λιονταρι Ασλαν να νικησουν την κακια Λευκη μαγισσα που τους εχει ριξει μια καταρα....να ειναι παντα χειμωνας!Εχουν να γιορτασουν 100 χρονια τα Χμας.

Το εργο βασιζεται στο βιβλιο του C.S. Lewis.

Νταξ...δε μπορω να μπω οτι συγκλονιστηκα.Οσοι εχουν διαβασει το βιβλιο θα διαπιστωσουν οτι ειναι αρκετα καλα συμπυκνωμενη η ιστορια.

Η φωνη του Ασλαν.....φοβερη....ε φυσικα αφου ειναι ο Liam Neeson :) Εξαιρετικη και η κακια μαγισσα ή αλλιως η Tilda Swinton

Ειναι ενα κλασικο μπλοκμπαστερ.....τιποτα παραπανω κατα τη γνωμη μου.Οι φανατικοι του Αρχοντα των δαχτυλιδιων φανταζομαι οτι θα απογοητευτουν.

αντε empopcorn /5

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ απλά να σημειώσω ότι δεν προλαβαίνω να γράψω όλες μου τις απόψεις επί του θέματος, ωστόσο μου άρεσε πολύ η ταινία για λόγους που όπως είπα δεν προλαβαίνω να γράψω, αλλά επιφυλάσσομαι να επανέρθω σε επόμενο ποστ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ πρισσότερα από την ταινία...

Νομίζω πως αν την δει κανείς θα είναι για χάρη των παιδικών του χρόνων.. Αλλωστέ παλαιότερα ειχε βγει και σε τηλεοπτική παιδική σειρά στην ΕΡΤ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.