Jump to content

Έρχονται Χριστούγεννα ... κάντε μια ευχή!

Winmx

Recommended Posts

Ναι,είναι πολύ καλή ιδέα,αλλά αποκλείεται να βγει

Το έχω ευχηθεί τόσες φορές πια...

Έλα μωρέ ... :mellow: μήπως ήταν κάτι που δε χώραγε στο έλκυθρο ???

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

emarup Όχι,απλά είναι κάτι που πρέπει να μπει οικειοθελώς στο έλκυθρο και ...δε θέλει

Ε,τοτε ασε τις ευχες & παρε δραστικα μετρα...

κανε μαγια :P:P:P !!!

Ναι.... Θα ήταν ωραία να εκφράζαμε αυτά τα μικρά ή μεγάλα θαυματάκια που μόνο ένας Άγιος θα μπορούσε να πραγματοποιήσει :mellow: Θα ήθελα μάλιστα να ξεκινήσω αναφέροντας ένα περιστατικούλι που συνέβη πρόσφατα και με έκανε να νιώσω γριά και χαζή.. Μια μητερούλα με τον υπέροχο μπομπιράκο της περπατούσαν στον δρόμο βιαστικά-όχι για να προλάβουν τρένα και λεωφορεία, αλλά για να γράψουν ένα γράμμα στον συμπαθητικό, γεματούλη Άγιο με τα άσπρα γένια. Και ήταν τόσο όμορφη η σοβαρότητα του μικρού για την υλοποίηση αυτής της επιστολής που θα είχε αυτόν τον τόσο σημαντικό παραλήπτη..

Όσο για τις δικές μου ευχές που θα έμπαιναν σε ένα ενδεχόμενο γράμμα στο καλό Άγιο-Βασίλη....

-Αρχικά θα παρακαλούσα για την παιδική αφέλεια που με τα χρόνια χάθηκε.. Θα ήθελα να μπορώ να χαίρομαι αυτές τις μέρες με τον τρόπο που τις χαιρόμουν όταν ήμουν παιδί. Να περιμένω με αγωνία τα δώρα μου και να προσπαθώ με πάθος να είμαι υπάκουη και προσεκτική προκειμένου να μην χαρακτηριστώ ως άτακτη και παλιόπαιδο.. emblush

-Έπειτα, θέλω όνειρα.. Όνειρα για τον ύπνο μου, αλλά και για τον ξύπνιο μου. Με κιλά μιζέριας μπορώ να δηλώσω πως βαρέθηκα τους εφιάλτες και τις "άδειες" νύχτες...

- Τέλος.. Υγεία πρώτα απ'ολα ψυχική κι έπειτα και σωματική. Για όλους μας........

Εγώ απ' τον Άι Βασίλη θέλω κάτι αλλά όχι για μένα... Γιατί νομίζω ότι εμείς ήδη έχουμε αρκετά, ενώ άλλοι δεν έχουν τίποτα... Λοιπόν αυτό που ζητάω είναι ειρήνη. Τόσο δεδομένο για εμάς' όχι όμως και για τους λαούς της Αφρικής και εκτάκτως της Μ. Ανατολής.

Τώρα αν χωράει στο έλκηθρο δεν ξέρω, αλλά αν δε χωράει τότε ας φέρει ό,τι έχει ευχαρίστηση... Ούτως ή άλλως μεγαλύτερη αξία έχουν αυτά που δε χωράνε στο έλκηθρο! :splats:

Xωρα αραγε στο ελκηθρο ενα MITSUBISHI COLT CC :lol::lol::lol: ?

Η τουλαχιστον το μοντελο που καθοταν μεσα του στο σαλονι αυτοκινητου emdribbleemdribbleemdribble ???

Ευχομαι για το 2006......οι πλουσιοι να γινουν πλουσιοτεροι και οι φτωχοι,φτωχοτεροι emoops;)

Βλέπω ότι όλοι είστε αλτρουιστές και ζητάτε Ειρήνη, Αγάπη, Ευδοκία. Καλά κι άγια όλα, αλλά εγώ θέλω και κάτι για τον εαυτό μου: Άγιε Βασίλη, μπορείς να μου φέρεις τον Π.... στην αγκαλιά μου;

Βλέπω ότι όλοι είστε αλτρουιστές και ζητάτε Ειρήνη, Αγάπη, Ευδοκία. Καλά κι άγια όλα, αλλά εγώ θέλω και κάτι για τον εαυτό μου: Άγιε Βασίλη, μπορείς να μου φέρεις τον Π.... στην αγκαλιά μου;

Όταν βλέπεις τις ευχές για Ειρήνη, Αγάπη και Ευδοκία ... εννοείται ότι θέλουμε και λίγη Ευτυχία για μας :wub: ...πολλές φορές μάλιστα χωράει σε ένα έλκυθρο, σε ένα δωμάτιο, ακόμα και σε μια αγκαλιά :rolleyes:

Να περάσω όμορφα, γλυκά, ζουζουνιάρικα, αγαπησιάρικα, ζεστά Χριστούγεννα για μια φορά................................................... :wub::wub:

emarup ζουζουνιάρικα;

Θέλω να ξαναφύγουν οι γονείς κανα τριήμερο για να μαγειρέψω στους φίλους μου και να κάτσουμε να τα πούμε στο τζάκι.

Τροποποιήθηκε από NM25

emarup ζουζουνιάρικα;

y not???? τι εχει το "ζουζουνιαρικα"? περιλαμβανει πολλα.... αλλα πού τετοια τυχη, μου λες???? emconfused<_<

Btw, your idea sounds veeeery nice! emblush αυτες οι βραδιες ειναι πολυ ομορφες, ειδικα αυτες τις ημερες..... με τους φιλους στο πατωμα, γυρω απο το τζακι να τρωτε και να συζητατε για διαφορα... B)

Τροποποιήθηκε από makischa

που είναι η Τζουλ να πει ότι υπάρχει και αλλού αυτο το τόπικ :P:P:P:P

χιχιχι :splats::splats::splats:

Χαχαχαχαχα εδώ είμαι-εδώ είμαι και τώρα το ψάχνω να τα ενώσω.... αχ αχ αχ αχ αχχχχ εσείς οι νέοπες, ρίχτε πρώτα μια ματιά... ή τουλάχιστον στείλτε κανα πμ... :splats:

που είναι η Τζουλ να πει ότι υπάρχει και αλλού αυτο το τόπικ :P:P:P:P

χιχιχι :splats::splats::splats:

εεεε να κανει κ αυτη τπτ ως μοδερατη :splats: ....οχι τπτ αλλο να μη λενε "Win μη αυτο....

"

Χαχαχαχαχα εδώ είμαι-εδώ είμαι και τώρα το ψάχνω να τα ενώσω.... αχ αχ αχ αχ αχχχχ εσείς οι νέοπες, ρίχτε πρώτα μια ματιά... ή τουλάχιστον στείλτε κανα πμ... :splats:

αφηνω σε εσενα τη δουλεια.....το'χα δει το τοπικ.....το παλιο το'χα βαλει εγω :P

emarup Kαι εγένετο φως!! :P

αργησες :lol:

Λοιπον....

1-Θελω τον "Τασο"....αχαχαχαχα

2-Θελω να παω ενα ταξιδι! no matter where...εκτος αν ειναι η Ανω Κατω Ραχουλα οποτε τοτε.... :blink:

3-Θελω να τελειωσει το %&$#$Υ-εξαμηνο κ να χω περασει ολα τα μαθηματα!

Αυτα Αγιε Βασιλη....αν σκεφτω τιποτα αλλο θα σου πω! :P

Θα ήθελα να μου δώσει πολλά δώρα και να πάω να τα δίνω σε άσχετους, και κυρίως σε παιδάκια.. ;)

Κυρίως τα χριστούγεννα(δυστυχώς δηλαδή)με πιάνει δεν ξέρω και γω τι.. :(

αν σου δώσει κανά αυτοκίνητο δωράκι φέρτο κ σε μένα. Παιδάκι είμαι ακόμα. Εεεε μην με ξεχάσεις

Εγώ δεν θα είμαι τόσο ρομαντικός όσο όλοι εσείς οι υπόλοιποι...Το μόνο που θέλω, πέρα από την υγεία μου, είναι να ξεκινήσω ειδικότητα όσο πιο σύντομα γίνεται Άγιε μου Βασίλη! Ελπίζω να ακούσεις την ευχή κι επιθυμία μου και κάτι να αλλάξει στα δεδομένα προσεχώς... emno

1 Υγεια

2 Ευτυχια

3 Γαληνη

4 Να παρω το πτυχιο οσο ποιο γρηγορα γινεται

5 Μια ξανθια κινεζα :rolleyes:

6 Και 3000 euros

Αυτα.....