Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005

atsipo

Recommended Posts

Πιστεύω ότι προκύπτουν 3 προβλήματα από τις καθυστερήσεις

1) Τρίμηνη εκπαίδευση σε fast-forward και σε τσούρμο-mode

εκπαίδευση δεν εξαρτάται από το εάν υπάρχουν ήδη αγροτικοί ή όχι, αλλά από την όρεξη του εκπαιδευτή.Τώρα μάλιστα που είμαστε και λίγοι, μοιάζει πιο πολύ με ιδιαίτερα.... :D

2) Όταν αναλάβουμε δεν θα υπάρχουν παλιοί να μας κατατοπίσουν ή να μας βοηθήσουν

Θα υπάρχουν, μην ανησυχείς......

3) Τρομερός όγκος συνταγών και λοιπών γραφειοκρατικών εκκρεμοτήτων που θα πρέπει εμείς να ξε-μπερδέψουμε μετά από κάμποσους μήνες

Αυτό πράγματι θα είναι κάπως.Ουσιαστικά εξαρτάται από το εάν το αγροτικό που είναι να πάρει ο καθένας, εάν έχει παλιό αγροτικό σε παράταση ή άλλο αγροτικό από παρεκείμενο Π.Ι., που καλύπτει μέχρι να πάει ο καθένας.

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Να πρσέξετε τις συνταγές γιατί συνηθίζεται να δίνουν οι φαρμακοποιοί βερεσέ τα φάρμακα και να τα χρωστάει ο ασφαλισμένος με τη λογική ότι θα του τα γράψει ο αγροτικός όταν έρθει.Αν όμως πάτε σε κανένα αγροτικό που έχει φύγει προ μηνών ο προηγούμενος θα σας εμφανιστούν γιαγιάδες που θα απαιτούν να τους γράψετε φάρμακα για 2-3 μήνες γιατί τα χρωστάνε.....Δεν μπορείτε και μη ψαρώσετε....

Τα αποτελέσματα βγήκαν!!!

Αύριο θα τα ανεβάσουν στην σελίδα του υπουργείου

Εγώ τα έχασα και τα δύο από γενικούς  :(

Ρε φιλε πηγα στο υπουργειο και δεν υπαρχει τιποτα μας δουλευεις?Εκτος αν εχεις καποιον απο το Υπουργειο που στο ειπε. Μην μας αναστατωνεις αδικα

Τα αγροτικά ανακοινώθηκαν προφορικά σε όποιον ήταν στο υπουργείο κατά τις 2 και ρώτησε σχετικά!!Θα τοιχοκολληθούν και θα ανακοινωθούν στο internet αύριο.Το έμαθα από φίλο μου,που πήγε και ρώτησε σήμερα το μεσημέρι!!

Δεν έχω λόγο να δουλεύω κανέναν και ούτε έχω γνωστό (αλλιώς θα δήλωνα κάπου αλλού την Παρασκευή στις 14.00 ώστε να είμαι σίγουρος για την θέση ;-))

Σήμερα στις 13.30-13.45 περίπου ήμουν εκεί μαζί με άλλα 7-8 άτομα, και μας είπαν αν έχουμε πάρει αγροτικό ή όχι. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν στον πίνακα και στο internet αύριο, όπως μας είπαν οι υπάλληλοι.

Μην είσαι τόσο επιθετικός και με στυλάκι. Μια ενημέρωση προσπαθήσαμε να κάνουμε...

Πηγα στις 4.30 στο υπουργειο...αποτελεσματα δεν ειχαν βγαλει και εναν υπαλληλο που ρωτησα μου ειπε αυριο το πρωι 8.30!!

ενταξει παιδες...θα καθησουμε σε αναμενα καρβουνα μεχρι αυριο... embaaa

Δεν έχω λόγο να δουλεύω κανέναν και ούτε έχω γνωστό (αλλιώς θα δήλωνα κάπου αλλού την Παρασκευή στις 14.00 ώστε να είμαι σίγουρος για την θέση ;-))

Σήμερα στις 13.30-13.45 περίπου ήμουν εκεί μαζί με άλλα 7-8 άτομα, και μας είπαν αν έχουμε πάρει αγροτικό ή όχι. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν στον πίνακα και στο internet αύριο, όπως μας είπαν οι υπάλληλοι.

Μην είσαι τόσο επιθετικός και με στυλάκι. Μια ενημέρωση προσπαθήσαμε να κάνουμε...

Sorry για το υφος μου αλλα καταλαβαινεις οτι μετα απο τοσους μηνες αναμονη τα νευρα ειναι λιγο τεντωμενα.Αλλα επρεπε και εσυ να διευκρινισεις πως ενημερωθηκες.Εγω πηρα τελικα την πρωτη επιλογη.Καλη επιτυχια στην επομενη προκυρηξη και καλη αρχη σε οσους πηραν τα αγροτικα της επιλογης τους.

Τροποποιήθηκε από BANDIT7

OK κανένα πρόβλημα φίλε bandit7...

Είναι μεγάλη αδικία πάντως για όποιον δεν μπορεί να έρθει στο υπουργείο να μάθει τι γίνεται με την αίτηση του.

OK κανένα πρόβλημα φίλε bandit7...

Είναι μεγάλη αδικία πάντως για όποιον δεν μπορεί να έρθει στο υπουργείο να μάθει τι γίνεται με την αίτηση του.

ενταξει οι Αθηναιοι και οι περι τα περιξ τα εχουν μαθει.εμεις περιμενουμε το ιντερνετ.διοτι σημερα ειναι παρασκευη,και το σαββατοκυριακο αγαπητοι συναδελφοι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ανακοινωθουν επισημα τα αποτελεσματα.Καλη δευτερα λοιπον.Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα και δεν νομιζω οτι υπαρχει αντιρρηση περι του θεματος,ετσι;

Συγχαρητηρια σε οσους καταφεραν να παρουν το αγροτικο τους

Για όταν (και αν) βγούνε:

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/Agrotikoi/ για το υποργείο

και

http://www.cso.auth.gr/greek/Basi_Agr.gr.htm για το γραφείο διασύνδεσης

Τροποποιήθηκε από pa77

ακολουθει ενα σιριαλ φωσκολικο με εντασεις και δραμα!την πεμπτη το πρωι υπαλληλος της υπηρεσιας προσωπικου διαβεβαιωνε οτι το μεσημερι θα βγουν τα αποτελεσματα.το μεσημερι μερικοι γιατροι που ειχαν την καλη θεληση να πανε στο υπουργειο υγειας ενημερωνονται προφορικα για τα αποτελεσματα.παρασκευη πρωι δεν εχουν αναρτηθει,ουτε εχουν βγει στο ιντερνετ.απογευμα το ιδιο.σαββατο επισης!!!η δε εβδομη ημερα ειναι αφιερωμενη στον κυριο και θεο emevlogies .δευτερα πρωι στις 9.00 υπαλληλος της διευθυνσης προσωπικου υποδεικνυει οτι τα αποτελεσματα εχουν μπει εδω και δυο μερες στο site του αριστοτελειου! :splaaaats: τοτε γιατι να μην εχουν μπει και στο site του υπουργειου; :wacko: η λυση δινεται καπου στις 9.30 οταν εμφανιζονται επιτελους στο site του υπουργειου τα αποτελεσματα του διαγωνισμου...

καλη επιτυχια σε οσους ξαναδηλωνουν και καλα μυαλα σε οσους ξεκινουν αγροτικο.ας θυμομαστε οτι η ιατρικη ποδια ειναι για τον ασθενη

μπορει καποιος να μου πει τι ειναι το αγροτικο επι θητεία οπως και για ποσο καιρο εχει ισχυ το πιστοποιητικο υγειας?ευχαριστω

μπορει καποιος να μου πει τι ειναι το αγροτικο επι θητεία οπως και για ποσο καιρο εχει ισχυ το πιστοποιητικο υγειας?ευχαριστω

1. Αγροτικό επί θητεία είναι το αγροτικό που κάνεις μετά το κανονικό αγροτικό.Είναι Π.Ι. που έχουν δωθεί για κλήρωση για 3 φορές και κανένας δεν τα πήρε.Ως αποτέλεσμα, δίνονται σε άτομα που έχουν ήδη κάνει το αγορικό τους

2. Νομίζω εξάμηνη έχει.

Μπήκα στην σελίδα του υπουργείου πριν λίγο να δω αν υπάρχει νέα προκύρηξη. Τώρα μου ζητάει κωδικό ενώ η σελίδα για registration δεν έχει σωστό link. Τι συμβαίνει; Ξέρει κανείς;

Να υποθέσω ότι και η ελάχιστη ιδέα διαφάνειας της διαδικασίας που υπήρχε μέχρι τώρα ανήκει στο παρελθόν; Ή απλά ότι θέλουν να ξέρουν ποιοί και πότε ελέγχουν τι συμβαίνει με τις θέσεις και τα μόρια;

Μπήκα στην σελίδα του υπουργείου πριν λίγο να δω αν υπάρχει νέα προκύρηξη. Τώρα μου ζητάει κωδικό ενώ η σελίδα για registration δεν έχει σωστό link. Τι συμβαίνει; Ξέρει κανείς;

Να υποθέσω ότι και η ελάχιστη ιδέα διαφάνειας της διαδικασίας που υπήρχε μέχρι τώρα ανήκει στο παρελθόν; Ή απλά ότι θέλουν να ξέρουν ποιοί και πότε ελέγχουν τι συμβαίνει με τις θέσεις και τα μόρια;

emarup να μην υποθέσεις τιποτα.

βγες και ξαναμπές, δεν είναι τιποτα, το κανει συχνα!

Ξέρει κανείς πότε θα βγει η νέα προκήρυξη; Όποιος πρέπει να ξανακάνει αίτηση ξαναδίνει όλα τα δικαιολογητικά ή συμπληρώνει μόνο την αίτηση και τα δικαιολογητικά ισχύουν από την προηγούμενη προκήρυξη;

Την δευτέρα που πέρασα για να ρωτήσω για άλλη δουλειά, άκουσα τις υπαλλήλους να λένε κάτι για την άλλη εβδομάδα.Τώρα δε ξέρω εάν μιλάγανε για τα αγροτικά, αλλά υποθέτω, γιατί στο γραφείο τους ήμουν και ρώταγα σχετικά με το εάν δικαιούμαστε ως αγροτικοί άδεια ή όχι.

Α και παρεπιμπτόντως, αναφορικά με αυτό το θέμα, επιμένουν πως η απάντηση είναι όχι.Μάλιστα και σε γραπτό ερώτημα, από ότι μου είπαν, αυτή την απάντηση λαμβάνεις.

Την δευτέρα που πέρασα για να ρωτήσω για άλλη δουλειά, άκουσα τις υπαλλήλους να λένε κάτι για την άλλη εβδομάδα.Τώρα δε ξέρω εάν μιλάγανε για τα αγροτικά, αλλά υποθέτω, γιατί στο γραφείο τους ήμουν και ρώταγα σχετικά με το εάν δικαιούμαστε ως αγροτικοί άδεια ή όχι.

Α και παρεπιμπτόντως, αναφορικά με αυτό το θέμα, επιμένουν πως η απάντηση είναι όχι.Μάλιστα και σε γραπτό ερώτημα, από ότι μου είπαν, αυτή την απάντηση λαμβάνεις.

[/quot

Εχεις δικαιωμα για 2 μερες αδεια τον μηνα. Στις δινει η κλινικη.