Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005

Recommended Posts

Ναι, maddoctor, είμαι σε αυτούς που περιμένουν αγροτικό. Απλά δεν το θεωρώ κάτι τόσο σημαντικό για την επιστημονική μου εξέλιξη ώστε να μου γίνει έμμονη ιδέα.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείτε να αντιδικείτε μέσω ΠΜ;;;;

Λοιπόν, θα το επαναλάβω.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ.

MADDOCTOR, εσένα σε νοιάζει πότε θα φύγεις για το χωριό σου=αγροτικό. Το ότι παρανόμως θα φύγεις=δεν υπάρχει επίσημη απόφαση για τα μόρια που έχεις πάρει, φυσικά και δεν σε νοιάζει. Και κάτι ακόμα, όταν ζητήσαμε την αρχική απόφαση και υποβάλαμε το υπόμημνημα, δεν υπήρχε ΣΑΙΕΠ. Και ναι, τίποτα δεν έγινε γιατί

1. Το ΥΥΚΑ εξακολουθεί να παρανομεί

2. Πλέον και οι "ημεδαπής" απόφοιτοι κοιτάνε μόνο πότε θα βγουν τα αγροτικά για να δηλώσουν........Οψώμεθα......Α! Και κάτι ακόμα, ειδικά για άγονο, κανένας γνωστός μου δε περίμενε λιγότερο από 4-5 μήνες .

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Α! Και κάτι ακόμα, ειδικά για άγονο, κανένας γνωστός μου δε περίμενε λιγότερο από 4-5 μήνες .

Ντάξει ρε πεταλουδίτσα, δε θα βάλουμε άγονο στη νέα προκήρυξη, ηρέμησε. Θα είναι όλα δικά σου! :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Δεν μπορείτε να αντιδικείτε μέσω ΠΜ;;;;

Λοιπόν, θα το επαναλάβω.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ.

MADDOCTOR, εσένα σε νοιάζει πότε θα φύγεις για το χωριό σου=αγροτικό. Το ότι παρανόμως θα φύγεις=δεν υπάρχει επίσημη απόφαση για τα μόρια που έχεις πάρει, φυσικά και δεν σε νοιάζει. Και κάτι ακόμα, όταν ζητήσαμε την αρχική απόφαση και υποβάλαμε το υπόμημνημα, δεν υπήρχε ΣΑΙΕΠ. Και ναι, τίποτα δεν έγινε γιατί

1. Το ΥΥΚΑ εξακολουθεί να παρανομεί

2. Πλέον και οι "ημεδαπής" απόφοιτοι κοιτάνε μόνο πότε θα βγουν τα αγροτικά για να δηλώσουν........Οψώμεθα......Α! Και κάτι ακόμα, ειδικά για άγονο, κανένας γνωστός μου δε περίμενε λιγότερο από 4-5 μήνες .

Πράγματι δεν υπάρχει ακόμα κάτι επίσημο, αλλά πουθενά δεν έχει αναφερθεί ότι θα βγούνε νέες λίστες για τις 16-18/2.Ακόμα και εσύ στο post σου εδώ ( http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...ic=7000&st=780# ) post 785, δεν αναφέρεις κάτι για αυτή την λίστα, παρά μόνο ότι την τρίτη θα βγει η λίστα της 2-4/3.Νομίζω λοιπόν ότι εσύ η ίδια δίνεις απάντηση στο εάν υπάρχει επίσημη απάντηση από το ΥΥΚΑ και το εάν θα πάρουμε τα μόρια.Ίσως εάν διάβαζες τι γράφεις, να έγραφες αλλιώς ότι έχεις γράψει πιο πάνω...... :splaaaats:

Όσο για άγονο σίγουρα, θέλει κάμποσος καιρός.Μόνο που τώρα έτσι όπως γίνανε τα πράγματα, οι 4-5 μήνες γίνανε 6-7 μήνες, λόγω του υπομνήματος.

Α, και όταν στείλατε το υπόμνημα εάν ήδη υπήρχε ο ΣΑΙΕΠ ή όχι, αυτό ειλικρινά δεν το ξέρω, γιατί δεν ξέρω ούτε το πότε ακριβώς στάλθηκε το υπόμνημα, όπως φυσικά και το πότε ακριβώς συστάθηκε ο ΣΑΙΕΠ.Υποθέτω εσύ θα ξέρεις καλύτερα, οπότε μπορείς και να μας ενημερώσεις, εάν δεν σου είναι κόπος και εάν θέλεις φυσικά.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Όσο για άγονο σίγουρα, θέλει κάμποσος καιρός.Μόνο που τώρα έτσι όπως γίνανε τα πράγματα, οι 4-5 μήνες γίνανε 6-7 μήνες, λόγω του υπομνήματος.

Υπενθυμίζω ότι για να πάρεις άγονο δεν υπάρχει δεδομένος χρόνος αναμονής.Φίλοι μου πήραν με τη μία τον Άυγουστο του 2003,μία κοπελα΄που ξέρω με τη μία πέρσι 8/2004 μετά την ορκομωσία.

Είναι θέμα τύχης κατά μεγάλο βαθμό(ποιόι και πόσοι θα χτυπήσουν το κάθε ένα).

ΟΜΩΣ!Από προσωπική πείρα περίμενα 8 μήνες να πάρω άγονο και δεν πήρα αλλά και πλέον είναι μάταιο διότι έχω διορισμό.

Από το Σεπτέμβριο του 2004 ξεχάστε τους 4-5 μήνες,ούτε 6-7 μήνες.

Συμβουλέυω τους άνδρες που θα ορκιστούν τώρα να πάνε στρατό,όχι για να πάρουν τα μόρια μόνο,αλλά κυρίως διότι η ''μπάνκα''Ουγγαρία-Τσεχία,ΣτΕ έχει κλείσει τα άγονα για πολύ καιρό+μείωσω αγροτικών από γενικούς(δεν επηρεάζει τα άγονα,αλλά αυκάνει ίγο την πίεση και από τους υπόχρεους).

Πλέον τα μόρια που παίζουν για άγονα είναι εξωφρενικά πολλά.

Προσωπικά πιστεύω ότι μετά από 1 χρόνο θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση.Πλέον τα αγροτικά καθάρισαν.

Υπόμνημα ξευπόμνημα είναι σαν να κατηγορούμε ένα σαράβαλο για το νέφος της Αθήνας.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημερα παιδακια!!!! μιας και τοσο καιρο εχετε εξαντλησει ολα τα πιθανα και μη σεναρια για τα αγροτικα ,θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι ----του χρονου για 3 μηνες (μαρτιος-μαιος)δεν θα προκυρησονται καθολου μα καθολου αγροτικα???????? :cool11 emthanxembandana

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημέρα. Σήμερα πήρα τηλ στο ΥΥΚΑ και μου είπαν πως αύριο θα βγάλουν τ'αποτελέσματα και μέχρι τέλος της εβδομάδας ή αρχές της άλλης η νέα προκήρυξη.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Καλημέρα. Σήμερα πήρα τηλ στο ΥΥΚΑ και μου είπαν πως αύριο θα βγάλουν τ'αποτελέσματα και μέχρι τέλος της εβδομάδας ή αρχές της άλλης η νέα προκήρυξη.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε μέρα παρουσιάζεται ως σίγουρη μια πληροφορία που την επομενη μαθαίνουμε μια καινούρια που αναβάλλει τα πάντα. Δεν το λέω για σένα, kchalaris, αλλα για τους υπαλληλους στο Υπουργείο που προφανώς δεν έχουν πάρει καμια ενιαία γραμμή και λένε ο καθένας το δικό του. Για μένα, αυτό σημαίνει ότι ακόμα το Υπουργείο ΔΕΝ έχει κάτι στα χερια του. Δεν μπορώ να εξηγήσω διαφορετικά γιατί δεν μπορούν να δώσουν ένα σαφές χρονοδιάγραμμα.

Την προηγουμενη βδομάδα ακούσαμε ότι Δευτερα βγαίνουν σίγουρα. Μετά ότι Τρίτη βγαίνουν σίγουρα. Μετά ότι Τεταρτη βγαίνουν σίγουρα. Τώρα ότι μάλλον την άλλη βδομάδα βγαίνουν σίγουρα.

Μήπως απλά έχουν βρει τον τρόπο να ησυχάζουν όσους διαμαρτύρονται?

Προτείνω σε όσους καίγονται να κρατάνε μικρό καλάθι πάντως. Όχι τίποτα άλλο, αλλα με τόσες καθημερινές απογοητεύσεις μην έχουμε και κρούσματα μαζικών αυτοκτονιών στο τέλος :D:D:D

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες. Εγω οσες φορες πηρα τηλεφωνο μου εχουν δωσει λαθος πληροφοριες και σε σημαντικα ζητηματα. Επισης φαινεται πως η δεν τις ενημερωνουν αυτες εκει η απλα δεν νοιαζονται. Η καθεμια λεει τα δικα της αρκει για να πει και με υφος κιολας χωρις να σκεφτουν.

Εγω παντως δεν εμπιστευομαι τιποτα και κανεναν πλεον και προβληματιζομαι αρκετα γιατι η ενημερωση που παιρνω δεν ειναι ουτε σωστη ουτε αξιοπιστη πολλες φορες.

Ειχα σκεφτει παλιοτερα να στειλω μια επιστολη στον Νικητα γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη.

αναφερομαι μονο σε αυτες απο τα αγροτικα,για να μην παρεξηγουμαι.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Ειχα σκεφτει παλιοτερα να στειλω μια επιστολη στον Νικητα γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη.

αναφερομαι μονο σε αυτες απο τα αγροτικα,για να μην παρεξηγουμαι.

Στείλε, αλλα μην επενδύσεις ούτε σε αυτήν. Κατά πασα πιθανότητα κάποια γραμματέας θα την τοποθετήσει στο ράφι που έχει την ταμπελίτσα "Παράπονα για τα αγροτικά/ Λοιπά απορρίμματα" και θα απαντήσουν με ένα τυποποιημένο μήνυμα, όπως έχουν κάνει σε όσους ατομικά η συλλογικά διαμαρτυρήθηκαν.

Παιδιά δεν είναι νέο. Η Πολιτεία είναι αυτή που ήταν, είναι και θα είναι, αν δεν μπούν μπροστά άνθρωποι με όραμα.

Και δεν βλέπω πουθενά τέτοιους να ασχολούνται με την πολιτική.

Πάω να ετοιμάσω την βενζίνη για την μαζική αυτοπυρπόληση. Κανεις σπίρτα? A, και να πέσουμε στην τζαμαρία του Υπουργείου για εφέ την ώρα που θα έχουμε λαμπαδιάσει, τραγουδώντας "Give peace a chance you mathafacka", "Ένα το χελιδόνι" και "Είσαι ένα πιστόλι με σημαδεύει" και το διαχρονικό αυτοχειρικο σουξέ "ανάβεις φωτιές, ανάβεις κι όλα τα καίς".

Τροποποιήθηκε από Sovereign
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ναι,ετσι ειναι! Γι-αυτο και δεν εστειλα ακομα. απο την αλλη ομως κατι πρεπει να γινει να σπασει το αποστημα...τουλαχιστον να καταλαβουν πως πρεπει να φερονται πιο ευγενικα και υπευθυνα.

Ωραια η ιδεα σου για μαζικη αυτοπυρποληση!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Κατά πασα πιθανότητα κάποια γραμματέας θα την τοποθετήσει στο ράφι που έχει την ταμπελίτσα "Παράπονα για τα αγροτικά/ Λοιπά απορρίμματα" και θα απαντήσουν με ένα τυποποιημένο μήνυμα, όπως έχουν κάνει σε όσους ατομικά η συλλογικά διαμαρτυρήθηκαν.

Πόσο δίκιο έχεις... :(

(και πάλι)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Maddoctor, ακόμα και όταν είμαι πιωμένη ξέρω πολύ καλά και τι κάνω και τι λέω....άλλο τι ισχυρίζομαι. Το ότι θα βγάλουν τις λίστες δεν σξημαίνει ότι αποφάσισαν και για τα μόρια. Οι κύριοι από τη στιγμή που ΔΕΝ υπογράφει ο κακλαμάνης πέταξαν το μπαλάκι στο ΔΟΑΤΑΠ. Μας είπε η υπάλληλος "Το ΔΟΑΤΑΠ αποφάσισε για τα αγροτικά" και αν θέλουμε απόφαση να πάμε στο ΔΟΑΤΑΠ να κάνουμε αίτηση. Πόσες φορές θα το πω πια;;;;Και αν σου φαίνεται εσενα κουλό-που δεν σε συμφέρει να σου φαίνεται- να δεις πόσο κουλό μου φαίνεται εμένα.

Πάντως εγώ είπα ό,τι εμένα μου είπαν οι υπάλληλοι .

και όσο για το γραφείο παραπόνων...........μάθαμε ότι μπορεί κάποιος να δει τον Κακλαμάνη το απόγευμα!!!!!! :P

Είναι πιο εύκολο να τον βρούμε τότε,είπε ένας εκ των γραμματέων του. Μπράβο ζήλος!!!! emkafes

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μένει λοιπόν να δούμε σήμερα, εάν βγούνε οι λίστες τελικά της 2-4/3, με τι μόρια θα βγούνε και φυσικά εάν θα βγει διορθωμένη η λίστα της 16-18/2.Αν και το έχω ξαναπει, εμένα τα μόρια δεν με ενδιαφέρουν για το αγροτικό μου, με ενδιαφέρει όμως η αλήθεια και η τάξη των πραγμάτων.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μένει λοιπόν να δούμε σήμερα, εάν βγούνε οι λίστες τελικά της 2-4/3, με τι μόρια θα βγούνε και φυσικά εάν θα βγει διορθωμένη η λίστα της 16-18/2.Αν και το έχω ξαναπει, εμένα τα μόρια δεν με ενδιαφέρουν για το αγροτικό μου, με ενδιαφέρει όμως η αλήθεια και η τάξη των πραγμάτων.

Το σήμερα ήρθε, μεσημέρι έφτασε, αλλά δεν βλέπω κινητικότητα στο υπουργείο... :unsure:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Το σήμερα ήρθε, μεσημέρι έφτασε, αλλά δεν βλέπω κινητικότητα στο υπουργείο... :unsure:

Συμφωνώ......πολύ ησυχία έχει :unsure:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

embounce8

Αυτό και αν είναι έξέλιξη!!!!Για να δεις τις προκυρήξεις πρέεπι να κάνεις register. Από το doc πήγαμε στο pdf και πλέον απαιτείται εγγραφή!!!!! :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Βγήκε η λίστα της 2-4/3

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...on_20050304.pdf

Τροποποιήθηκε από maddoctor
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Παιδιά τα συγχαρητήριά μου σε όποιον πήρε αγροτικό! Χρωστάτε ένα διαδικτυακό κέρασμα!!!! :P Βγήκαν επιτέλους!!!! :cool11:embounce8emclapemclapemclappingemclappingemdrunkemgoal

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πιστεύω ότι και με αυτό μπορεί να κλείσει αυτό το θέμα.Καλό αγροτικό σε όσους πήρανε και σε όσους δεν πήρανε next time guys......

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

το χτυπησα το αγονο......................!

καλες μου διακοπες στο νησι ! :splaaaats:

καλο αγροτικο σε οσους πηραν,καλη επιτυχια στους επομενους που θα δηλωσουν!

φαινεται απιστευτο που τελειωσε η αναμονη 3μηνων :splaaaats:

:splaaaats::splaaaats::splaaaats::splaaaats::splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Τροποποιήθηκε από timwria
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Πιστεύω ότι και με αυτό μπορεί να κλείσει αυτό το θέμα.Καλό αγροτικό σε όσους πήρανε και σε όσους δεν πήρανε next time guys......

Κάτσε κάτσε. -_-

Πριν ανοίξεις τις σαμπάνιες και σκάσεις τους μπάφους περίμενε να δούμε τί θα γίνει με τις ΝΕΕΣ προκυρήξεις που είναι να βγουν την Παρασκευή. Εκεί που θα είναι και όλα τα μαζεμένα αγροτικά 3 μηνών κοντά.

Τροποποιήθηκε από Prof.Wizard
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Κάτσε κάτσε. -_-

Πριν ανοίξεις τις σαμπάνιες και σκάσεις τους μπάφους περίμενε να δούμε τί θα γίνει με τις ΝΕΕΣ προκυρήξεις που είναι να βγουν την Παρασκευή. Εκεί που θα είναι και όλα τα μαζεμένα αγροτικά 3 μηνών κοντά.

Δεν κατάλαβα που κολλάει αυτό!?Τα μόρια τα πήραμε, η ιστορία έκλεισε, τα αγροτικά επιτέλους μετά από 2 μήνες περίπου έχουν ξεκινήσει πάλι, οπότε τι να περιμένω την παρασκευή!? :blink:

Εγώ έτσι και αλλιώς είμαι της 16-18/2, αν και δεν με ενδιαφέρανε τα μόρια όπως έχως ξαναπεί.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
το χτυπησα το αγονο......................!

11150_1.jpg

καλες μου διακοπες στο νησι !

Καλές ξάπλες, ιατρέ μου.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Δεν κατάλαβα που κολλάει αυτό!?Τα μόρια τα πήραμε, η ιστορία έκλεισε, τα αγροτικά επιτέλους μετά από 2 μήνες περίπου έχουν ξεκινήσει πάλι, οπότε τι να περιμένω την παρασκευή!?  :blink:

Εγώ έτσι και αλλιώς είμαι της 16-18/2, αν και δεν με ενδιαφέρανε τα μόρια όπως έχως ξαναπεί.

O κόσμος δεν περιφέρεται γύρω από σένα u know.

Μιλάω γενικά για την ταλαιπώρια του υπουργείου. Δεν είχε να κάνει με σένα το σχόλιο. Αλλά το ότι βγήκαν τ'αγροτικά ήταν η μισή δουλειά, γι'αυτούς που είχαν κάνει ήδη αιτήσεις, οι μετά ακόμα περιμένουν... ίδωμεν... Παρασκευή.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση