Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου

bromptonista

Recommended Posts

Ερωτηση-καποιος με 4 μορια και 1η επιλογη Β θεση ταδε αγροτικου,καποιος αλλος με 8 μορια αλλα 2η επιλογη της Β θεσης του ιδιου αγροτικου.Και στους 2 γραφει απο διπλα εξ κληρωσης.Δηλαδη περιμενουμε την κληρωση. Μηπως αυτος που ειχε την 1η επιλογη του στο αγροτικο παιρνει την θεση επειδη καλυπτεται νομικα.Υπαρχει τετοια περιπτωση?Μπορει καποιος να μου το διευκρινισει?

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 2,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το εξ κληρωσης που το γράφει;

Στις παρατηρήσεις;

Στο pdf που κατέβασα χθες δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και το site τώρα δεν ανοίγει.

εξ κληρωσης.Δηλαδη περιμενουμε την κληρωση

emeek

Θες να μου πεις ότι σε έγγραφο του Υπουργείου Υγείας γράφει εξ κλήρωσης, εσύ το διαβάζεις, ο άλλος το διαβάζει, όλοι το διαβάζουν και το μόνο που έχετε να σχολιάσετε είναι "α, περιμένουμε τώρα την κλήρωση; "

emdots

Δεν μπορώ να διαβάζω άλλο το ΕΞ κλήρωσης!!! Μόνο όταν ακολουθεί φωνήεν γινεται Ξ!!!

ενταξει δεν ειναι εξ αλλα εξ. απαντηση θα παρω τελικα?οταν ειναι εξ. μπορεις να μας πεις τι γινεται?

Τροποποιήθηκε από Minus 8

Αγαπητέ Degrelle θα απαντήσω χωρις να είμαι 100% σίγουρος αλλά έχοντας ακουσει αρκετά, ότι τα μόριά τους θα υπολογιστούν από 1/1/2007.Το παλιοτερο προβλημαααατάρα που αναφέρεις δημιουργήθηκε λόγω του οτι πάρα πολλοί φοιτητές οι οποίοι δεν είχαν περάσει Δικατσά λόγω του ότι είχε τεθεί ως βάση το 60% τελικά περάσαν μετά δίκη παρωδεία με απόφαση η οποία έκρινε ως παράνομη τη βάση του 60%!!!!!!!παρ'ότι είχαν ενημερωθεί πριν δώσουν!!!!!!Η όλη διαδικασία η οποία κράτησε κανά χρόνο τους δικαίωσε αναγνωρίζοντάς τους τα μόρια ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ. ΤΕΛΟΣ ------- > ΗΡΘΕ

Ευτυχώς Θανάση μου που δεν εισαι 100% σίγουρος γιατι κανεις καποια λαθάκια.....

πρώτα απ΄όλα οι πανέξυπνοι του υπουργειου, απόφάσισαν να αλλάξουν την βαση που ίσχυε ως τότε , μετα τις εξετάσεις , λίγο πριν τα αποτελέσματα.Εννοειται οτι κατι τέτοιο δεν στέκει νομικά, γιατί η ανακοινωση για την αλλαγή της βάσης έπρεπε να γίνει πριν τις εξετάσεις ώστε να ειναι ολα νομότυτπα, οπως γινεται παντού.

Δεύτερον, τα μόριά τους δεν εχουν καμια σχέση με αυτή τη δίκη.Εχουν να κανουν με τη νομοθεσία της ΕΕ και με τίποτε άλλο.Ολοι γνωριζαν τι θα γίνει με την Ουγγαρία και την Τσεχία , οπως γνωρίζουν τι θα γίνει με Ρουμανια και Βουλγαρια.Κανενας δεν φωναξε...οι φοιτητες των ελληνικων πανεπιστημιων αλλωστε ηταν απασχολημενοι να γλειφουν τους καθηγητες που ηταν πολιτικα προσκημενοι στην παραταξουλα τους , ωστε να παιρνουνε τα θεματα και να περνανε την παθολογια πινοντας καφε και ποτο στα μπαράκια και κάνοντας δημοσιες σχεσεις....

Καταλαβαινει βεβαια και ο πιο χαζος , οτι αυτο που εγινε με αυτες τις δυο χωρες ειναι ενα εξαιρετικο νομικο προηγούμενο, για τις αλλες δυο που μπαινουν....Εννοειται ,οτι αν οντως γινουν τα πραγματα ετσι, οι αποφοιτοι των ελληνικων πανεπιστημιων αλλα και ολοι οι νεοι αποφοιτοι , δε θα δουν αγροτικο παρα μονο με κυαλια...Αν σκεφτει κανεις δε, ότι ολοι αυτοι θα δηλωσουν ειδικοτητα, θα γελασει ο καθε πικραμενος, καθως καποιοι δε θα κανουν ποτε μα ποτε ειδικοτητα σε αυτη τη χωρα.

Γιατι ομως τελικα αρχιζω να πιστευω οτι αυτο θα δωσει τη λυση?Γιατι αρχιζω να πιστευω οτι καποιοι θα θυμηθουν επιτελους τι ειναι "αδικια" , τι ειναι "ανηθικο", τι ειναι "παρανομο" , και θα ξεσηκωθουν? Ισως τωρα που οι αποφοιτοι των ελλ.πανεπιστημιων παρουν χαμπαρι οτι το πτυχιο θα το παρουν για να το κορνιζαρουν μονο και οτι βεβαια οι θεσεις ειδικευσης στο εξωτερικο δεν ειναι αρκετες για ολους τους αποφοιτους της Ελλαδας, αποφασισουν να το παιξουν ηθικοι....Γιατι την ηθικη σ΄αυτη τη χωρα , τη θυμομαστε μονο οταν χανουμε ολα τα διακαωματα μας...Μεχρι τοτε, κοιταμε πως να βολέψουμε την πάρτη μας...Κλασσικοι Ελληνες....

Και τώρα η σουρεάλ ρητορική ερώτηση του μήνα από μενα για σας με αγαπη για ΤΟ 2007:

Ποιος ειναι ο δικηγορος που βρισκεται πισω απο το 90% των αποτυχημενων στις μετεγγραφες και δοαταπ εξετασεις , οι οποιοι " πέρασαν " , τελικα, μεσω " δικών" , τις εξετάσεις στις οποιες απέτυχαν να περάσουν με διάβασμα?????????

Αποφυλακιστηκε προσφατα απο τις φυλακες Κορυδαλλου λογω κατηγοριων για συμμετοχη του σε γνωστο παραδικαστικο κύκλωμα και παρα το οτι μενει θεσσαλονικη, το ονομα του θυμιζει καταγωγη απο Πελοποννησο........Πολυ ικανος....ουτε μια δικατσοδικη δεν εχασε...

ενταξει δεν ειναι εξ αλλα εξ.

emiloveyou

Μεγάλε, ευτυχώς που το έγραψε και ο Degrelle, γιατί είχα αρχίσει να νιώθω Εξ-ωγήινη. Λοιπόν, αν και δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με την τωρινή διαδικασία και τις ισοβαθμίες/κληρώσεις, επειδή όμως (θεωρώ πως) ξέρω Ελληνικά, όταν διαβάζω κάπου ΕΚ κλήρωσης, συμπεραίνω πως έχει ΗΔΗ γίνει μια κλήρωση και τα αποτελέσματα είναι αυτά που βλέπω...Τώρα που βασίστηκε η κλήρωση και η κατανομή των μορίων, θα σε γελάσω...

το εξ. σημαινει εξαρταται απο τη κληρωση που θα γινει.και δεν εγινε λαθος!!!

Τροποποιήθηκε από Minus 8

MOD δεν υπάρχει? :antegeia:

Θα σε βρω κ σένα μην ανησυχείς

Μεγάλε, ευτυχώς που το έγραψε και ο Degrelle, γιατί είχα αρχίσει να νιώθω Εξ-ωγήινη.

In vitro ότι θες από γραμματική κ συντακτικό στον De paparel είναι άσσος σ'αυτα.Σε άλλα είναι που μαλακίζεται

Ρε συ Τανάση,μιας και το΄φερε η κουβέντα, η personal photo ειναι απο το προσωπικό σου αρχείο? Είσαι ένας ΄ από τους πρωταγωνιστές?

Εξαρτάται κλήρωσης; (ντόιιιιινγκ!)

Τεσπα, πέστο κι έτσι (και βάζε μια τελίτσα στο εξ. γιατί αλλιώς που να καταλάβουμε). Στην ουσία της ερώτησής σου εξακολουθώ να μην ξέρω την απάντηση, οπότε ας δούμε αν το ξέρει κανείς να σου πει.

ΥΓ: ρε παπάκι κι εσύ, μας κάνεις να τρέχουμε στο προφίλ του Τανάση... :rolleyes:

Ε....μπήκε βλέπεις το νέο έτος και ειπα να κανω μια καλη πράξη με το να του αυξήσω τα views του profile του....χιχιχι

.... κι εγω παρατηρησα οτι σπεύσατε αρκετοι.....χιχιχι....δεν΄ν κακο....

Τροποποιήθηκε από lilpapaki

Ρε συ Τανάση,μιας και το΄φερε η κουβέντα, η personal photo ειναι απο το προσωπικό σου αρχείο? Είσαι ένας ΄ από τους πρωταγωνιστές?

Ναι, είναι η ξανθιά στα δεξιά! Είναι καλός σ'αυτα!!!

το εξ. σημαινει εξαρταται απο τη κληρωση που θα γινει.και δεν εγινε λαθος!!!

χαχαχα καλά

'Εχουμε να δούμε και να ακούσουμε πολλά ακόμη

finally, εσύ που είσαι σοβαρός άνθρωπος μπορείς να μας πεις αν υπάρχει εξ και τι σημαίνει γιατί με έχει φάει η περιέργεια και το "εξαρτάται κλήρωσης" δεν μου φαίνεται να στέκει;

finally, εσύ που είσαι σοβαρός άνθρωπος μπορείς να μας πεις αν υπάρχει εξ και τι σημαίνει γιατί με έχει φάει η περιέργεια και το "εξαρτάται κλήρωσης" δεν μου φαίνεται να στέκει;

Δες ένα παράδειγμα και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει κλήρωση.

Η λίστα πάντως είναι γεμάτη λάθη( και δεν εννοώ συντακτικά ή ορθογραφικά) γι'αυτό όσοι δεν πήραν αγροτικό, καλό είναι να τσεκάρουν από ποιον το έχασαν και πόσα μόρια είχε στην προηγούμενη προκήρυξη.

post-3138-1168010822.jpg

Μπορεί κάποια ψυχή να μου εξηγήσει τι παίζει με την επιλογή "αζήτητο τάδε περιφέρειας" κλπ. ή να με παραπέμψει κάπου ώστε να λύσω κι εγώ την απορία μου γι' αυτό το θέμα; Μπορείς να δηλώσεις και στις δύο επιλογές προτίμησης ΜΟΝΟ αζήτητο εάν γουστάρεις; Αξίζει τον κόπο; Είναι καλό; Αυξάνεις τις πιθανότητες για να πάρεις αγροτικό έτσι; ΠΛΗΖ ΧΕΛΠ. ΘΕΝΚΣ.

και βεβαια μπορεις να ζητησεις και αυξανεις την πιθανοτητα να βρεις αγροτικο αλλα αν δεν σ'αρεσει μετα και παραιτηθεις μηδενιζονται τα μορια

Καλησπερα.Πριν απο μια εβδομαδα περιπου τελειωσα το αγροτικο μου και ενδιαφερομαι να δηλωσω για δευτερο αγροτικο.Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια.Κοιταζοντας τη λιστα με τα ονοματα των συναδελφων που ειχαν δηλωσει ενα αγροτικο επιθητεια,υπηρχαω ατομα με28 μορια και ημερομηνια κτησης πτυχιου 2002 και ατομα με λιγα μορια ,ασπουμε6,με μεταγενεστερη ημερομηνια κτησης.Το αγροτικο καληφτηκε απο ατομο με τα λιγα μορια .μπορει καποιος να με βοηθησει? emcolgate

Καλησπερα.Πριν απο μια εβδομαδα περιπου τελειωσα το αγροτικο μου και ενδιαφερομαι να δηλωσω για δευτερο αγροτικο.Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια.Κοιταζοντας τη λιστα με τα ονοματα των συναδελφων που ειχαν δηλωσει ενα αγροτικο επιθητεια,υπηρχαω ατομα με28 μορια και ημερομηνια κτησης πτυχιου 2002 και ατομα με λιγα μορια ,ασπουμε6,με μεταγενεστερη ημερομηνια κτησης.Το αγροτικο καληφτηκε απο ατομο με τα λιγα μορια .μπορει καποιος να με βοηθησει? emcolgate

Aν το αγροτικο το χτυπησει και γιατρος που δεν εχει θητεια το παιρνει αυτος. Αν ειναι ολοι με θητεια, το παιρνει αυτος με τα περισσοτερα μορια