Jump to content

Ποιος θα περάσει άραγε?

Ποιος πιστεύετε θα περάσει στην επόμενη φάση?  

23 members have voted

1. 1. Ποιος πιστεύετε θα περάσει στην επόμενη φάση?

• (α) Ολυμπιακός
      10
    • (β) Παναθηναϊκός
      6
    • (γ) Και οι 2
      2
    • (δ) Κανείς από τους 2
      1
    • (ε) Δεν ξέρω ρε άνθρωπε του Θεού!
      4

Recommended Posts

Για πείτε μας λοιπόν ποιος από τους 2 αιώνιους αντιπάλους πιστεύετε και όχι θέλετε, ότι θα περάσει στον επόμενο γύρο του Τσαμπιονς Καπ?

Εγώ φυσικά ψήφισα την Θρυλάρα μου διότι πιστεύω ακράδαντα ότι φέτος είναι η ιδανική στιγμή για το μεγάλο βήμα!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

emarup Μόλις ψήφισα και εγώ και βλέπω ότι η πρώτη απάντηση-να περάσει ο γαύρος-συγκεντρώνει το 100% των ψήφων.Thank you,what a crowd!
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emardown

Κοιτάξτε εδώwww.sportnews.gr

Τροποποιήθηκε από Spider
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Βλέπω ότι ύστερα από τόσες μέρες το πολλ έχει πέσει ελαφρώς... άντε πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ναι, έχει πέσει το πολλ, αρχίζει και μυρίζει καναπές (για να έχετε και την πλέον καλύτερη θέα επί του καναπέος...)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

χαχαχα!

Πέστα Νιεφσκι!!!

Μαζί σου!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

But of course! Και φυσικά υπενθυμίζω ότι τις καλύτερες πορείες στην Ευρώπη τις κάναμε έχοντας αλλάξει προπονητή στη μέση της χρονιάς...

Όσιμ vs Ρότσα

Κυράστας vs Μαρκαριάν

Ούτως ή άλλως, στο τέλος ξουρίζουν το γαμπρό (ενώ εσάς σας ξουρίζουν από την αρχη :splaaaats: ΄).

Και ο καναπές πάντως, δεν είναι κακός. Άλλωστε τον έχετε σηνυθήσει τόσα χρόνια.

ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ: Ποτέ κανείς δεν προκρίθηκε, ούτε κυβέρνηση βγήκε από τα γκάλοπ (πόσο μάλλον όταν γίνονται από σάιτ που ανήκει στο KoKKALIS Group pf companies... :antegeia: )

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εδώ θα είμαστε και προκαλώ το Nievsky και οποιονδήποτε άλλον να ξανακάνουμε την ίδια συζήτηση σε 2 μήνες από τώρα. Τότε δηλαδή που εδώ και πολλά πολλά χρόνια, το ενδιαφέρον του Ολυμπιακού "έχει εστιαστεί στο ελληνικό πρωτάθλημα".

Και στο MEGA το κανάλι θα μας βλέπετε και πάλι

ΥΓ1: Άσχετο, αλλά ολόκληρος Ριβάλντο και ασχοληθήκαμε μόλις λίγες μέρες.. Τώρα πάλι το ενδιαφέρον μας έχει εστιαστεί σε πολύ πιο ενδιαφέροντα και σημαντικά πράγματα, όπως τα γάντια που πέταξε ο Ρουφοπολίδης και το επίπεδο του Γεωργάτου που απειλεί να σκοτώσει τον επόπτη. Κρίμα δεν είναι;

ΥΓ2: Προς τι η τόση φασαρία με τη διαιτησία; Έπαιξε ο gay-ros το τόσο καθοριστικό ματς, αδικήθηκε σε σειρά αγώνων, τι έγινε τέλος πάντων και άρχισαν να βγαίνουν ανακοινώσεις εκφοβισμού και οι παίχτες άρχισαν να χάνουν την ψυχραιμία τους; Εμείς αλλάζουμε προπονητή και παίζουμε γαμησέτα αλλά και πάλι ο gay-ros παραδίδει μαθήματα σωστής οργάνωσης, ψυχραιμίας και πολιτισμού!

ΥΓ3: Και στο MEGA το κανάλι...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarup Συμφωνώ και επαυξάνω (μπρος και πίσω στον @@@@), αλλά με μια ένσταση:

"ΑΝΤΩΝΗ, ΨΥΧΑΡΑ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ".

Όχι επειδή δεν έκατσε στον δικό μας gay (το Ζάετς), να τον πετάξουμε ωσάν στυμμένη λεμονόκουπα! Και ο Καπτάνιος πήρε μια χρονιά το Μητρόπουλο, για να μην ψωμολυσσάει η Ναθαναήλ. Το ποδόσφαιρο είναι ήθος πάνω απ' όλα (κατά το πππππνεύμα και ηθική).

Και πάμε το αγαπημένο των γαύρων σύνθημα: "Όλοι ΜΕΓΚΑ..."

(Μαρίζα, που τους έχεις τους καναπέδες;)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ρωτάμε τέτοιου είδους πράγματα???!!!

ΘΡΥΛΟΣ!

:antegeia:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
But of course! Και φυσικά υπενθυμίζω ότι τις καλύτερες πορείες στην Ευρώπη τις κάναμε έχοντας αλλάξει προπονητή στη μέση της χρονιάς...

Όσιμ vs Ρότσα

emcensored Ξέχασες να πεις ότι και τις καλύτερες πορείες τις έχει κάνει και με την αλλαγή πολιτεύματος στη χώρα ο βάζελος...

emcensored Το κακό με εσάς τους βάζελους είναι ότι είστε και αχάριστοι.Ο καλύτερος προπονητής που πέρασε από την Ελλάδα ήταν ο Όσιμ και ο "αρχιτέκτονας"-της-επιτυχίας-βουντού-Ρότσα έφυγε ως αποδιοπομπαίος την επόμενη χρονιά και πάλι μου τσαμπουνάς αυτά.

Τώρα πάλι το ενδιαφέρον μας έχει εστιαστεί σε πολύ πιο ενδιαφέροντα και σημαντικά πράγματα, όπως τα γάντια που πέταξε ο Ρουφοπολίδης

emardown Προσέξτε πώς η ψυχάρα έγινε σε λίγους μήνες αποδιοπομπαίος και Ρουφοπολίδης.Και δε με λες Σοβρ...Σόβερειν που τα έμαθε αυτά ο Νικοπολίδης,15 χρόνια στο βάζελο ή 2 μήνες στον γαύρο;

Είναι σκατάντια της διοίκησης και ιδιοκτησίας του ΠΑΟ το φέρσιμο προς ανθρώπους όπως ο Αντώνης.Αντώνη, είμαστε και θα είμαστε μαζί σου και δεν ξεχνάμε ποιος ήταν ο καλύτερος παίκτης μας τόσα χρόνια.

Εγώ πάλι που είμαι βάζελος πιστεύω ότι ανεξάρτητα από το τι κάνουν οι γαύροι, είναι ΝΤΡΟΠΗ αυτό που συνέβη στη χθεσινή "φιέστα" (ο Θεός να την κάνει φιέστα με όλα τα μαλακισμένα καθυστερημένα που τη χάλασαν), είναι ΝΤΡΟΠΗ για τη διοίκηση, τους οργανωμένους που κάνουν το παιχνίδι της, τους οργανωμένους που και καλά δεν το κάνουν αλλά τελικά το κάνουν και όλους όσους έβριζαν ρυθμικά τον Αντώνη. Ντρέπομαι που θα το πω, αλλά έχουμε γίνει γαύροι με τα όλα μας.

Δε με νοιάζει αν θα παίζει ο Αντώνης στον Ολυμπιακό του χρόνου. Αν ήμουν στη θέση του όμως, ίσως κι εγώ αυτό να έκανα από αύριο το πρωί, αν άκουγα από τους "φίλους" μου όσα άκουσε εκείνος χθες.

Όπου και να πάει είναι παίχτουρας και μακάρι να μη χαθεί, γιατί συν τοις άλλοις είναι και ψυχάρα/ψυχούλα. Εγώ είμαι με τον παίχτη, δεν το βλέπω οπαδικά και αυτό ισχύει για όλες τις ανάλογες περιπτώσεις
Τροποποιήθηκε από Nievsky
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πρώτον, δε νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν στο φόρουμ η σύγκριση του τι έλεγε ο Sovereign με αυτά που λέει τώρα. Ποιος είμαι, ο Παπανδρέου ή ο Αλογοσκούφης;

Δεύτερον, ό,τι έλεγα τότε ισχύει. Αυτό δε δίνει το δικαίωμα ασυλίας στον παίκτη, αν παρεκτραπεί σε κάποια φάση της καριέρας του. Θα του ασκήσω κριτική, όπως και σε οποιονδήποτε άλλον. Τέτοια συμπεριφορά όσο ήταν στο βάζελο δεν είχε, λυπάμαι. Αν μπορείς να μου θυμήσεις έστω και ένα ανάλογο περιστατικό με πρωταγωνιστή τον παίκτη, όσο φορούσε το τριφύλλι, θα παραδεχτώ ότι έχεις δίκιο και θα ζητήσω δημοσίως συγγνώμη από τα πλήθη που αναμένουν με αγωνία την απάντησή μου. Όσο για το Ρουφοπολίδης, λέγεται μεταξύ βάζελων και έχει πλάκα:)

Αυτά και αναμένω την επόμενη παράθεση παλιών μου posts, που ούτε εγώ δε θυμάμαι πλέον.

Nievsky :wub:emiloveyouemkwlos

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Πρώτον, δε νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν στο φόρουμ η σύγκριση του τι έλεγε ο Sovereign με αυτά που λέει τώρα.

ε όχι δε νομίζω!!!

Η συνέπεια πρέπει να χαρακτηρίζει τον καθένα μας στα λεγόμενα (και τις πράξεις)!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Απάντηση στο προηγούμενο post μου..

Επιμένω πάντως ότι το θέμα είναι ποιος θα περάσει και όχι τι λέω εγώ και τι ξελέω!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
emarup Σφωνώ και επαυξάνω (τα λοιπά τα ξέρετε). Αλλά οι γαύριτς ξέρουν ήδη ότι ο επί του καναπέος τους περιμένει, οπότε ασχολούνται με το άν είναι ανακόλουθος ο Σοβ (που ουδεμία σημασία έχει, διότι ανακόλουθος ξεανακόλουθος...)....-> ΟΛΟΙ ΜΕΓΚΑ!!!
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ανακόλουθος ξεανακόλουθος... emardownemardownemardown

ΟΛΟΙ emardownemardownemardown

post-629-1097226892.jpg

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ρε πούστη μου, δε βλέπω το γαύρο στο top24 των ομάδων. Πώς κι έτσι, σνομπάρετε τη λίστα???

Top24 clubs in Europe

(εδώ που τα λέμε, δεν τον έχω δει ποτέ! λετε να είναι τυχαίο. Γειά σου ρε κορυφαία ομάδα της Ελλάδας, μπουαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ας είμαστε REALιστές επιτέλους!!!!!!!!!!!!

Μόνο η ομαδάρα μου η REAL θα περάσει.

Για τους υπόλοιπους.............. :antegeia:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Ρε πούστη μου, δε βλέπω το γαύρο στο top24 των ομάδων. Πώς κι έτσι, σνομπάρετε τη λίστα???

Top24 clubs in Europe

(εδώ που τα λέμε, δεν τον έχω δει ποτέ! λετε να είναι τυχαίο. Γειά σου ρε κορυφαία ομάδα της Ελλάδας, μπουαχαχαχαχα)

:splaaaats::splaaaats::splaaaats: Πηγαίνοντας στο λινκ διαπιστώνουμε ότι το κύριο κριτήριο για την κατάταξη-η κατατάξη αφορά μόνο την προηγούμενη χρονιά- είναι η κατάκτηση πρωταθλήματος-κυπέλλου και μετά οι νίκες στην Ευρώπη.Με λίγα λόγια ο γαύρος τόσα χρόνια ήταν στις 24 καλύτερες ομάδες και ο βάζελος πουθενά.Αλλά όπως είπε κάποιος φιλόσοφος για τα πρωταθλήματα "στα 8 το ένα Δούρο". :splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Τροποποιήθηκε από Nievsky
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μου αρέσουν και τα bold ρε Nievsky. Όσο θυμάμαι την ύπαρξή μου στο σύμπαν, ο γαύρος ΠΟΤΕ δεν είχε υψηλότερη θέση σε αντίστοιχες κατατάξεις από τον ΠΑΟ.

Επαναλαμβάνω για τυχόν βουλωμένα αυτιά: Δεν ξέρω μήπως ο παππούς μου θυμάται κάτι διαφορετικό, αλλά εγώ δε θυμάμαι ποτέ το γαύρο να έχει υψηλότερη διεθνή θέση από τον ΠΑΟ

Με βάση την τελευταία 5ετία λοιπόν:

UEFA Team Ranking 2005

(η μέριμνά μας για άτομα με ειδικές ανάγκες συνεχίζεται. Για τους τυφλούς λοιπόν, η κατάταξη της UEFA δείχνει τον ΠΑΟ στη θέση 17 και τον Ολυμπιακό στη θέση 44. Έλα Αλέκο. Πόοοοοοοοσο;;;;;)

Για να γίνουμε ακόμα πιο αναλυτικοί, το σχόλιο ανήκει στο site της UEFA(http://www.uefa.com/uefa/Jubilee/associationweeks/association=49/newsId=175628.html) και έχει ως εξής:

European progress

Greek clubs, with Panathinaikos FC leading the way, have continuously participated in the UEFA Champions League and UEFA Cup in latter years. Although Greece is not a big country in terms of population, its clubs have managed to make it one of the top-seeded nations in the UEFA rankings.

European final

Panathinaikos also reached the European Champion Clubs' Cup final in 1971, when they lost to AFC Ajax. AEK Athens FC, Olympiacos CFP, Panionios and Larissa FC have also performed with distinction in UEFA club competitions

Όπως φαίνεται από τα παραπάνω, Panathinaikos is fucking leading the way, ενώ νταξ, δεν πρέπει να είμαστε πολύ αυστηροί και με τις υπόλοιπες καλές, αλλά λιγες, ομάδες μας, όπως την ΑΕΚ, τον Ολυμπιακό, τον... Πανιώνιο και την... Λάρισα. Σωστά, έχετε δίκιο. Κάπου εκεί υπάρχει και ο Ολυμπιακός! Γιαυτό τέρμα τα παραμύθια με την Ευρώπη, καθίστε αναπαυτικά και απολαύστε Παναθηναϊκό και αφήστε τις παιδικές ιστορίες για τις εγχώριες διοργανώσεις.

Ταμπελάκια splats δε βάζω, το σπλατσάρισμα μιλάει από μόνο του.

Τροποποιήθηκε από Sovereign
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Ταμπελάκια splats δε βάζω, το σπλατσάρισμα μιλάει από μόνο του.

:splaaaats: Βάλε το emaomatos.Το λινκ είναι του Eurosport για την περασμένη χρονιά και εσύ μου βάζεις λινκ της ΟΥΕΦΑ.Γράφω πώς υπολογίζει την κατάταξη το Eurosport,UEFA πάλι.Είναι προφανές πλέον ότι όπου αρχίζει ο βάζελος σταματάει η λογική...Σκέψου μόνο ότι στο σχολείο μάθαιναν και βάζελοι και γαύροι αδιάκριτα ανάγνωση. :splaaaats:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarupemarupemarupemarupemarupemarupemarup

Καλύτερα έτσι, με το Δούρο, να πονάει περισσότερο. Πάντα πονάει πιο πολύ όταν σε νικάνε με τις δικές σου μεθόδους...

Παρεπιτόντως, το να μιλάει ο γαύρος για λογική, είναι σα να μιλάει ο Δουρής για παιδικά παραμύθια... Κάτι δεν κολλάει, κάτι δεν είναι σωστό, μολονότι τίποτα δεν απαγορεύται σε τούτο το μάταιο κόσμο!

Η συνέχεια στις οθόνες σας (εμείς στη σέντρα, κι εσείς για εξέδρα...)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Nievksy, εσύ που έχεις ματάκια και ξέρεις και καλή ανάγνωση, ίσως θα πρόσεξες στο site του eurosport ότι το top 24 clubs το κάνει για πρώτη φορά φέτος, επομένως δεν έχει λογική να αναφέρεσαι στις προηγούμενες χρονιές. Η μόνη αξιόπιστη πηγή για τέτοιου είδους κατατάξεις είναι η Uefa, εκτός κι αν τη θεωρείς αναξιόπιστη επειδή δεν λογαριάζει τα αποτελέσματα του διαμαντένιου ελληνικού πρωταθλήματος.

Τον καναπέ από το ΙΚΕΑ τον πήρες ή ακόμα περιμένεις τη μεγαλειώδη πορεία σας φέτος;

Τροποποιήθηκε από Sovereign
Σύνδεσμος στη δημοσίευση