Jump to content

θέλωωωωω....

Mariza

Recommended Posts

Θελω να ξυπνησω μια μερα και να μαι μακρια απο δω....ηρωιδα μυθιστορηματος ενος γοητευτικου, νεαρου, ταλαντουχου συγγραφεα. Θελω να με περιγραψει με τις πιο ποιητικες εκφρασεις, να βρει χιλια δυο επιθετα για τα μαλλια, τα ματια μου, τα χερια μου...Θελω να με λατρεψει τοσο βαθια και με τοση ενταση που να μου κανει ολες τις χαρες...Κι εκει στον φανταστικο κοσμο μου να μην υπαρχουν αρρωστιες, η Νανα να βγει επιτελους απο το νοσοκομειο και να παμε βολτα μεχρι το μεγαρο μ εμενα να γκρινιαζω απο τις Ομπρελες και μετα οτι μου πονεσαν τα ποδια, τη Στελλινα χαμενη στους δικους της συνειρμους, την Γ. να μιλαει να μιλαει ωρες ατελειωτες....Και θελω ολα να γινουν οπως στην αρχη του βιβλιου τοτε που ημουνα μοναχα 18 χρονων και πιστευα πως ειχα ολο τον καιρο μπροστα μου, αλλα τα χρονια περασαν και ο καιρος μισεψε και οι φιλοι ερχονται κ φευγουν, αρρωσταινουν, ερωτευονται, ξενιτευονται...Θελω να ζητησω απο τον συγγραφεα-δημιουργο μου να κρατησει ολους τους ανθρωπους μου σιμα μου σ οποια χωρα κι αν ταξιδεψω στη ζωη μου--αν προλαβω να ταξιδεψω--και να φερει κι αλλους...κι αλλους...πολλους...και να ζησουμε εμεις καλα. emconfused

Τροποποιήθηκε από nerdanel
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

emarup εγω θελω να γραψεις κανενα βιβλιο , γιατι απ΄ο, τι φαινεται εχεις ταλεντο! emgoal Τροποποιήθηκε από lilpapaki

θέλω να πάω σινεμά αλλά όλοι έχουν κανονίσει ...

τι να κάνω?

....παιχνίδια για το PSP.Πολλά παιχνίδια, πάρα πολλά

θέλω να μπουν όλα στη ζωή μου σε μια τάξη...

αχ και γώ πολύ θα το ήθελα...

• 2 weeks later...

Θα ηθελα, ετσι οπως σιγα σιγα στρωνει η ζωη μου και ενα ενα ξεπερνιονται ολα τα εμποδια, μια μερα να ξυπνησω και να μιλανε ολοι γυρω μου την μητρικη μου γλωσσα...Φιλοι, συναδελφοι, συνεργατες, ασθενεις...Να μην χρειαζεται πλεον να ειμαι ολη μερα σε εγρηγορση, ακομα και στις προσωπικες στιγμες, προσπαθωντας να καταλαβω σωστα και να εκφραστω καταλληλα.

Θέλω σήμερα να γίνει αυτό που περιμένω δύο μήνες!!!! :anavwfwties:emcolgate emcolgate emcolgate emcolgate

θέλω να θυμάμαι ό,τι θέλω να θυμάμαι και να ξεχάσω μια για πάντα ό,τι θέλω να ξεχάσω

θέλω να θυμάμαι ό,τι θέλω να θυμάμαι και να ξεχάσω μια για πάντα ό,τι θέλω να ξεχάσω

Θέλω να μην είχε υπάρξει η χθεσινή μέρα ή έστω θέλω να την ξεχάσω οπωσδήποτε. Δυστυχώς δεν είναι εφικτό τίποτα από τα δύο.

Θελω να αρχίσω να ζω πραγματικά ή να αρχίσω να πεθαίνω σύντομα.

Θελω να αρχίσω να ζω πραγματικά ή να αρχίσω να πεθαίνω σύντομα.

Μου θύμισες το γνωστό...

Θέλω να αφήσω τη ζωή μου, για να ζήσω...

Θέλω να πάψω να είμαι μόνη μου... emblush

μερικές φορές είναι καλύτερο...από το να βράζεις και να εκραγείς...

emarup σίγουρα...αλλά ορισμένες φορές γίνεται εξίσου άσχημο με το να είσαι έτοιμος να εκραγείς.

αντικρουόμενα συναισθήματα που οδηγούν στην ίδια κατάσταση τελικά...

B000M3439E.01._SS500_SCLZZZZZZZ_.jpg

0684862581.01._SS500_SCLZZZZZZZ_.jpg

3274649m.jpg

Αααααααχχχ..... :wub:

• 2 weeks later...

"-Eίχες δίκιο τελικά...είσαι πολύ δύσκολος άνθρωπος"

"-Τότε γιατί επιμένεις?"

"-Γιατί ορισμένους δρόμους πρέπει να τους ταξιδέψεις μέχρι το τέλος". :wub:

Ενα έχω να πω για μένα, και για λογαριασμό όλων των ελευθέρων πολιορκημένων γυναικών, όπως εγώ:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΡΥΖΟΓΑΛΑ! Εναλλακτικά, ζήτω οι άνδρες που δεν περιμένουν απο τη ζωή, τις συνθήκες ή από κάποια ανώτερη δύναμη να τους κάτσει κάτι κάποτε όπως θα το 'θελαν, αλλά που έχουν το θάρρος και την πυγμή, την κατάλληλη στιγμή, να απλώσουν το χέρι τους και να το πάρουν.

Ακόμη μεγαλύτερο ζήτω δε...στις γυναίκες που το κάνουν για λογαριασμό των κοιμισμένων ανδρών....

(κάτι έμεινε μετά από ένα 5-ωρο singles...μέσω ίντερνετ και και με κεφάλι που έχει γίνει παχύρευστος χυλός από τηλεορασοπληξία.... :wacko: _)

"-Eίχες δίκιο τελικά...είσαι πολύ δύσκολος άνθρωπος"

"-Τότε γιατί επιμένεις?"

"-Γιατί ορισμένους δρόμους πρέπει να τους ταξιδέψεις μέχρι το τέλος". :wub:

emrockon

Τροποποιήθηκε από kobogianitis