Jump to content

Civilservant's topic

civilservant

Recommended Posts

A CASE WHICH MAY BE RELATED TO THE INTERNATIONAL

NUCLEAR SAFETY & SECURITY AND TO THE JEWISH FACTOR ...

Πρός τις Εισαγγελείες [Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών] των Αθηνών

Κοινοποίηση πρός την Βασιλικήν Ολλανδικήν Πρεσβείαν+την Καναδικήν

Πρεσβείαν , εν Ελλάδι ,κ.α.

Από το ν Ιωσήφ-Χρήστον Κ. Κονδυλάκην/Joseph-Christos Kondylakis ,

Χριστιανός Ορθόδοξος Έλλην , Αριστούχος Φυσικός & Πυρηνικός Φυσικός/ ειδικευθείς εις την Πυρηνική ΣΧΑΣΗ(Εφηρμοσμένα+Θεωρητικά), Επιτυχών εις την Πρώτη! κατηγορία του Διαγωνισμού της Ευρωπα’ι’κής Επιτροπής/EURATOM COM/A/301 ,ως έχων τα προσόντα δια νά γίνει Επιθεωρητής των Πυρηνικών Εγκαταστάσεων της Ευρωπα’ι’κής Ένωσης,κ.τ.λ.,

κάτοικος επί της οδού Μικράς Ασίας 13,Άγιος Νικόλαος της Αναβύσσου,

19013 Αττική,τηλ+φαξ 22910-55275 , Πέμπτη-14-Απριλίου-2022

ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΓΓΡΑΦΟ ΜΟΥ

ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΙΣ ΤΗΝ ΜΥΝΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΒΜ : ΔΒ2021/7765 ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΙΑΣ

ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ , ΚΑΙ

ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΥΝΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΒΜ : ΔΖ2021/10072 ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΙΑΣ

ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ

Αξιότιμοι Δικαστικοί Λειτουργοί

Τον Δεκέμβριον του έτους 2014 !!! συνταξιοδοτήθηκα και έκανα τις σχετικές δύο αιτήσεις μου ,δια την κυρία και την επικουρική συνταξη μου...

Εως σήμερα , Πέμπτη-14-Απριλίου-2022 !!! ΔΕΝ έχω λάβει την επικουρική σύνταξη μου , παρά Συνεχείς!!! προσφυγές μου εις το Ι.Κ.Α. (Ίδρυμα Κοινωνικών Ασφαλίσεων) , την Εισαγγελεία Πρωτοδικών Αθηνών και Αναφορά μου εις το Ευρωπα’ι’κό Κοινοβούλιο 0399/2021 και δημοσιεύσεως της εις την καθημερινή πανελληνίου κυκλοφορίας εφημερίδα “Ελεύθερη Ώρα” και παρά το ότι έγινε προκαταρκτική εξέταση της τελευταίας Μυνήσεως μου ΑΒΜ: ΔΒ2021/7765 την Δευτέρα-7-Ιουνίου-2021 και παρά την Αναφορά μου εις την Εισαγγελεία του Αρείου Πάγου με αριθμό πρωτοκόλου 952/28-1-2020 περί Οικονομικού Πολέμου εναντίων μου, πιθανότατα λόγω νομικών ενεργειών μου κατά των Εβραίων και των Μασόνων και των σχετικών Εβραιο-ελεγχομένων οργανώσεων,κ.τ.λ. [Λίαν Σχετική είναι και η Μήνυση μου ΔΖ2021/10072 πρός την Εισαγγελεία Πρωτοδικών Αθηνών] ,κ.τ.λ.

Λόγω των ανωτέρω αναφερθέντων εις υμάς , θεωρώ πιθανότατο ότι η περίπτωση μου αποτελεί ΣΥΝΕΧΕΣ Εγκλημα από το 2014 , τουλάχιστον Παράβασης Καθήκοντος(ΠΚ259) και πιθανότατα ισως και δια άλλα ποινικά εγκλήματα δια να ευρεθούν μετά από λίαν προσεκτική έρευνα από ικανούς και ηθικούς Εισαγγελείς και Δικαστικούς Λειτουργούς , που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με Εβραίους ή/και Μασόνους ή/και τα Σχετικά των και ως ΣΥΝΕΧΕΣ Εγκλημα είναι και ΑΥΤΟΦΩΡΟ , και δια τους λόγους που ήδη ανάφερα και υπάρχουν και εις τα Σχετικά έγγραφα του παρόντος εγγράφου μου, υποψιάζομαι ως λίαν πιθανόν την έμμεση ή/και άμεση εμπλοκή ,,ως συμμετέχοντες η/και ως Ηθικοί Αυτουργοί , Εβραίων ή/και Μασόνων και των Σχετικών τους ,εις τα πιθανότα Εγκλήματα που μπορεί να ευρεθούν από τις Εισαγγελικές Ανακρίσεις,κ.τ.λ. και ζητάω την ΑΜΕΣΗ χορήγηση της πλήρους Επικουρικής μου σύνταξης μαζι με Ολα τα αναδρομικά της χρήματα που μου οφείλουν από το έτος 2014 και την τιμωρία των ενόχων και αιτούμαι να παραστώ δια την υποστήριξη της κατηγορίας , δια τους λόγους που ανέφερα προηγουμένως και αυτούς που υπάρχουν εις τις δύο εις τα Σχετικά αναφερόμενες Μηνήσεις μου και διότι υφίσταμαι σοβαρή υλική και ηθική βλάβη.κ.τ.λ.

Υ.Σ. Προφανώς αιτούμαι οι Δικαστικοί Λειτουργοί και Δικαστικοί υπάλληλοι που θα ασχοληθούν εις την Μύνηση(εις) μου να ΕΞΑΙΡΕΘΟΥΝ εάν είναι Εβραίοι ή/και Μασόνοι ή/και ανοίκουν σε σχετικές Εβρα’ι’κές οργανώσεις οι ίδιοι ή/και οι συγγενείς τους ή/και οι στενοί φίλοι/φίλες των.

Με Εκτίμηση εις την Αληθινή Δικαιοσύνη

Ιωσήφ-Χρήστος Κ. Κονδυλάκης

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

My last night in Canada,when I was returning the next day to Europe in 1983,"they" psychological motivated me to perceive in the threshold of my hearing the following "... you have the most difficult problem in your life to solve it...", which maximized my next years scientific curiosity...
It took me about two decades of years to:
a) Find and define which is the most difficult problem in my life , which actually were two problems  ,
one I found to be about the Worldwide  Jewish Dictatorship of Satanism (from the Jewish religion of Satanism kabbalah and the Superhate of Jews  against all the Gentiles(Non jews) because of their religion' laws of the Jews' religion of talmud) ,
and the other problem was a psychological/psychiatrical very  fundamental consideration and discovery , using my scientific intelligence reasoning on the n-iterative cycles of my cognitive intelligence reasoning of asking [Why? , BECAUSE..., DOES IT MAKE sense? ] for the events or/ and the theories to be understood... (Your reference for my above cognitive intelligence thinking  may be my book entitled "War  for the Destruction of Intelligence" by Joseph-Christos Kondylakis, 2019,publisher fylatos.com ) ,
b) I had  to try to solve them and to apply successfuly their solutions ...
ALSO
It was many many years ago , in a telephone communication which I had with a man in the Royal Netherlands Embassy in Greece that I ask about national debt and I heard that ALL Nations have national debt and then I naturally  ask him to whom ALL Nations own their National debt and as reply came...the silence!!! and we stop our telephone communication...
But I am a research scientist and this event maximize my curiosity and then I started my economical searching...
Certain years ago I found the solution that ALL Nations have National debt to International Jews Bankers, primarily to Jews Satanists(from their Jewish Satanic religion of kabbalah of Human Sacrifices to Satan,e.t.c.) Rothschilds International Bankers and their Jews cooperators,E.T.C.,...

• 3 weeks later...

TO EUROPEAN PEOPLE+ ALL MEMBERS OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

C.C. The People of Planet Earth,United Nations’ General Assembly & Security Council & Secretary General,I.C.C.’ Prosecutor,Interpol,Europol,Eurojust,EPPO,

Embassies of Nations, Others...

Κοινοποίηση : Εισαγγελείες[Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών] Αθηνών ως

Μήνυση μου δια Μεγάλα Εγκλήματα,με το ελαχιστότατο έγκλημα Πλαστογραφίας/ΝΟΘΕΥΣΗΣ εγγράφου μου ,εις τον Ιντερνετ επίσημο τόπο της Επιτροπής Αναφορών του Ευρωπα’ι’κού Κοινοβουλίου, ήτοι αντί του τίτλου της Αναφοράς(Petition) μου ,από τον αρχικό δικό μου εις την Αγγλική γλώσσα “VERY URGENT-FOR THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR” εις τον ΝΟΘΕΥΘΕΝΤΑ εις την Ελληνική γλώσσα(που ελάχιστοι αλλοδαποί καταλαβαίνουν) “Αναφορά αριθ. 0087/2022, του Ιωσήφ-Χρήστου Κονδυλάκη, Ελληνικής ιθαγένειας, σχετικά με την επικείμενη έναρξη πυρηνικού πολέμου από μυστικά εβραϊκά κέντρα λήψης αποφάσεων" , με υπό θεώρηση του πιθανού Εγκλήματος ΠΚ 216 , παραγραφοι 3,4 , με τουλάχιστον ενδεχόμενο δόλο και με δόλο σκοπού παραπλανήσεως και με την δυνατότητα(ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑ) η ΜΗ Πρόληψη Πυρηνικού Πολέμου να προκαλέση Παγκόσμιο Πυρηνικό Πόλεμο με Βλαβη Τρισεκατομυρίων ευρώ και Δισεκατομύρια Θανάτους (Σχετική βιβλιογραφία “Ποινικός Κώδικας-Ερμηνεία & Εφαρμογή” του Μιχαήλ Μαργαρίτης & Άντα Μαργαρίτη ,2022,παράγραφος 82 “ΚΙΝΔΥΝΟΣ”,σελίς 579 ,κ.τ.λ.

From: Ιωσήφ-Χρήστος Κ. Κονδυλάκης/Joseph-Christos Kondylakis,

Nuclear Physicist/specialized in Nuclear FISSION(Applied+Theoretically),former Assistant Technical Supervisor at the Nuclear Reactor(s) Power Plants’ General Division of “Ontario Hydro” in Canada, Succeeded in the First! Category of Success of European Commission/EURATOM Competition COM/A/301 as having the qualifications to become a Nuclear Inspector in the European Union Nuclear Installations, former Manager of Systems Design & Development in a big commercial company in Canada (with about 130 stores across Canada),e.t.c.

Mikras Asias 13,Agios Nikolaos,Anavissou,19013 Attiki,Greece,

tel+fax:+30-2291055275 , email: sifiskon@otenet.gr , Wednesday-4-May-2022

Dear Sirs+Ladies

On Tuesday-3-May-2022 at Greek time 21h 04m I received an email, in Greek language, from NOREPLY-PETIPORT@europarl.europa.eu of the Internet gate of Petitions Committee of European Parliament – Update for (my) Petition status 0087/2022 with title “VERY URGENT-FOR THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR” with an Internet link , which it is inform me that (in Greek Language) :

ΝΟΘΕΥΣΗ Τίτλου μου : Αναφορά αριθ. 0087/2022, του Ιωσήφ-Χρήστου Κονδυλάκη, ελληνικής ιθαγένειας, σχετικά με την επικείμενη έναρξη πυρηνικού πολέμου από μυστικά εβραϊκά κέντρα λήψης αποφάσεων

• Κατάσταση: Μη παραδεκτή

Σύνοψη αναφοράς

Η αναφορά χαρακτηρίσθηκε μη παραδεκτή κατά τη συνεδρίαση της Επιτροπής Αναφορών στις 25 Φεβρουαρίου 2022: ασυνάρτητη επιχειρηματολογία χωρίς σαφή σύνδεση με τους τομείς αρμοδιότητας της Ένωσης (Κατάλογος 3).

Crime of FALSIFICATION of the TITLE of my Petition : Petition number 0087/2022 of Joseph-Christos Kondylakis,Greek citizen, in relation to expected beginning of Nuclear War from secret Jewish center of decision making

My Original ,in English language,CORRECT TITLE : VERY URGENT – FOR THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR

. Status: Not acceptable

Summary of the Petition

The Petition characterized as not acceptable during the meeting of the Petitions’ Committee on 25 February 2022 : incoherence reasoning without clear link to the areas of activities of (European) Union ( catalogue 3).

Please very carefully note :

[1] The above STANDARD False and Illegal justification is the one which for more than five years the Petitions’ Committee Continuously use to AUTOMATICALLY Reject ALL my Petitions I submit to European Parliament, including my Ultra Vital scientific Petitions of mine which concern the European and International Nuclear Safety & Security, Fundamental Original scientific research in Oncology/Cancer illness and other Ultra Vital Theme of Europe,Humanity and planet Earth’ ecosystem(s),E.T.C.

[2] Concerning my present Petition to the European Parliament entitled “VERY URGENT-FOR THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR” registered as 0087/2022 my scientific reasoning in it and in its attached electronic files is very well LOGICAL made and

IT IS AN ULTRA HUGE LIE AND ULTRA HUGE FRAUD AGAINST EUROPEAN PARLIAMENT THAT IN THE REJECTION OF MY PETITION THE PETITIONS’ COMMITTEE OF THE EUROPEAN PARLIAMENT WRITE THAT MY PETITION THEME/ORIGINAL TITLE:

THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR IS NOT !!! IN THE INTERESTS/AREAS OF ACTIVITIES OF EUROPEAN UNION...

[3] IN OUR TIMES WITH THE UKRAINE/RUSSIA/NATO-USA WAR THERE IS A VERY SERIOUS RISK OF NUCLEAR WAR ,EVEN WORLDWIDE NUCLEAR WAR AND AS INDICATIVE WARNING ULTRA CAREFULLY WATCH THE FOLLOWING INTERNET VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=9Lq10xgaQFc

[4] As now, those who have cognitive Intelligence and open mind to Understanding and they are not mind controlled and really interest for their Family, Europe, Humanity,planet Earth, for the present and future generations, Must be activated to Fully Investigate the Ultra Huge Illegal & Huge Destructive actions happening in the Petitions’ Committee of European Parliament and their Ultra Huge Criminal Irresponsibilities & their Actions against The Ultra Vital Interests of European People,Humanity & planet Earth’ present and future generations ,E.T.C.

[5] E.T.C.

AND BECAUSE OF THE ABOVE VALID REASONS,WE ASK :

TO IMMEDIATELLY MAKE ACCEPTABLE MY PETITION 0087/2022 AND MY PREVIOUS PETITIONS TO THE EUROPEAN PARLIAMENT(NOT REGISTERED,REGISTERED,NOT ACCEPTABLE,ACCEPTABLE) FOR FULL DISCUSSIONS & INVESTIGATIONS IN THE EUROPEAN PARLIAMENT AND THE EUROPEAN UNION AND IN THE CRIMINAL JUSTICE AND ELSEWHERE,WORLDWIDE,E.T.C.

FOR THE PREVENTION OF NUCLEAR WAR,E.T.C.

Mr. Joseph-Christos Kondylakis

Physicist with “Excellent” degree from Aristotle University of Thessaloniki,Greece,

M.Sc on Nuclear Physics from McGill University of Canada,with full Canadian

Scholarship,e.t.c.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΦΑ ΣΕ ΠΡΟΚΉΡΗΞΗ ΤΗΣ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ στο περιπου 02 δευτερολεπτα απο την αρχή

https://www.youtube.com/watch?v=z29XpbPpeY4

Στις 2022-05-11 09:46, sifiskon@otenet.gr έγραψε:
ΔΕΊΤΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΦΑ ,ΚΥΚΛΟΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΛΦΑ , ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ στο 1λεπτό 23 δευτερολεπτα , ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕ0ΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
https://www.ertnews.gr/video/schimatistike-dikografia-kata-agnoston- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --tis-katastrofes- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --apth/
Στις 2022-05-11 09:24, sifiskon@otenet.gr έγραψε:
-------- Αρχικό μήνυμα --------
Θέμα: @Re: Fwd: Re: Διεύρυνση του διανοητικού ορίζοντα εις το ποιοί προκαλούν διαχρονικά καταστροφες στα δημοσια πανεπιστημια και τρομοκρατικες ενεργειες...
Ημερομηνία: 2022-05-11 09:18 Αποστολέας: sifiskon@otenet.gr Παραλήπτης:
Δια να γίνουν τα πράγματα ξεκάθαρα , ψάξαμε στο Ιντερνετ και είδαμε το σήμα κατατεθεν της ΑΝΤΙΦΑ ,ενας κύκλος με ενα μεγάλο κεφαλαίο Α , στις εικόνες στον τοιχο απο το Ιντερνετ στις καταστροφες στο Αριστοτελειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης... Στις 2022-05-10 22:22, sifiskon@otenet.gr έγραψε:
-------- Αρχικό μήνυμα -------- Θέμα: Re: Διεύρυνση του διανοητικού ορίζοντα εις το ποιοί προκαλούν διαχρονικά καταστροφες στα δημοσια πανεπιστημια και τρομοκρατικες ενεργειες...
Μερικες σχετικές ενδείξεις Η ΑΝΤΙΦΑ (Αντι-Φασιστική οργανωση) συνηθως προτοστατει σε καταστροφικες και τρομοκρατικες ενεργειες και ειναι ευρυτατα διεθνως γνωστο οτι ελεγχεται πληρως απο την Εβραίκη μυστικη υπηρεσια καταστροφων και δολιοφθορων την Μοσσάντ... Η ΑΝΤΙΦΑ σε πολλα κρατη εχει χαρακτηριστει ως τρομοκρατικη οργανωση... Οι Εβραιοι με την παγκοσμιοποιηση των θελουν να καταστρεψουν και να αποβλακωσουν(Πολεμος Καταστροφής της Νοημοσυνης) τα Αλλοδαπα Εθνη και κυριως για αιωνες να αφανισουν το Ελληνικό Εθνος και τουτο πρωτιστα επιτυγχανεται με την πληρη καταστροφη της Εθνικης μας Παιδειας , κυρίως στα μεγιστα κτυποντας τα Ελληνικά Πανεπιστημια το Μελλον του Εθνους μας... Κ.τ.λ.,κ.τ.λ.,κτ.τ.λ.
Στις 2022-05-10 21:34, sifiskon@otenet.gr έγραψε:
Μετά απο δεκαετίες επιστημονικες ερευνες μου δια τον Εβραίκο παράγοντα, θεωρώ λιαν πιθανον πρακτορες ,ως αρχηγοι,της Εβραίκης μυστικης υπηρεσιας μοσσάντ να προκαλούν τις καταστροφες στα πανεπιστημια και τρομοκρατικες ενεργειες, δια ταυτα ερευνηστε και δι αυτο το πιθανο ενδεχομενο...
Απο τον Ιωσηφ-Χρηστο Κ .Κονδυλακης

ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ

Κοινοποίηση: Α. Δικαστικές Αρχές...

1. Εισαγγελείες Εφετών & Πρωτοδικών των Αθηνών

2. Εισαγγελείες Εφετών & Πρωτοδικών της Θεσσαλονίκης

Β. Διεθνείς Αρχές...

1. INTERPOL , EUROPOL , EUROJUST

2. Πρεσβείες [Ολλανδίας,Καναδά,Γαλλίας,Γερμανίας] εν Ελλάδι,Κ.Α.

Γ. Ακαδημα’ι’κές Αρχές Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης(ΑΠΘ)

1. Πρυτανικό Συμβούλιο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

2. Κοσμητόρησα της Φυσικομαθηματικής Σχολής του ΑΠΘ

Από τον Ιωσήφ-Χρήστο Κ. Κονδυλακις/Joseph-Christos Kondylakis,Αριστούχος Φυσικός ΑΠΘ,τέως Δημόσιος υπάλληλος της Ελλάδος & Καναδά,κ.τ.λ.

Μικράς Ασίας 13,Άγιος Νικόλαος της Αναβύσσου,19013 Αττική,

τηλ+φαξ 22910-55275 , Πέμπτη-12-Μα’ί’ου-2022

Αξιότιμοι Κύριοι + Κυρίες Εισαγγελείς

Σε συνέχεια των ηλεκτρονικών μου ταχυδρομείων της Τετάρτης-12-Μα’ί’ου-2022 , 10ω 21λ π.μ. πρός τις Εισαγγελείες Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών των Αθηνών και της ιδίας ημέρας , 12ω 12λ μ.μ. πρός τις Εισαγγελείες Εφετών,Πρωτοδικών της Θεσσαλονίκης, σας γνωστοποίησα με τα δύο σχετικά Ιντερνετ βίντεος :

https://www.youtube.com/watch?v=z29XpbPpeY4

(02 δευτερόλεπτα από την αρχή φαίνεται το σήμα της οργάνωσης ΑΝΤΙΦΑ , ως κύκλος με μέσα του το κεφαλαίο γράμμα Α ) και

https://www.ertnews.gr/video/schimatistike-dikografia-kata-agnoston- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --tis-katastrofes- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --apth/

(εις το 1 λεπτό και 23 δευτερόλεπτα φαίνεται εντός των Τεραστίων Καταστροφών εις το Βιολογικό τμήμα του ΑΠΘ ένα Τεράστιο σήμα κατατεθέν της οργάνωσης ΑΝΤΙΦΑ και ελάχιστο χρονο αργότερο δεύτερο(back up) σήμα της οργάνωσης ΑΝΤΙΦΑ , δηλώνοντας την πλήρη κυριαρχία της εντός του χώρου των Τεραστίων καταστροφών του ΑΠΘ )

Υ.Σ. Το ανωτέρω γεγονός δύναται να θεωρηθή παρόμοιο , σαν ένας δολοφόνος να κάνει ένα φόνο και να αφήνει την ταυτότητα του πάνω στον σκοτωμένο...

Επειδή η οργάνωση ΑΝΤΙΦΑ/ANTIFA(Αντιφασιστική) έχει χαρακτηριστεί ως ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ !!! Οργάνωση,ενδεικτικώς εις τις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής,

Μελετήστε το σχετικό άρθρο της εφημερίδος “Independent” της Αγγλίας :

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/antifa-domestic-terrorists-us-security-agencies-homeland-security-fbi-a7927881.html

Επειδή η Ανακριτική Έρευνα της Σκηνής του Εγκλήματος (Crime Scene Investigation) αποτελεί Θεμελειώδη κομάτι της αρχικής ανακριτικής έρευνας , δια να καθορίσεη την πορεία , κατεύθυνση και εξέλιξη των μεταγενεστέρων εγκληματικών ανακριτικών ερευνών (ενδεικτικά το βιβλίο “Criminal Investigations by James W. Osterburg, Richard H. Ward,1997) και επειδή εντός του τόπου του εγκληματος, εις τον χώρο της μέλλουσας βιβλιοθήκης του Βιολογικού τμήματος του ΑΠΘ εμφανίζεται η Τεράστια σφραγγίδα στον τοίχο(σε μέγεθος παραθύρου) και η δευτερέυουσα(back up) σφραγγίδα σε πίνακα ,της χαρακτηρηθήσας από τις Η.Π.Α. ως ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ !!! Οργάνωσης ΑΝΤΙΦΑ(ANTIFA)...

Επειδή,λόγω των ανωτέρω, το άρθρο ΠΚ187Α του Ποινικού Κώδικα περί ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ δύναται πιθανότατα να έχει εφαρμογή δια την Οργάνωση ΑΝΤΙΦΑ σχετικά με τις Τεράστιες πρόσφατες Καταστροφές εις το Βιολογικό τμήμα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης ΚΑΙ επιπλέον θυμίζοντας εις τους Εισαγγελείς,από όσες φωτογραφίες και στην τηλεόραση έχουμε παρατηρήσει, σχεδόν σε κάθε καταστροφή και βανδαλισμό των Ελληνικών Πανεπιστημίων και αλλόυ, εμφανίζεται λίαν συχνά η σφραγγίδα της οργάνωσης ΑΝΤΙΦΑ ,ήτοι ο κύκλος με το κεφαλαίο γράμμα άλφα Α εντός του...

Επειδή υπάρχουν ισχυρώτατες υπόνοιες ότι η οργάνωση ΑΝΤΙΦΑ διευθύνεται από πράκτορες της Εβρα’ι’κής μυστικής υπηρεσίας Κατασκοπείας,Δολιοφθορών και Δολοφονιών την Μοσσάντ του Ισραήλ , δια τούτο επεκτείνετε τις ανακριτικές εγκληματικές έρευνες σας και πρός την λίαν πιθανή κατεύθυνση των Δολοφόνων με δόλο σκοπού και προσχεδιασμένο δύο Ανθρώπων οπαδών του πολιτικού κόμματος “Χρυσή Αυγή”...

Επειδή πλείστοι εκ των Πρωθυπουργών της Ελλάδος και Πρόεδροι της Ελληνικής Δημοκρατίας ήταν/είναι Εβραίοι ή/και Μασόνοι (Σχετική είναι η Μήνυση μου με ΑΒΜ: ΔΖ2021/10072 ) και επειδή έχουμε Πρωθυπουργική Δικτακτορία και δια ταύτα πιθανότατα τίθονται εις τις κατώτερες αρχές,ενδεικτικά εις την Αστυνομία,κ.α., πολύ μεγάλα εμπόδια δια να καταδιώξουν Εβραίους ή/και Εβρα’ι’κές οργανώσεις ως αναμένεται να είναι πιθανότατα η ΑΝΤΙΦΑ , θέλουμε να υπενθυμίσουμε πρός τους πολιτικούς και άλλους ότι η ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ προστατεύεται εις τις περιπτώσεις που αφορούν ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ από το άρθρο ΠΚ187Β του Ποινικού Κώδικα ,παράγραφος 3 ήτοι “Με Κάθειρξη ως δέκα(10) έτη τιμωρείται όποιος,με απειλή ή χρήση βίας (νομολογιακά περιλαμβάνει και την ψυχολογίκη βία) κατά Δικαστικών Λειτουργών,ενόρκων,ανακριτικών ή δικαστικών υπαλλήλων,μαρτύρων, πραγματογνώμων ή διερμηνέων ή με δωροδοκία των ιδίων προσώπων ματαιώνει την αποκάλυψη,την διώξη ή την τιμωρία των εγκλημάτων των άρθρων ΠΚ187 παρ. 1, 187Α καθώς και των κακουργημάτων που τελεστηκαν από εγκληματικές ή τρομοκρατικές οργανώσεις, εφ όσον η πράξη δεν τιμωρήται βαρύτερα κατ’ άλλη διάταξη.

Επειδή, η παρούσα νομική υπόθεση πιθανότατα εμπλέκη Εβρα’ι’κά και Ισραηλινά συμφέροντα,δια λόγους Δίκαιης δίκης, ζητάμε την εξαίρεση οποιουδήποτε Δικαστικού Λειτουργού και δικαστικού υπαλλήλου και Ανακριτικού υπαλλήλου που είναι Εβραίος ή Μασόνος αυτός/αυτή ή συγγενής του ή στενός φίλος/φίλη του.

Δια τους ανωτέρω λόγους και Εθνικούς λόγους(Σύνταγμα άρθρα 1 παρ. 3,120)

Παρακαλούμε προβείτε σε πλήρεις Ανακριτικές έρευνες της νομικής υπόθεσης μας και δια τα περαιτέρω δέοντα...

Δηλώνω Μάρτυρες δια τις Καταστροφές εις το Βιολογικό τμήμα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου :

1. Το Πρυτανικό Συμβούλιο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης

2. Την Κοσμητόρησα της Σχολής Φυσικών Επιστημων(πρώhν Φυσικομαθηματικής) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης

Μάρτυρες που λίαν πιθανόν δύναται να σας δώσουν σημαντικές πληροφορίες δια την δράση της ΑΝΤΙΦΑ εις την Ελλάδα , δηλώνω :

1. Κον Κωνσταντίνο Πλεύρη, δικηγόρο παρ’ Αρείω Πάγω

2. Κον Ηλία Κασιδιάρη, τέως μέλος του πολιτικού κόμματος Χρυσή Αυγή”

Με Εκτίμηση

Ιωσήφ-Χρήστος Κ. Κονδυλάκης

τέως Δημόσιος υπάλληλος/Πυρηνικός Φυσικός,κ.τ.λ.

Πρός τις Εισαγγελείες [Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών] των Αθηνών και αλλού...

Περίπτωση(εις)  που δύναται να αφορά την Ευρωπαίκή & Παγκόσμια Πυρηνική Ασφάλεια δια πλήρεις Ανακριτικές,κ.τ.λ. έρευνες...

Ως Αριστούχος Φυσικός του ΑΠΘ και Πυρηνικός Φυσικός του Πανεπιστημιού McGill του Καναδά με πλήρη Καναδικη! Υποτροφία λαμβανω σύνταξη σημαντικά μικρότερη απο αμόρφωτο τεχνίτη της ΔΕΗ και αμόρφωτους μπετατζίδες,κ.τ.λ. καί απο την μόνιμη καθαρίστρια της τεως εργασίας μου στο ΕΛ.ΚΕ.ΘΕ....
Επίσης , ενώ συνταξιοδοτήθηκα το έτος 2014 ακόμα (έτος 2022) ΔΕΝ μου δίδουν την επικουρική μου σύνταξη...
Υποψιαζομαι σοβαρωτατα υπευθυνη την διαχρονικη ΕΒΡΑΙΟ-ΜΑΣΟΝΙΚΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ Ελληνική Οικονομικη πολιτική και ΕΒΡΑΙΟ-ΜΑΣΟΝΙΚΕΣ Δίωξεις των ανεπιθυμητων τους και Ισχυρώτατος ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ κατα του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΜΑΣ...
Σχετικό είναι το βιβλίο μου "ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ" ,2018 (στα Ελληνικά) και 2019 (στα Αγγλικα πλεον εμπλουτισμένο) , διαθέσιμα στα βιβλιοπωλεια.
Απο τον Ιωσήφ-Χρηστο Κ. Κονδυλακης,Πυρηνικός Φυσικός/ ειδικευθείς εις την Πυρηνικη ΣΧΑΣΗ(εφηρμοσμενα +θεωρητικα),κ.τ.λ.

A THEORY EXPLAINING THAT THE INTERNATIONAL JEWISH FACTOR WAS THE INITIATOR OF THE WAR IN UKRAINE AND POSSIBLE PLANNING A FUTURE NUCLEAR WAR...

By Joseph-Christos Kondylakis,Christian,Nuclear Physicist(in Theory & Applications ),e.t.c.,Mikras Asias 13,Agios Nikolaos,Anavissou,19013 Attiki,Greece,

tel+fax:+30-2291055275 , email: sifiskon@otenet.gr , Sunday-6-March-2022

Because in the International Jewish factor at the top exist the Jews International Bankers,as the Rothschilds and their Jews cooperators...

(Your reference,f.e. the book[1,[2],[3],[10])

Because the International Jewish factor force a Jewish Worldwide Satanic(from the Jewish religion of Satanism & Human Sacrifices to Satan kabbalah,e.t.c.) Dictatorship on the Gentiles(Not jews)...(Your reference,f.e. [3] and [1],[2],[4],[5],[6],[7],[8],[9],[10],[11],[12] and my relevant Petitions to European Parliament,my complains to European Prosecutors,my relevant communications with the Royal Netherlands Embassy in Greece and the Greek Criminal Prosecutions[Supreme Criminal Court,Second instance crminal court in Athens,First instance criminal court in Athens] Greece],)

Because the International Jewish factor has Enslaved and are Destroying the Gentiles(NOT jews) Humanity, primarily by using three ways:

a. The Jews International Bankers worldwide Financial Dictatorship, by giving(from money that they create from Nothing!!!) LOANS to Nations and then Loans for Loans,e.t.c. and so by enforcing economical and other types of Slavery to Gentiles Nations ,and because the Jewish international factor CREATE THE BUSINESS OF WARS for Centuries,because in this way force the Fighting Gentiles’ Nations to receive Huge WAR LOANS and also they desire to cause a type of NUCLEAR WAR ,because then the Jewish International Bankers will give its maximum LOANS worldwide and so in MAXIMUM way WILL ENSLAVE ALL GENTILES NATIONS in planet Earth, as the Jewish Religion Laws of talmud force the Jews to do... (Your reference the books [1],[2],[3],e.t.c.)

b. Jews fully control the Mass Media Communications,worldwide,directly as in U.S.A. ,U.K. & Elsewhere, by Jews owning the Mass Media Communications & Hollywood or indirectly by using Jewish controlled secret societies as Freemasons,Illuminati,e.t.c. mass communications media’ directors and also by Jewish LOANS giving to Mass Media Communications owners & with many types of blackmails,e.t.c. (Your reference [1],[2],[3],[4],e.t.c.)

c. Jews very strongly control of the major international secret societies & others,as the Freemasons,Illuminati and similars ,which control Politicians,Military, Bussiness,Mass Media Communications, E.T.C. (Your reference [1],[2],[3],[4],[5],[6],[7],[8],[9],[10],[11],[12])

Because the Jews fully control Ukraine,since about 2013 , because the Jew International Banker George Soros controls the Mass Media Communications of Ukraine and the economy of Ukraine, together with the Jews(Rothschilds,e.t.c.) control of Private! Central Bank of Ukraine and because Jews are in the Top of Ukraine’ Government f.e. its Prime Minister Jew Volodymyr Zelenskyy...

[Your reference [5])

Because any important international Jew has as his/her most trusted and leading secret advisors Jews, f.e. from Israel secret services as the Mossad,e.t.c. , therefore in fact, the International Jewish factor control them and instruct them about their policy issues and their major acts,e.t.c.,so the do for the Jew Ukraine Prime minister Volodymyr Zelenskyy ...,

therefore simply written, the top International Jews committee (viz. the 300 Jews Illuminati top committee around the Jews Rothschilds[2],[10](in its page about 138 the figure named “Basic Illuminati Pyramid structure”) and in combination with [12]), very possibly instructed the leaders of Ukraine and its Jew Prime minister TOGETHER with the Illuminati Jews controlling the U.S.A. to indirectly Create the Ukraine Crisis since about 2014 and later,in February 2022, to FORCE the WAR in Ukraine, because of the following Ultra Benefits of International Jews:

1. Stopping the for decades of years Peace in Europe, which lead the NATO (controlled by the Jews of USA) to become useless with its brain death and also the Death of Sales of military arms & services, which count to about Trillions USA dollars per year, for the HUGE benefits ,directly and indirectly, of Jewish owned USA’ Military-Industrial Complex...

2. Very Strongly to activate NATO and to expand NATO and for creation of a new cold war , with possible a threat or real Nuclear War, which will make Super Ultra Rich the International Jewish factor and simultaneously will FORCE the Nations to receive Ultra Huge LOANS from the Jews International Bankers and so to SUPER HIGH ENSLAVE ALL THE GENTILES(NOT jews) NATIONS, forming a much more stronger Jewish Satanic Worldwide Dictatorship...

3. The Jews will Fully DESTROY THE SOURCE OF CHRISTIANITY which is in EUROPE and particularly the Jews will Fully Destroy the Orthodox Christianity which it is the most difficult to be controled the Jews, who Extremely Hate Christianity,e.t.c.

4. The Jews WILL FULLY NEUTRALIZE & VERY MUCH DESTROY THE EUROPE,which is the major Competitor of USA, which USA the Jews fully control it...

5. The Jews will bring ULTRA HUGE DARK & DIRTY TIMES in EUROPE & Worldwide, by their Jewish Mass Media Satanic(Terror,Crime,Human Anomalies,Devil Art,DEHUMANIZING) Communications and by the Jewish controlled secret societies(f.e. Illuminati,Freemasons,e.t.c) which control Politicians & Others and so control the Legislation in Europe,e.t.c. by ENFORCING IN ALL EUROPE THE ULTRA HUGE ABNORMALITIES AND SATANIC BEHAVIOURS OF THE JEWISH SATANIC RELIGION KABBALAH, WHICH INCLUDE ULTRA TERROR AND ULTRA PAINFULL PAIDERASTY,HUMAN SACRIFICES AND CANIBALISM,E.T.C. …

6. To VERY STRONGLY EXPAND AND MAKE MUCH MORE STRONGER THE JEWISH WORLDWIDE SATANIC DICTATORSHIP...(Your reference [6],[8],[9],[10],[11]),[12],e.t.c.)

7. E.T.C.

A VERY STRONG RELEVANT EVIDENCE OR PROOF!!! IN THAT THE WAR IN UKRAINE WAS FORCED!!! BY USA CONTROOLED JEWS AND BY THE JEW PRIME-MINISTER OF UKRAINE AND BY HIS JEWISH ADVISORS IS THAT:

BY STUDYING THE SPONTANEOUS BODY LANGUAGE,WHICH SHOW THE TRUE!! IN THEIR THINKING,IN THEIR TV PRESENTATION OF STARTING THE UKRAINE WAR, OF THE PRESIDENT OF RUSSIA PUTIN (HE APPEARS SAD!!! AND SERIOUS), BUT THE PRESIDENT OF USA BITTEN (HE APPEARS GLAD AND HAPPY!!!) FOR THE WAR IN UKRAINE STARTING...

(Please very carefully,psychological/psychiatrical study/analyse the BODY language , in the above Russia & USA Presidents presentations,from your TV archieves , of their TV presentations, about the end of February 2022 and SCIENTIFICALLY THINK & UNDERSTAND !!! ,E.T.C.,...)

Note: After the WAR was started and the tactical operations are described in TVs, it is Extremely Easily the Jewish controlled Mass Media Communications to EMOTIONALLY MIND CONTROL the Politicians and almost all the People...,so then it is very difficult for the observer ,without to be advanced in cognitive Intelligence[7], to be able to think clearly in Top strategic level for the Real reasons of the pre-planed & Forced Ukraine WAR...)

THEREFORE FOR THE ABOVE REASONS,

WE THINK WE PROVED OUR THEORY TO BE VALID...

Your relevant references are the following:

[1] The book “WHO CONTROL THE WORLD” by Adrian Bonnington,2020

[2] The book ”ROTHSCHILD MONEY TRUST” by George Armstrong,1940)

[3] My email entitled & date/time :

Θέμα: ADDED FAX TEXT : ΕΒΡΑ’Ι’ΚΟΣ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ,ΠΟΛΕΜΟΣ ΟΥΚΡΑΝΙΑΣ/ΡΩΣΣΙΑΣ/ΝΑΤΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΗΠΑ , ΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΥΡΗΝΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΖΩΤΙΚΟΤΑΤΗΣ !!! ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑΣ,Κ.Τ.Λ. (JEWISH SATANISM DICTATORSHIP,UKRAINE WAR,POSSIBLE NUCLEAR WAR,E.T.C.)

Date : 3-February-2022 , Greek time 23h :45m

Sender : sifiskon@otenet.gr

Receiver: The United Nations’ General Assembly & Security Council & Secretary General” ,and please very carefully Fully study of its bibliography) And ITS ATTACHED pdf FILE entitled “Jews & Illuminati religion kabbalah satanic rituals of Human Sacrifices & Cannibalism,E.T.C.”

[4] The book “From Shtell to Stardom:JEWS AND HOLLYWOOD” από το ΕΒΡΑ’Ι’ΚΟ

Carden Institute for the Study of the Jewish Role in America Life,Annual

Review,Volume 14,2017”

[5] The book “INSIDE THE SECRET NETWORK OF GEORGE SOROS,THE MAN

BEHIND THE CURTAIN” by Matt Palumbo,2020,particularly its chapter”George

Soros and Ukraine ,from page 47 ,and that the Prime Minister of Ukraine

Volodymyr_Zelenskyy is Jew (f.e. read in the Internet site:

https://en.wikipedia.org/wiki/Volodymyr_Zelenskyy )

[6] The book “The Protocols of elders of zion” , from the Greek book “Τα

Πρωτόκολα των σοφών της σιών” επιμέλεια Αρχιμανδρίτου Χαράλαμπους

Βασιλόπουλου,έκδοση εφημερίδος “Ορθόδοξος Τύπος” or from the Internet

site: http://www.islam-radio.net/protocols/

[7] The book “WAR FOR THE DESTRUCTION OF INTELLIGENCE” by Joseph-Christos

Kondylakis,2019,publisher fylatos.com .

NOTE: In the Jews’ Worldwide Satanic(kabbalah,e.t.c.) Dictatorship against ALL

the Gentiles(NOT jews) woldwide, A TOP STRATEGY OF JEWS IS TO MAKE ALL

GENTILES IDIOTS!! [f.e. BY IDIOTING!! JEWISH MASS MEDIA BROADCASTINGS,

E.T.C.,f.e INTELLIGENT GOOD REASONING ARE STRONGLY PROHIBITED!!! &

IDIOT AND VERY UGLY “ART” IS PRESENTED,TERROR ULTRA HIGH PROMOTED,

E.T.C.] OR/AND BY NOT TO ALLOWING TO INTELLIGENT SCIENTISTS TIME TO

THINK EXCEPT FOR THEIR JOB OR/AND TO KILL SOMATICALLY OR

PSYCHIATRICALLY THE MOST INTELLIGENT GENTILES...

(CAREFULLY READ THE JEWISH LAW OF JEWISH RELIGION TALMUD “KILL THE

BEST!! OF GENTILES(NOT jews) or TOB SHEBBE GOYIM HOROG! , JEWS’

TALMUD SANHEDRIN 59 “ ,BECAUSE WHEN THE JEWS MAKE ALL GENTILES(NOT

jews) IDIOTS !!! THEN IT IS EXTREMELY EASY FOR THE JEWS TO FULLY

CONTROL THE GENTILES, AS THEIR TOTAL SLAVES, FOR THE JEWS’ SATANIC

WORLDWIDE DICTATORSHIP...”for ever...” in an “invisible” Dictatorship...

(Read the relevant LAWS of the Jewish Religion talmud,e.t.c)....

[8] The book “The Illuminati in Hollywood” by Mark Dice,2016

Γιατί πρέπει να ακούμε το αντισημιτικό παραλήρημα του; Υπάρχει κάποια άτυπη συμφωνία ότι ανεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές και μάλιστα σε ιατρικό φορουμ;

Additional clarifying information : BLOCKING IN ANY WAY THE PREVENTION !!! OF HUGE NUCLEAR CATASTROPHE(S) IS CRIME AGAINST HUMANITY...Fwd: A VITAL CASE CONCERNING THE EUROPEAN & INTERNATIONAL NUCLEAR SAFETY AND SECURITY,THE GREEK NATION,WAR FOR THE DESTRUCTION OF COGNITIVE INTELLIGENCE,OTHERS,E.T.C

Date : 2022-05-19 18:30 (Greek time)

Receiver : OTP.InformationDesk@icc-cpi.int

C.C. : athens@mfa.af, athens.consular@dirco.gov.za, embassy.athens@mfa.gov.al, embalg@otenet.gr, info@athen.diplo.de, jihad.aoun@ab.gov.ag, saembinathens@gmail.com, egrec@mrecic.gov.ar, armgreeceembassy@mfa.am, ae.athens@dfat.gov.au, athen-ob@bmeia.gv.at, mission@mofa.gov.bh, mission.athens@mofa.gov.bd, AthensEMB@mofaic.gov.ae, germany@mfa.gov.by, athens@diplobel.fed.be, embolvatican@gmail.com, info@bhembassy.gr, botgen@bluewin.ch, brasemb.atenas@itamaraty.gov.br, bruneihc@brunei.org.au, embassbg@otenet.gr, office@ambaburkina.de, ambcambodgeparis@mangoosta.fr, athns@international.gc.ca, echile.grecia@minrel.gov.cl, chinaembgr@gmail.com, athensembassy@mfa.gov.cy, eroma@cancilleria.gov.co, berlinmissionrdc@gmail.com, missionrdcathenes@gmail.com, gremb@mofa.go.kr, info@dprkorea-emb.de, embcr-it@rree.go.cr, ambassade@cotedivoire.it, croath@mvep.hr, secretaria@embacuba.gr, athamb@um.dk, ambassador@cwdom.dm, info@embajadadominicana.de, emb.egypt.athens@gmail.com, embajada@ecuador.hu, emb.atenas.info@maec.es, embassy.athens@mfa.ee, athensamericanembassy@state.gov, info@ethiopianembassy.it, sanomat.ate@formin.fi, info@ambafrance-gr.org, info@gambiaembassybrussels.be, athens.emb@mfa.gov.ge, vatican@mfa.gov.gh, embsantasede@minex.gob.gt, mission.ath@mfa.gov.hu, fspic.brussels@mea.gov.in, athena.kbri@kemlu.go.id, iranemb.ath@mfa.gov.ir, iraqath@otenet.gr, athensembassy@dfa.ie, ambasciata.atene@esteri.it, consular@jamaica-brussels.be, embjapan@at.mofa.go.jp, jor_emb1@otenet.gr, Athens@kazembassy.gr, ambassador@kuwaitembassy.gr, embassy.greece@mfa.gov.lv, athens.leb@gmail.com, amb.gr@urm.it, athenes.amb@mae.etat.lu, athens@mfa.gov.mk, amb.malirome@tiscalinet.it, maltaembassy.athens@gov.mt, athens@embassyofmorocco.gr, embgrecia@sre.gob.mx, office@botschaft-moldau.de, mongemb@gmail.com, greece@mfa.gov.me, info@meberlin.com, info@namibiahc.org.uk, nepalinparis@noos.fr, embanicviena@chello.at, nigeria.athens@foreignaffairs.gov.ng, emb.athens@mfa.no, rome@nzembassy.it, brussels@mofa.gov.om, office@ugandaembassyberlin.de, parepathen@otenet.gr, embassy@panamaembassy.gr, kundu.brussels@skynet.be, ath@minbuza.nl, lepruate@otenet.gr, athens.pe@dfa.gov.ph, ateny.amb.sekretariat@msz.gov.pl, embportg@otenet.gr, athens@mofa.gov.qa, atena@mae.ro, information.athens@fco.gov.uk, embraf@otenet.gr, ambaparis@minaffet.gov.rw, nunate@ath.forthnet.gr, embassy.athens@mfa.rs, info@be.slembassy.gov.sl, mfa@mfa.gov.sg, emb.athens@mzv.sk, sloembassy.athens@gov.si, vat88@hotmail.com, slembassy@tiscali.it, ambassaden.athen@gov.se, ath.vertretung@eda.admin.ch, ambsyrie@skynet.be, brussels@nje.go.tz, ambassadedutchadparis@wanadoo.fr, athens@embassy.mzv.cz, thaiath@otenet.gr, atathina@otenet.gr, embassy.athens@mfa.gov.tr, emb_gr@mfa.gov.ua, urugrecia@mrree.gub.uy, info@embaven.gr, vietnamembassy@rogers.com, palestinianembassy@falastin.gr, ec-president-vdl@ec.europa.eu, president@europarl.europa.eu, infopar@parliament.gr, infopga@un.org, sgcentral@un.org, Information.Athens@fco.gov.uk, athensamericancitizenservices@state.gov, chineseembassy.ca@gmail.com, infopga@un.org, sgcentral@un.org, ath@minbuza.nl, athns@international.gc.ca, info@athen.diplo.de, athensembassy@mfa.gov.cy, info@ambafrance-gr.org, embraf@otenet.gr, Information.Athens@fco.gov.uk, athensamericancitizenservices@state.gov, chineseembassy.ca@gmail.com, info@eppo.europa.eu, eisap@otenet.gr

Case : BLOCKING IN ANY WAY THE PREVENTION !!! OF HUGE NUCLEAR CATASTROPHE(S) IS CRIME AGAINST HUMANITY...Fwd: A VITAL CASE CONCERNING THE EUROPEAN & INTERNATIONAL NUCLEAR SAFETY AND SECURITY,THE GREEK NATION,WAR FOR THE DESTRUCTION OF COGNITIVE INTELLIGENCE,OTHERS,E.T.C

To: The honorable Prosecutor of the International Criminal Court and to The United Nations

C. The United Nations' General Assembly & Security Council & Secretary General

Dear I.C.C.' Prosecutor and Sirs+Ladies in the United Nations

To make very clear that my case concerns in vital way a Big Crime against Humanity... ,

Please very carefully study and Think for my following additional relevant information:

I am the First,in the year 2010,worldwide,that published the Original Fundamental scientific research on the possibilty of a Nuclear Fission Reactor to explod with the yield of a Giant Nuclear Bomb!!! , that in the case of explosion of a typical Nuclear Fission Reactor(s) Power Plant of about 1000 MWe with the yield of a Nuclear Bomb ,will be released about 20 Tones of element Plutonium!!!(which were stored in the nuclear reactors cores and in the wet and dry storages in the plant) to global enviroment,and then it is expected in theoretical calculations ,in long time term, the dead humans to be ,in order of magnitude, from about hundreds of millions to about...40 billions and the ecomonic global damage more than 150 Trillions of euro, mainly because if one(1) microgram(0.000001 gram) of Plutonium is inhaled by a human can cause the Cancer illness to him/her,e.t.c.

Considering the above Very Vital information and the very relevant fact that few days ago I was forced to refuse to accept 3 scientific books (2 books on Plutonium!!! and 1 book on assesments of radiology) that I have ordered from the American Nuclear Society , because I did not have the available extra about 124 euro to pay for huge cost which was requested from the courier DHL to pass my 3 books from the Greek customs, which actually prove that the very badly intentionally made,with at least dolus eventualis, economical catastrophic(economic war against me) my Greek pension status has BLOCKED!!! my continuous vital scientific research efforts on the PREVENTION !!! of ULTRA HUGE NUCLEAR CATASTROPHE(S) in cases of explossion of a Nuclear Fission Power Plant with the yield of Giant Nuclear Bomb , with the possible Consequences described previously,E.T.C.

THEREFORE MY described CASE concerns a Big Crime against Humanity, BECAUSE THE BLOCKING, WITH ANY WAY, OF THE PREVENTION !!! OF HUGE NUCLEAR CATASTROPHE IS A VERY BIG CRIME AGAINST HUMANITY...

Therefore honorable I.C.C. Prosecutor please take very urgently all the necessary actions (because we do know when a Nuclear Fission Power Plant can explode with the yield of a Giant Nuclear Bomb with its Ultra Huge Catastrophic Consequences for the Humanity and planet Earth' ecosystem(s),perhaps to explode the next mimute or next hour or next day or next month or next year...) , and please fast reply to me.

Thank you in advance for my Undestanding...

From Joseph-Christos Kondylakis,Nuclear Physicist/specialized in Nuclear FISSION(Applied+Theoretically),e.t.c.,Thursday-19-May-2022

To: The Prosecutor of the International Criminal Court

C.C. The United Nations' General Assembly & Security Council & Secretary General

My law action to the International Criminal Court' Prosecutor,

As CONTINUOUS crime from about June 1973...

BLOCKING IN ANY WAY THE PREVENTION !!! OF HUGE NUCLEAR CATASTROPHE(S) IS CRIME AGAINST HUMANITY...Fwd: A VITAL CASE CONCERNING THE EUROPEAN & INTERNATIONAL NUCLEAR SAFETY AND SECURITY,THE GREEK NATION,WAR FOR THE DESTRUCTION OF COGNITIVE INTELLIGENCE,OTHERS,E.T.C

-------- Αρχικό μήνυμα --------

Θέμα: A VITAL CASE CONCERNING THE EUROPEAN & INTERNATIONAL NUCLEAR SAFETY AND SECURITY,THE GREEK NATION,WAR FOR THE DESTRUCTION OF COGNITIVE INTELLIGENCE,OTHERS,E.T.C

Ημερομηνία: 2022-05-15 16:38

Αποστολέας: sifiskon@otenet.gr

Παραλήπτης: Official.Mail@iaea.org, iaeany@un.org, iaeage@unog.ch, MEL@iaea.org, sci_info@ictp.it, elias@ictp.it, villadoro@ictp.it, kyriakos@ictp.it, pavel@ictp.it, thompson@ictp.it, creminelli@ictp.it, mehrdad@ictp.it, rosanna@ictp.it, arezzo@ictp.it, carneiro@ictp.it, gottsche@ictp.it, villegas@ictp.it, don@ictp.it, math@ictp.it, pio@ictp.it, tzanakis@math.uoc.gr, nicolaid@auth.gr, paschalis@physics.auth.gr, kpar@auth.gr, demetri@math.ethz.ch, Gcontop <gcontop@academyofathens.gr>, ilio@lpt.ens.fr, chpanos@auth.gr, fernando.naredo@euronuclear.org, secretaria.general@sne.es, DLKirilova@npp.bg, miroslav.kawalec@vitkovice.cz, noel.camarcat@edf.fr, frank.deconinck@sckcen.be, marko.cepin@fe.uni-lj.si, evwalle@sckcen.be, naredof@westinghouse.com, valerie.faudon@sfen.org, norman.harrison@live.co.uk, astrid.petersen@gns.de, jari.tuunanen@fortum.com, lvandendriesche@onet.fr, andre.fassbender@kkl.ch, carl.berglof@vattenfall.com, info@euronuclear.org, info@cna.ca, ansteya@cna.ca, georgec@cna.ca, cliffordj@cna.ca, couplands@cna.ca, jamese@cna.ca, stmartinr@cna.ca, polkae@cna.ca, reida@cna.ca, stewartj@cna.ca, askanything@ans.org, info@rosatom.ru, bmd@rosatom.ru, cns_office@cns-snc.ca, info@eeae.gr, info@kerntechniek.nl, "Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS)" <anvs@mailgb.custhelp.com>

Κοινοποίηση: ...

Dear Sirs+Ladies

FOR VITAL REASONS OF EUROPEAN & INTERNATIONAL NUCLEAR SAFETY AND SECURITY...

As continuation of my emails:

Theme : A case(s) which may be related to International Nuclear Safety & Security...Fwd: RE: Re: Thank you for your ANS order! PLEASE IN MY TWO BOOKS TODAY ORDERS SEND THEM IN ONE PARCEL AND SUBTRACT THE POSTAL EXPENSES FOR THE ONE BOOK

Date : 2022-05-14 15:46 (Greek time)

Receivers : Official.Mail@iaea.org, iaeany@un.org, iaeage@unog.ch, MEL@iaea.org,others...

AND

Θέμα: Fwd: RE: Re: Thank you for your ANS order! PLEASE IN MY TWO BOOKS TODAY ORDERS SEND THEM IN ONE PARCEL AND SUBTRACT THE POSTAL EXPENSES FOR THE ONE BOOK

Ημερομηνία: 2022-05-13 20:05

Αποστολέας: sifiskon@otenet.gr

Παραλήπτης: pressoffice@presidency.gr, primeminister@primeminister.gr, nd@parliament.gr, info@syriza.gr, info@androulakisnikos.gr, mailbox@kke.gr, k.velopoulos@yahoo.gr, info@mera25.gr, endikeis@otenet.gr, eisag@otenet.gr, edste@adjustice.gr, eisap@otenet.gr, enosidioikitikondikaston@yahoo.gr, info@edles.gr, edlsd@hotmail.gr, anaskophsh@yahoo.gr,others...

## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika -

Φαξ μου πρός τις Εισαγγελείες[Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών] των Αθηνών της 13-Μαίου-2022 .

Πρός τις Εισαγγελείες [Αρείου Πάγου,Εφετών,Πρωτοδικών] των Αθηνών και αλλού...

Λίαν Κρίσιμη Περίπτωση(εις) που αφορά την Ευρωπαίκή & Παγκόσμια Πυρηνική Ασφάλεια δια πλήρεις Ανακριτικές,κ.τ.λ. έρευνες. και δια τα περαιτέρω..

Ως Αριστούχος Φυσικός του ΑΠΘ και Πυρηνικός Φυσικός του Πανεπιστημιού McGill του Καναδά με πλήρη Καναδικη! Υποτροφία λαμβανω σύνταξη σημαντικά μικρότερη απο αμόρφωτο τεχνίτη της ΔΕΗ και αμόρφωτους μπετατζίδες,κ.τ.λ. καί απο την μόνιμη καθαρίστρια της τεως εργασίας μου στο ΕΛ.ΚΕ.ΘΕ....

Υποψιαζομαι σοβαρωτατα υπευθυνη την διαχρονικη ΕΒΡΑΙΟ-ΜΑΣΟΝΙΚΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ Ελληνική Οικονομικη πολιτική και ΕΒΡΑΙΟ-ΜΑΣΟΝΙΚΕΣ Δίωξεις των ανεπιθυμητων τους και Ισχυρώτατος ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ κατα του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΜΑΣ...

Σχετικό είναι το βιβλίο μου "ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ" ,2018 (στα Ελληνικά) και 2019 (στα Αγγλικα πλεον εμπλουτισμένο) , διαθέσιμα στα βιβλιοπωλεια.

Απο τον Ιωσήφ-Χρηστο Κ. Κονδυλακης,Πυρηνικός Φυσικός/ ειδικευθείς εις την Πυρηνικη ΣΧΑΣΗ(εφηρμοσμενα +θεωρητικα),κ.τ.λ.

Παρακαλώ να συσχετιστή με την Μύνηση μου πρός την Εισαγγελεία Πρωτοδικών Αθηνών με αρ, πρωτ. ΔΒ2021/7765 και με το έγγραφο μου πρός την Εισαγγελεία του Αρείου Πάγου 4246/13-5-2022 και με την Μήνυση μου πρός την Εισαγγελεία Πρωτοδικών Αθηνών ΔΖ2021/10072 .

It may be necessary to better explain my salary and pension in Greece case (and for similar national & International cases) for why it may be very strongly related to international nuclear safety & security,e.t.c....

I was working in Greece for about 33 years and always my salary was significant lower (and my pension) from f.e. elementary or three classes of high school technician in the Public Electricity organization of Greece(Δ.Ε.Η.) , very much lower than an uneducated worker in sea ports of Greece and comparable and in pension lower than the cleaning lady in my work in the Hellenic Centre of Marine Research...and the cleaning lady had her own office in the 2nd floor, while scientists with graduate studies(Ph.D,M.Sc) shared a room 2 or 3 of them...

In the Greek television continuously for decade(s) of years first priority is showing any issue concerning cleaning ladies , but NEVER !!! an issue concerning scientists with graduate studies(Ph.D,M.Sc)...

s.n. A practical example of WAR FOR DESTRUCTION OF INTELLIGENCE Against the Greek Nation,e.t.c, is also that the President of Greek Democracy very easily will accept ,and the Greek TV always show it, in his/her office a famous basket ball,food ball, tenis player, but NEVER !!! I have seen to accept an excellent ...scientist...

My pension that I receive now is about net 1070 euro/month , the pension of the cleaning lady in my previous last work , last time I ask, I think is about 1300 euro and for an almost elementary school education technician of the Public Electricity organization (Δ.Ε.Η.) that I met and ask his pension is more than about 1600 euro/month (and before the DEH pensions cut,were of the order of about 3000 euro/month) ,e.t.c.

The cleaning ladies ,with Greek legislation,receive Big Bonus! in their salary and their pension because of the..."Heavy" work they do...cleaning desks surface dust and floor...and often come to your office and she says to you, it seems your office is clean, so I do not do anything today and i will come again tomorrow...

Also Notice,f.e. that the Greek policemen and the medical doctors, that every day Risk their life(from criminals and infections, respectively),do NOT receive the above mentioned "Heavy" work big bonus, which receive the...cleaning ladies and the construction workers,e.t.c. in Greece...

Some more examples are, an elementary education plumber who make the hydraulic installation in the house you build, in three days work, he can receive from you more than 3000 euro, without paying any taxes and similar a fully uneducated worker or an illegal immigrant who paint the face of your house,e.t.c.

The above done for decades of years,after 1974 and more effectively after 1980, very possibly originate directly or/and indirectly from Greek governments JEWISH & FREEMASONS Guided economical policies and legislation and the JEWISH(Rothschilds,e.t.c.) PRIVATE CENTRAL Bank of "Greece" Jewish & Freemasons top administration and the JEWISH CONTROLLED POLITICIANS & GREEK TV AND MASS MEDIA COMMUNICATIONS,E.T.C.,...

Also for about...eight years(since 2014) I am waiting to give to me my additional small (about 100-150 euro) pension and they do Not give to me , even when I informed them that I need it for reasons of my scientific research on international nuclear safety & security and I made law actions in the Prosecution of the first criminal court of Athens,Greece, with the latest my law action’ file DB2021/7765 ,because I am working in very critical Themes of International Nuclear Safety & Security and I need the money to buy scientific books (costing each book from about 100 euro to about 2.500 euro for the book set on Plutonium a publication of American Nuclear Society) for me to be continuously updated for my continuous scientific research in International Nuclear Safety & Security, Fundamental Original Theoretical scientific research in Oncology and in many other Very Vital Themes of Humanity and Sciences...

In my scientific understanding, after about 1973 is continuously done A HUGE STRONG WAR FOR THE DESTRUCTION OF COGNITIVE INTELLIGENCE OF THE GREEK NATION AND ITS CITIZENS, partly described in my book "WAR FOR THE DESTRUCTION OF INTELLIGENCE" by Joseph-Christos Kondylakis,2019,available in the Internet bookstores,e.t.c.

Thinking on my contributions to the European & International Nuclear Safety & Security , as two vital examples, I can mentioned my two following very critical relevant scientific articles :

[1] " Some uncommon but very critical aspects of Nuclear Safety" , my original article the first,worldwide,to study the Human Management(I was previously a Manager of Systems Design & Development in Canada) and other Vital themes in Nuclear Fission Power Plants and for this article I received a Thankful letter personally signed from Honorable Madame Nicole Fontaine, President of European Parliament,1999... and Think almost ALL Nuclear Accidents and Nuclear Catastrophe have as its First!! cause its Human!!! factor and its Administration!!,which are studied in the versions of my previous mentioned scientific article of years 1983,1997,2001 and

if this my scientific articles have been published in 1983 and very serious considered then perhaps the Nuclear Accidents of Chernobyl,1986,USSR and Tokaimoura,1999,Japan may have avoided,e.t.c.,...

[2] "Theoretically and under very special conditions a nuclear fission reactor may explode as nuclear bomb" , published in the Hellenic Nuclear Physics Society’ journal "Advances in Nuclear Physics",Communications in the (18th) and 19th Hellenic Symposia on Nuclear Physics, Held (N.C.S.R. Demokritos,29-30 May 2009) ,The Aristotle University of Thessaloniki,Greece,29-30 May 2010 , pages of the book 121-130 ,which is Ultra High Critical for the Prevention!!! of Ultra Huge Worldwide Nuclear Catastrophe(s)...

A very short my curriculum vitae of Mr. Joseph-Christos Kondylakis

My name is Ιωσήφ-Χρήστος Κ. Κονδυλάκης/Joseph-Christos Kondylakis,

I am a Physicist graduated with “Excellent” degree from Aristotle University of Thessaloniki, Greece, also having a M.Sc on Nuclear Physics/specialized in Nuclear FISSION (Applied +Theoretically) from McGill University of Canada supported with full Canadian Scholarship.

I am a former Assistant Technical Supervisor in the Nuclear Generation division(Nuclear fission Reactor(s) Power Plants) in the “Ontario Hydro” in Canada, a former Manager of Systems Design & Development in a big commercial company(with about 130 stores across Canada) in Canada,

the Project leader and the creator of the first in Greece on-line, interactive, computer project of Operation Research, with linear,non-linear,dynamic programming (Optimization of a transportation problem for energy saving, and for this I was awarded with an award from the company) in one of the biggest commercial companies in Greece the General Cement Company "Hercules",

a former Special Functions Scientist doing Fundamental Theoretical Scientific Research in many sciences and also involved in applied works in the Hellenic Centre of Marine Research, also

I am a radio amateur (SV1GZ) since my high school age involved in the design,construction and operation of radio transmitters and radio receivers and other electronic devices.

I Succeeded in the 1st category of European Commission/EURATOM competition COM/A/301 as having the qualifications to become a Nuclear Inspector for the Nuclear Installations of European Union,e.t.c.,...

I have published fundamental and original articles,in many sciences,in both Greek and International scientific journals ,and I have written numerous scientific articles which I have sent to Embassies as well as to National and International Organizations,e.t.c..

My postal address is : Mikras Asias 13, Agios Nikolaos, Anavissou, 19013 Attiki, Greece, tel+fax:+30-2291055275 , email: sifiskon@otenet.gr , Sunday-15-May-202