Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μάρτιος 2011

20 members have voted

1. 1. σε ποσες προκηρυξεις εχεις λαβει μερος ως τωρα;

• μία
      10
    • δύο
      4
    • τρείς
      1
    • τέσσερις
      4
    • πέντε
      0
    • 6-9
      1
    • >10
      0
  2. 2. με τι σκεπτικό έκανες τις 5επιλογές σου;

• να ειναι κοντα στον τοπο διαμονής ή καταγωγής μου
      9
    • εχω εκεί φίλους ,συναδέλφους ,γνωστούς
      0
    • να ειναι κοντά σε μεγάλα νοσοκομεία,σε μεγάλη πόλη , να μην ειναι απομακρυσμένο
      1
    • δεν το ειχαν επιλέξει τις προηγούμενες φορες
      1
    • στις προηγούμενες προκηρύξεις δεν υπήρχαν υποψηφιοι με πολύ περισσότερα από μενα μόρια στην περιοχή
      2
    • να ειναι ωραιο το μερος κι οι ανθρωποι
      0
    • εντελώς στην τύχη
      1
    • εχω ακουσει οτι ειναι καλo αγροτικo
      0
    • αγονο να 'ναι κι ο,τι να'ναι
      6
  3. 3. πήρες αγροτικό;

• ναι
      18
    • όχι
      2
  4. 4. αν ΠΗΡΕΣ αγροτικό, με ποσα μορια το πήρες ;

• ένα
      1
    • δυο
      1
    • τρία
      0
    • τέσσερα
      1
    • πέντε
      1
    • 6-8
      3
    • 9-12
      7
    • 13-15
      3
    • 16-20
      0
    • >20
      1
    • είπαμε,δεν πήρα αγροτικό
      2
  5. 5. αν ΔΕΝ πήρες αγροτικό,με πόσα μόρια το εχασες;

• είπαμε,πήρα αγροτικό
      15
    • ενα
      0
    • δυο
      0
    • τρία
      0
    • τέσσερα
      0
    • πέντε
      1
    • έξι
      0
    • 7-10
      2
    • 11-13
      0
    • 14-17
      0
    • 17-21
      1
    • >22
      1

Recommended Posts

κλειζα για 1 μοριο λες να χασεις 1 απο τις 5 θεσεις?

δεν το νομιζω κλειζα.

οσο για την απορριψη αστο μην το σκεπτεσαι καθολου δεν υπαρχει περιπτωση να απορριφθει για αυτο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν δηλ. κάποιος αρνηθεί την θέση βάση προσωρινών αποτελεσμάτων, χάνει τελικά τα μόρια του?

Ναι
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δηλαδή δε θα αναγράφεται ποιος το παίρνει κ απλά εμείς θα καταλαβαίνουμε με βαση το ποιος έχει τα περισσότερα μόρια;

Ξέρουμε πόσα ιατρεία συνολικά προκυρήχθηκαν; Γιατι 220 κενά υπερβολικά πολλά μου φαίνονται....

Έγραψα ξεκάθαρα, όποιος επιτύχει θα αναγράφεται το όνομά του και ποιο αγροτικό λαμβάνει. Όποιος δεν επιτύχει θα αναγράφεται μόνο μία φορά το όνομά του και τα μόρια που έχει. Θα δει ποιοι είναι οι επιτυχόντες στις επιλογές που δήλωσε και αν κάποιος με λιγότερα μόρια πήρε κάποια θέση τότε κάνει ένσταση.

και πως το ξερει?δηλαδη κατσε,αν δεν εχω παρει το ενα ασ πουμε και εχω παρει το αλλο ,την δευτερη προτιμηση πως θα το δω?θα το εχει γκριζαρισμενο?τι βλακεια ειναι παλι αυτο?πως θα εμφανιζεται δηλαδη?

θα σε έχει στους επιτυχόντες....στη δεύτερη επιλογή σου. Απλά πράγματα, τη βλακεία που την είδες;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Από το "220 κενά ιατρεία" + "5 επιλογές ανά υποψήφιο" μας βγάζει κάποιο συμπέρασμα; Π.χ. ότι οι αποτυχόντες θα είναι λιγότεροι από άλλες φορές; Γενικά το 220 κενά σε σχέση με άλλες προκηρύξεις πώς είναι συγκριτικά; :unsure:

ένα απλό παράδειγμα....Νομός Άρτας 10+ θέσεις.....δηλώθηκαν τα 3 άγονα :anavwfwties:

Και 20 επιλογές να έχουν οι αιτούντες πάλι φιλέτα θα δηλώνουν :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

αμα ειμαι τυχερος και παρω με την πρωτη φορα που δηλωνω..εχω 7 μορια...ουτε κι εγω το νομιζω..και σε τελευταια αναλυση παω σε καμια κλινικη ιδιωτικη και περιμενω το διορισμο μου για ειδικοτητα..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αν δηλ. κάποιος αρνηθεί την θέση βάση προσωρινών αποτελεσμάτων, χάνει τελικά τα μόρια του?

Πλέον δεν υπάρχουν προσωρινά και οριστικά. Υπάρχουν τα τελικά αποτελέσματα.

Έχεις δικαίωμα να αποσύρεις την αίτησή σου μέχρι την ημερομηνία που λήγουν οι αιτήσεις. Από εκεί και πέρα, αν έχεις πιάσει και παραιτηθείς (ακόμη και ας μη σου έχει έρθει ο διορισμός, από τη στιγμή που ανακοινώνονται αποτελέσματα θεωρείσαι διοριστέος) ισχύει ότι αναφέρει η κανονιστική για παραίτηση από το αγροτικό...

Υπάρχουν προσωρινά αυτά που θα δημοσιευτούν σήμερα και οριστικά αυτά που θα δημοσιευτούν μετά από τις ενστάσεις.

αμα ειμαι τυχερος και παρω με την πρωτη φορα που δηλωνω..εχω 7 μορια...ουτε κι εγω το νομιζω..και σε τελευταια αναλυση παω σε καμια κλινικη ιδιωτικη και περιμενω το διορισμο μου για ειδικοτητα..

εννοείς θα περιμένεις τις εξετάσεις ε;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εξαρταται τι θα γινει,θα βαλουν εξετασεις..δεν θα βαλουν..μεχρι να βαλουν μπορει και να εχω διοριστει..αμα διαβασατε το αρθρο 5 του λεει πως θα γινεται..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σωστά, για τα αποτελέσματα... Αυτό με τις ενστάσεις το είχα ξεχάσει

Και 20 επιλογές να έχουν οι αιτούντες πάλι φιλέτα θα δηλώνουν :rolleyes:

Εξαρτάται... Αν κάποιος έχει ανάγκη το αγροτικό μπορεί να δηλώσει 2 "φιλέτα" για να δοκιμάσει τη τύχη του και 3 όχι τόσο δημοφιλή ώστε να έχει πιθανότητες να πιάσει κάτι... Προσωπικά στη συγκεκριμένη προκήρυξη είχα 8 θέσεις οι οποίες πληρούσαν τα κριτήρια που είχα θέσει. Τα έβαλα σε μία σειρά και δήλωσα τα 5 πρώτα... Για να δούμε :)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

θα επρεπε κανονικα να δινετε η δυνατοτητα σε οσους δεν επιασαν αν θελουν να ξαναδοκιμασουν στα αζητητα..ειναι win win situation.(εκτος του κρατους που θα χει extra μισθους..) δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο του να μη γινετε..

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Το ιδανικό θα ήταν αυτό που λες και ορίστε ένας τρόπος για να γίνει:

Μπαίνεις σε ένα Online (ναι υπάρχουν και τέτοια Λοβέρδε! Ρώτα τον ΓΑΠ που είναι surfer!) σύστημα. Βλέπεις 500 θέσεις; Βάζεις μέχρι και 500 επιλογές μέχρι μία συγκεκριμένη ημερομηνία.

Την επόμενη μέρα από τη λήξη της ημερομηνίας έχουν βγει (online, στο σύστημα) τα αποτελέσματα. Μπαίνεις online και σου λέει ότι μετά την πρώτη κατανομή εσύ μεν δεν έχεις πιάσει αλλά έχουν μείνει αυτά κενά.

Δηλώνεις νέες επιλογές από τα κενά (200 κενά? 200 επιλογές) μέσα σε ένα περιθώριο 2-3 ημερών, γίνεται το νέο matching και την επόμενη μέρα βγαίνουν τα αποτελέσματα του νέου ταιριάσματος.

Ούτε οι υπάλληλοι να κάθονται να ελέγχουν 1000 αιτήσεις, να χάνουν χρόνο να τις περνάνε στο σύστημα (έχω περιέργεια τι software είναι αυτό και ποιος το έχει φτιάξει...), να στέλνεις εσύ χαρτιά είτε πιάσεις είτε δεν πιάσεις αγροτικό... Τόσες χαμένες ανθρωποώρες...

Όμως αυτό εκτός από το extra μισθολογικό κόστος απαιτεί πολλά περισσότερα από θέματα οργάνωσης του κράτους. Κανονικά η όλη διαδικασία των αγροτικών δεν θα έπρεπε να ξεπερνά την μία εβδομάδα καθώς, υπολογιστικά μιλώντας, το πλήθος των 1000 αιτήσεων είναι απλά αστείο μέγεθος ακόμη και για ένα PC των 500 Ευρώ. Πόσο μάλλον για έναν αξιοπρεπή server στο Υπουργείο Υγείας.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Επεισόδια πάντως και δακρυγόνα στην Αριστοτέλους έξω από το Υπουργείο απο ΕΚΑΒίτες, ΕΣΥίτες κ.α. γίνονται σήμερα...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Τέλεια!!! emcolgate

Την 5η μου επιλογή αλλά δεν έχει καμία σημασία! Αν είχαμε δύο όπως πριν πάλι το πουλί θα έπιανα!

Και αν κάνεις και ένα sorting ανά νομό βλέπεις ποιος έπιασε αυτό που έχασες εσύ ;)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

141 Υπόχρεος ΓΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12/12/78 ΦΥΛΑΚΩΝ ΒΟΛΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ 193 μόρια

αγροτικός ιατρός ετών....60...περίπου :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

193 μορια? πρεπει να ναι ρεκορ...

194. Υπόχρεος λέει. Όριο ηλικίας διορισμού στο δημόσιο δεν υπάρχει για τους γιατρούς?

Τροποποιήθηκε από ATI
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

193 μορια? πρεπει να ναι ρεκορ...

194. Υπόχρεος λέει. Όριο ηλικίας διορισμού στο δημόσιο δεν υπάρχει για τους γιατρούς?

ως επιμελητής ναι, ως υπόχρεος τσουκ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

190 Υπόχρεος ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 28/2/06 30 1 31 6,83 1120 ΚΥ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ

6,83 βαθμός πτυχίου :anavwfwties:

....αχ η καημενούλα η πρώην έπαρχος ούτε καν 7

και το ιατρείο της θα το κλείσει τώρα;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Και ο δικός μας ο ΑΕΛ πήρε ξανά αγροτικό...αλλά κάτι λάθος πρέπει να έγινε με τον βαθμό πτυχίου....ε Φωτάρα;

Σε παλαιά προκήρυξη είχε βαθμό πτυχίου καλώς....τώρα πως έχει άριστα :anavwfwties: Να θυμίσω πως συνάδελφοι από Βουλγαρία έχουν καλώς ή λίαν καλώς και από ΔΙΚΑΤΣΑ κανείς δεν έχει άριστα :rolleyes:

Φωτάρα άλλους λες βύσματα αλλά εσύ πρέπει να έχεις το μεγαλύτερο.

Αν κάνω λάθος ζητώ ένα τεράστιο συγγνώμη.....αλλά φοβάμαι πως δεν κάνω.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση