Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Σεπτέμβριος 2010

Σεπτέμβριος 2010  

61 members have voted

1. 1. σε ποσες προκηρυξεις εχεις λαβει μερος ως τωρα;

• μια
      31
    • δυο
      13
    • τρεις
      12
    • τεσσερις
      2
    • πέντε
      1
    • 6-9
      2
    • >10
      0
  2. 2. πήρες αγροτικό;

• ναι
      49
    • οχι
      12
  3. 3. αν πήρες αγροτικο ,στις πόσες (συνεχόμενες) προσπάθειες σου "έκατσε";

• με την πρωτη
      31
    • με τη δευτερη
      6
    • με την τριτη
      8
    • με την τεταρτη
      1
    • με την πέμπτη
      1
    • >5
      2
    • ειπαμε,δεν πηρα αγροτικό...γκρρρ
      12
  4. 4. με ποσα μορια το πήρες ;

• <2
      8
    • 3
      2
    • 4
      1
    • 5
      3
    • 6-8
      11
    • 9-12
      12
    • 13-15
      4
    • 16-20
      5
    • >20
      3
    • ειπαμε,δεν πηρα αγροτικό...γκρρρ
      12
  5. 5. με τι σκεπτικό έκανες τις 2 επιλογές σου;

• να ειναι κοντα στον τοπο διαμονής ή καταγωγής μου
      20
    • εχω εκεί φίλους ,συναδέλφους ,γνωστούς
      4
    • εχω ακουσει οτι ειναι καλό αγροτικό
      7
    • να ειναι κοντά σε μεγάλα νοσοκομεία,σε μεγάλη πόλη , να μην ειναι απομακρυσμένο
      2
    • δεν το ειχαν επιλέξει τις προηγούμενες φορες
      3
    • στις προηγούμενες προκηρύξεις δεν υπήρχαν υποψηφιοι με πολύ περισσότερα από μενα μόρια
      8
    • να ειναι ωραιο το μερος κι οι ανθρωποι
      4
    • εντελώς στην τύχη
      4
    • αγονο να 'ναι κι ο,τι να'ναι
      9

Recommended Posts

Σχετικά με τη βεβαίωση από τα ΕΛΤΑ, μου το είπε ο διευθυντής του ταχυδρομείου, όταν πήγα να παραλάβω το διορισμό. Προσωπικά δεν είχα ιδέα. Επέμενε μάλιστα ότι θα την ζητήσουν από το νοσοκομείο και έσπευσε να την ετοιμάσει.

Όντως, στο νοσοκομείο (Καρπενησίου) σήμερα την ζήτησαν!

Όσοι πάτε στα ΕΛΤΑ, ζητήστε την για παν ενδεχόμενο. Εντούτοις, από τη στιγμή που κανένας υπάλληλος των τμημάτων μητρώου δεν έχει ενημερώσει για κάτι τέτοιο, η παράλειψη της βεβαίωσης αυτής δεν θα εμποδίσει κανένα διορισμό.

Καλή αρχή!

εμενα παντως δεν μου την ειχαν ζητησει.

Επισης να εχετε υποψιν οτι αν παρουσιαστειτε εντος Δεκεμβρη το πιο πιθανο ειναι οτι θα κανετε χριστουγεννα πρωτοχρονια εντος του κεντρου υγειας :)

Θα σας περιμενουν οι παλιοι πως κ πως...

Οι νεοι συναδελφοι αγροτικοι εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις με τους αγροτικους που ειναι εκει.Δεν υπαρχει διαχωρισμος σε παλιους και νεους.Το αγροτικο δεν ειναι στρατος.Μην λετε συνεχεια "ναι" σε ο,τι σας προτεινουν.Δεν μπορουν να σας κρατησουν και Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια σε εφημερια.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν η προθεσμία για να παρουσιαστεί κάποιος στο νοσοκομείο για ανάληψη υπηρεσίας είναι Παραμονή Χριστουγέννων, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Ρωτώ γιατί η Παραμονή Χριστουγέννων είναι ημιαργία. Όποιος συνάδελφος γνωρίζει σχετικά, παρακαλώ ας απαντήσει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Σχετικά με τη βεβαίωση από τα ΕΛΤΑ, μου το είπε ο διευθυντής του ταχυδρομείου, όταν πήγα να παραλάβω το διορισμό. Προσωπικά δεν είχα ιδέα. Επέμενε μάλιστα ότι θα την ζητήσουν από το νοσοκομείο και έσπευσε να την ετοιμάσει.

Όντως, στο νοσοκομείο (Καρπενησίου) σήμερα την ζήτησαν!

Όσοι πάτε στα ΕΛΤΑ, ζητήστε την για παν ενδεχόμενο. Εντούτοις, από τη στιγμή που κανένας υπάλληλος των τμημάτων μητρώου δεν έχει ενημερώσει για κάτι τέτοιο, η παράλειψη της βεβαίωσης αυτής δεν θα εμποδίσει κανένα διορισμό.

Καλή αρχή!

εμενα παντως δεν μου την ειχαν ζητησει.

Επισης να εχετε υποψιν οτι αν παρουσιαστειτε εντος Δεκεμβρη το πιο πιθανο ειναι οτι θα κανετε χριστουγεννα πρωτοχρονια εντος του κεντρου υγειας :)

Θα σας περιμενουν οι παλιοι πως κ πως...

Οι νεοι συναδελφοι αγροτικοι εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις με τους αγροτικους που ειναι εκει.Δεν υπαρχει διαχωρισμος σε παλιους και νεους.Το αγροτικο δεν ειναι στρατος.Μην λετε συνεχεια "ναι" σε ο,τι σας προτεινουν.Δεν μπορουν να σας κρατησουν και Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια σε εφημερια.

Αν καποιος συναδελφος παρουσιαστει εντος Δεκεμβριου το πιο πιθανο ειναι να εχουν βγει οι εφημεριες του τρεχοντος μηνος οποτε δεν εχει εφημεριες. Για συναδελφους που εχουν αναλαβει καθηκοντα (3μηνη εκπαιδευση)πριν τον Δεκεμβριο ,ανετα μπορει να ειναι και Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια μεσα.Στις 7 εφημεριες οι 2 πρεπει να ειναι αργιες.Αν δεν σε βαλουν Κυριακη σε βαζουν ,υποθετικα παντα, Χριστουγεννα( 1-η αργια) και Πρωτοχρονια(2-η αργια).Ετσι νομιζω εγω,μακαρι να εχω λαθος.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν η προθεσμία για να παρουσιαστεί κάποιος στο νοσοκομείο για ανάληψη υπηρεσίας είναι Παραμονή Χριστουγέννων, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Ρωτώ γιατί η Παραμονή Χριστουγέννων είναι ημιαργία. Όποιος συνάδελφος γνωρίζει σχετικά, παρακαλώ ας απαντήσει.

ε πηγαινε μεχρι τις 12.00 τοτε να διοριστεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

for the record,δεν εχω υπογραψει καν το συννημενο,μου χτυπησε ο ταχυδρομος το κουδουνι να κατεβω και ειχε απλα παρατησει το φακελο.

οποτε αν υπαρξει προβλημα, νομιζω οτι ανετα μπορω να αρνηθω οτι πηρα τον διορισμο 30 νοεμβρη :S

off the record :P

Συστημένο το παράτησε στην πόρτα; Ταχυδρόμος-stage θα ήταν μάλλον :anavwfwties:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν μπορουν να σας κρατησουν και Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια σε εφημερια.

Εφημερία και χωρίς παρουσία ειδικού κατά 99%. :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Καθημερινό ερώτημα συναδέλφων εδώ μέσα: Πότε αυτοί οι κακομαθημένοι υπάλληλοι του υπουργείου θα βγάλουν τα αποτελέσματα; Πότε θα μας στείλουν τους διορισμούς; Αφήνουν τα χωριά χωρίς γιατρό, δε τους νοιάζει τίποτα.

Κι εσύ τολμάς και λες πως θα διοριστείς μετά από 25 ημέρες; :anavwfwties:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ε πηγαινε μεχρι τις 12.00 τοτε να διοριστεις.

Θα πληρωθεί και ΠΣΚ χωρίς να έχει εργαστεί :rolleyes:

Στο δημόσιο ξαναλέω διορίζεσαι πάντα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

for the record,δεν εχω υπογραψει καν το συννημενο,μου χτυπησε ο ταχυδρομος το κουδουνι να κατεβω και ειχε απλα παρατησει το φακελο.

οποτε αν υπαρξει προβλημα, νομιζω οτι ανετα μπορω να αρνηθω οτι πηρα τον διορισμο 30 νοεμβρη :S

off the record :P

Συστημένο το παράτησε στην πόρτα; Ταχυδρόμος-stage θα ήταν μάλλον :anavwfwties:

for the record,for the record που σε λεω!

ταχυδρομος-θα γινει της ποπης, αν υπαρξει προβλημα ηταν :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Μια ερώτηση παιδιά... Εχει ακουστει κάποια ημερομηνια για την επομενη προκήρυξη?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarup

Μέχρι σήμερα υπολόγιζαν πριν τα Χριστούγεννα, αλλά σήμερα μου είπαν πως έπονται αρκετές αλλαγές με τη νέα κανονιστική και υπολογίζουν να βγάλουν πρώτα την κανονιστική και μετά να βγει η προκήρυξη. Οπότε καλό Ιανουάριο...εύχομαι.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

... εμένα πάντως ο διορισμός δεν ήρθε (έχω αγροτικό επι θητεία)...

Πότε να αρχίσω να ανησυχω???

:)

ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΜΕ ΘΗΤΕΙΑ

Τροποποιήθηκε από anastasiostheodoridis
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

emarup και ναι!!! βρέθηκε γτ δεν δουλεύει τπτ στο υπουργείο υγείας:

ο Λόβερ υπογράφει αέναα την ίδια απόφαση και κάνει κόπι/πάστα την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ

ΔΙΑΝΟΜΗ και την ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ !

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δεν ανοιγει το λινκ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

10/12/2010

ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ- ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ (ΑΠΕ)

Γραφείο Τύπου

210 - 52.05.290-1

Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με σχετική υπουργική απόφαση διορίζονται τετρακόσιοι εξήντα οκτώ (468) αγροτικοί γιατροί.

Πιο συγκεκριμένα πρόκειται για τετρακόσιους έναν (401) υπόχρεους ιατρούς υπηρεσίας υπαίθρου, δύο (2) υπόχρεους ιατρούς σε πλοίο, είκοσι τέσσερις (24) γενικοί ιατροί και σαράντα έναν (41) ιατρών με θητεία σε θέση αγροτικού ιατρού.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δεν ανοιγει το λινκ

Μια χαρά ανοίγει....και κλείνει :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

10/12/2010

ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ- ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ (ΑΠΕ)

Γραφείο Τύπου

210 - 52.05.290-1

Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με σχετική υπουργική απόφαση διορίζονται τετρακόσιοι εξήντα οκτώ (468) αγροτικοί γιατροί.

Πιο συγκεκριμένα πρόκειται για τετρακόσιους έναν (401) υπόχρεους ιατρούς υπηρεσίας υπαίθρου, δύο (2) υπόχρεους ιατρούς σε πλοίο, είκοσι τέσσερις (24) γενικοί ιατροί και σαράντα έναν (41) ιατρών με θητεία σε θέση αγροτικού ιατρού.

Πες μου iceman αν είδες ποτέ ξανά τέτοια ανακοίνωση από το ΥΥΚΚΑ; Ακούγεται κάπως ο διορισμός 500 γιατρών ε;

Στο θέμα "εντυπώσεις" το υπουργείο παίρνει δέκα με τόνο, στο θέμα ουσία δυστυχώς ούτε καν τη βάση δε περνάει. emconfused

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Πες μου iceman αν είδες ποτέ ξανά τέτοια ανακοίνωση από το ΥΥΚΚΑ; Ακούγεται κάπως ο διορισμός 500 γιατρών ε;

Στο θέμα "εντυπώσεις" το υπουργείο παίρνει δέκα με τόνο, στο θέμα ουσία δυστυχώς ούτε καν τη βάση δε περνάει. emconfused

καλα εννοειται πως ειναι ανακοινωση εντυπωσιασμου.

θα επρεπε να αναφερει οτι αυτοι οι 500 ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΝ προηγουμενους αγροτικους, δεν ειναι νεες θεσεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

οι διορισμοι εχουν σταλει στους επι θητεια?εχουν περιθωριο 10 ημερολογιακες μερες να παρουσιαστουν απο την παραλαβη του διορισμου?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

οι διορισμοι εχουν σταλει στους επι θητεια?εχουν περιθωριο 10 ημερολογιακες μερες να παρουσιαστουν απο την παραλαβη του διορισμου?

:wacko:

Sorry, πολύ ευγενικά θα στο πω, μας τα ζάλισες :antegeia:

Διαπιστώνω πως αρκετές φορές ρωτάς πράγματα που γράφονται ξεκάθαρα. Αυτό κάνεις και κατά την ώρα εργασίας; Αλί και τρις αλί τους επιμελητές σου :anavwfwties:

Τροποποιήθηκε από anastasiostheodoridis
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

:wacko:

Sorry, πολύ ευγενικά θα στο πω, μας τα ζάλισες :antegeia:

Διαπιστώνω πως αρκετές φορές ρωτάς πράγματα που γράφονται ξεκάθαρα. Αυτό κάνεις και κατά την ώρα εργασίας; Αλί και τρις αλί τους επιμελητές σου :anavwfwties:

Ρε Τασο αμα δε θες να απαντησεις μην απαντας.ελεος

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Όσο κάνεις χαζές ερωτήσεις έχω το δικαίωμα να σχολιάζω. Το forum δεν είναι μόνο για να θέτετε μερικοί τις ερωτήσεις σας που την απάντηση την έχετε μπροστά σας αλλά δε τη βλέπετε.

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις την απόφαση (που μόνο σε σένα δεν ανοίγει το link);

Αμφιβάλω, οπότε λογικά ρωτάς.

Διάβασε λοιπόν τι γράφει στα ελληνικά πιστεύοντας πως θα το καταλάβεις και δε θα ξαναρωτήσεις (για δέκατη φορά) τα ίδια και τα ίδια.

4) Η γιατρός έχει προθεσμία δέκα (10) ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία ανακοίνωσης του διορισμού της, για να αναλάβει υπηρεσία.

υ.γ. Μην παραξενευτείς για το "η γιατρός", δυστυχώς η βλακεία δεν είναι μόνο φαινόμενο εδώ μέσα, είναι χαρακτηριστικό και πολλών μέσα στο Υπουργείο.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εγώ που είμαι επί θητεία , δεν μου έχει έρθει ακόμα ο διορισμός , αλλά τον περιμένω μέσα στην εβδομάδα ( έτσι μου είχαν πει τουλάχιστον από το υπουργείο...)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

xnouts η αποστολή των διορισμών γίνεται αμέσως μετά τη δημοσίευση την απόφασης διορισμού, οπότε λογικά εντός της ερχόμενης εβδομάδας θα σου σταλεί ο διορισμός.

Καλή θητεία!!!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Εγώ που είμαι επί θητεία , δεν μου έχει έρθει ακόμα ο διορισμός , αλλά τον περιμένω μέσα στην εβδομάδα ( έτσι μου είχαν πει τουλάχιστον από το υπουργείο...)

Επίσης αναφέρει οτι πρέπει να δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως (όταν τηλεφώνησα στο υποόυργειο μου ειπαν οτι ειχαν στείλει στο τυπογραφείο την απόφαση....)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση