Jump to content

[εμπειρίες] Αγροτικό στη Ρόδο

Recommended Posts

Καλησπερα!

Σκεφτομαι να δηλωσω αγροτικο στη Ροδο. Ξερει καποιος να μου πει κατι για την τριμηνη στο νοσοκομειο,για εφημεριες, διακομιδες και το γενικοτερο κλιμα ?

Ευχαριστω :rolleyes:

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε νομιζω να βρεις ατομο που να μην περασε καλα στο τριμηνο στο γν ροδου

(..καποιοι βεβαια εκαναν και τις διακοπες της ζωης τους..)

αλλα αυτο εξαρταται και απο το περιφερειακο ιατρειο που ειχαν ;)

πες μας για ποιο π.ι. για να σου πουμε και για τα κυ αρχαγγελλου ή εμπωνα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

πες μας και τα μόριά σου....για να μη μας κρατάς σε αγωνία! emnysta

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
πες μας και τα μόριά σου....για να μη μας κρατάς σε αγωνία! yawn.gif

Άννα με νικ που αναφέρει το 2007 δε νομίζω να είναι έτος γέννησης, αλλά έτος αποφοίτησης.

Με δύο παιδιά......άρα δηλώνει μόνο Δωδεκάνησα.......

Ε.....πας στις τελευταίες προκηρύξεις και βλέπεις πόσα έχει....μην ανησυχείς, έχει λίγο λιγότερα από σένα....

emwhistling emwhistling

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Κανείς δε ξεφεύγει απ'το φόρουμ! Όλοι αποκαλύπτονται στην πορεία... σαν Μαύρη Τρύπα που καταπίνει όποιον τολμάει να κάνει account και login!! :ph34r:emfearemmatrixemmatrix1

ΥΓ: Α! και μη ξεχνιόμαστε....,

Babis-GeneralPractitioner-Lazaridis! :lol:

Τροποποιήθηκε από neurodiab
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΟΥΑΟΥ!!!

Ο Τασος ο BIG BROTHER :rolleyes: !! Γρηγορος που εισαι!!! Μου λετε και εμενα τα μορια του Neurodiab αφου ξερετε τα δικα μου να μη με κρατατε σε αγονια!!

Ακομα ξερετε κατι για ΚΥ Αρχαγγελου και ΚΥ Εμπωνα με τις 3 θεσεις?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Αγωνια! Το διορθωσα :P

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

13..... λέμε! embaaa

Γεια Χαρά Αννούλα! :antegeia:

Μαρία( άσχετα αν μέχρι τις 16/02/09, θα απαντώ και στο BabisLazarGP! :lol: )

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Νομιζω οτι ιναι παρα πολυ καλη η επιλογη σου για αγροτικο στη ροδο.παλαιότερα ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα. οι αγροτικοι εκαναν εφημεριεσ μονο στην αιμοδοσια οποτε ειχαν ενα πολυ καλο χαρτζιλικι χωρις κόπο.τωρα νομιζω κανουν και εφημεριεσ κλινικης λογω ελλειψης προσωπικου. ειναι όμως πάντα και ειδικευμενος μεσα.υπάρχει μια θεση στη μοναδα τεχνητου νεφρου και υπάρχουν 2 κεντρα υγειας. αν θελεις κατι χαλαρο καλυτερο ειναι το κυ έμπωνα επειδη το κυ αρχαγγελου εινια στην τουριστικη περιοχη της ροδου και το καλοκαιρι ασχολειται με πολλα τροχαια και τουριστες κοκ.οι αποστασεις ομως απο το νοσοκομειο ειναι κοντινες και ετσι δεν υπαρχει κατι αλλο να σε αγχωνει.αν δε θεσ να σε πρηζουν γενικως διαλεξε ενα περιφερικο ιατρειο για να εισαι μονος.κατα τ αλλα δεν ακουσα κανενα αγροτικο να διαμαρτυρεται οτι περασε ασχημα στη ροδο.οσο για διακομιδεσ μονο απο το κεντρο υγειας προσ το νοσοκομειο τις υπολοιπεσ τις αναλαμβανει το εκαβ ή ειδικευόμενοι και ειδικευμενοι.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
υπάρχει μια θεση στη μοναδα τεχνητου νεφρου

εχμμμμ ... δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι υπαρχει, νομιζω οτι υπηρετουν 2 αγροτικοι στο νεφρο αμφοτεροι αποσπασμενοι απο το ΚΥ εμπωνα ... ποιος πώς και γιατι μενει στο νεφρο ειναι μια υποθεση λιγακι πολυπλοκη emstupid

ο,τι και αν δηλωσετε στη ροδο μή δηλωσετε αεροδρομιο. με τπτ ομως.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ο,τι και αν δηλωσετε στη ροδο μή δηλωσετε αεροδρομιο. με τπτ ομως.
αναφέρεσαι σε όποιον δηλώσει σε κάποια από τις επόμενες φορές φαντάζομαι :rolleyes: γιατί σε αυτή την προκήρυξη αεροδρόμιο Ρόδου ΓΙΟΚ

3253680558_ababd53431_o.jpg

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

στη δικια μου φουρνια καταφερε αλλος ενας αγροτικος να κανει αποσπαση στο νεφρο και ηταν 2 συνολικα

αλλα κανονικα μια μονο θεση του κυ εμπωνας παει στο τεχνητο νεφρο (ειναι απο την αρχη καθορισμενη)

οπου εφημερευεις ως ειδικευομενος νεφρολογος

μακρυα απο κυ αρχαγγελου

εχει πολυ δουλεια (γιατι την κανεις ολη εσυ..οι γενικοι γιατροι ειναι στα γραφεια τους.)

εισαι συνεχεια στα επειγοντα

δεν κανεις καθολου συνταγογραφηση [με οτι αλλο αυτο συνεπαγεται...στο βουρκο του L.A. (los Archaggelos)]

διακομιδες δεν κανεις, τις κανει το εκαβ

αν θες λιγοτερη δουλεια και ησυχια δες προς τη πλευρα των αγροτικων που υπαγονται στο κυ εμπωνα

επισης αν δηλωσεις πι γενναδι, πι απολλακιας

κανεις εφημεριες στο γενναδι

χωρις ειδικο, χωρις 2ο γιατρο, χωρις νοσηλευτρια

αλλα με ασθενοφορο

δε κανεις διακομιδες (γιατι δε μπορεις να φυγεις..)

δουλεια κατι αναμεσα σε εμπωνα και αρχαγγελο

και εχει ωραιες παραλιες να παιζουν τα πιτσιρικια..

Τροποποιήθηκε από tsatsos
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 month later...

Καμιά πληροφορία για αγροτικό στη Ρόδο,ειδικότερα στο Π.Ι. Γεναδιου.Ξέρετε τίποτα για τιμές σε ενοίκια,που είναι προτιμότερο να βρούμε σπίτι κ.λ.π. Εγώ προτιμώ να μείνω στην πόλη της Ρόδου.Θα βρώ εύκολα?Σε καλές τιμές?Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

εχεις δει πως ειναι οι δρομοι φετος στο νησι των ιπποτων και της λακκουβας? πιστευεις οτι αξιζει να παρεις αγροτικο και ο,τι βγαζεις να τα τρως σε ενοικια, βενζινες και σερβις?

ξανασκεψου το emno και αν επιμενεις εχει κοσμο εδω να σε κατατοπισει ;)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
εχεις δει πως ειναι οι δρομοι φετος στο νησι των ιπποτων και της λακκουβας? πιστευεις οτι αξιζει να παρεις αγροτικο και ο,τι βγαζεις να τα τρως σε ενοικια, βενζινες και σερβις?

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και μου μαύρισες τη ψυχή...:-) Δεν είμαι από Ρόδο από Πάτρα είμαι αλλά και εδώ οι δρόμοι χάλια είναι.Η βενζίνη φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβή αλλά τι να γίνει.Όλοι καλά λόγια μου λένε για το νησί των ιπποτών πάντως.Σύντομα θα έρθω να νοικιάσω σπίτι...Καθώς καταλαβαίνεις ήδη διάλεξα και με αρκετή τύχη πήρα αγροτικό στο Γενάδι.Από εκεί και έπειτα έχοντας σπουδάσει στην πόλη μου όπου και να πήγαινα θα νοίκιαζα σπίτι.Το λίγο παραπάνω πάει στην καλύτερη ποιότητα ζωής που πιστεύω θα μου προσφέρει η Ρόδος.Είναι και ευκαιρία να γυρίσω τα Δωδεκάνησα που ποτέ δεν ΄εχω πάει

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και μου μαύρισες τη ψυχή...:-) Δεν είμαι από Ρόδο από Πάτρα είμαι αλλά και εδώ οι δρόμοι χάλια είναι.Η βενζίνη φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβή αλλά τι να γίνει.Όλοι καλά λόγια μου λένε για το νησί των ιπποτών πάντως.Σύντομα θα έρθω να νοικιάσω σπίτι...Καθώς καταλαβαίνεις ήδη διάλεξα και με αρκετή τύχη πήρα αγροτικό στο Γενάδι.Από εκεί και έπειτα έχοντας σπουδάσει στην πόλη μου όπου και να πήγαινα θα νοίκιαζα σπίτι.Το λίγο παραπάνω πάει στην καλύτερη ποιότητα ζωής που πιστεύω θα μου προσφέρει η Ρόδος.Είναι και ευκαιρία να γυρίσω τα Δωδεκάνησα που ποτέ δεν ΄εχω πάει

Επίσης πώς μπορώ να αλλάξω την ένδειξη φοιτητής στο στάτους μου?Ευχαριστώ για όποιον απαντήσει...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ροδος το ομορφοτερο νησι της Ελλαδος μακραν....

Απλα δεν υπαρχει...που λενε!

Εκανα γιατρος σε ενα στρατοπεδο στο Γεναδι(95ΕΑΝΕΘ) σαν αποσπαση δηλ εκατσα 15μερες αλλα το βραδυ εβγαινα στο χωριο...

Μαλιστα επισκεφτηκα και το αγροτικο ιατρειο να παρω lonarid για ενα φανταρο με καθεξιν εξαρθρημα ωμου..

Αντικειμενικα Γεναδι το χειμωνα Καταθλιψη..

Καλοκαιρι πρεπει να ναι παραδεισος μιας και η λινδος ειναι κοντα...

Η πολη της ροδου ειναι πολυ μακρια(50 χλμ) και θεωρω κουτο να νοικιασεις εκει...

αααα εχει και μεγαλη και ωραια παραλια(αν και την ειδα χειμωνα)

Αυτα φιλε!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Επίσης πώς μπορώ να αλλάξω την ένδειξη φοιτητής στο στάτους μου?Ευχαριστώ για όποιον απαντήσει...

Στέλνεις με pm ή e-mail αντίγραφο πτυχίου (σκαναρισμένο προφανώς) σε έναν από τους mod ή admins του forum. Αν και κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να μπεις στον κόπο. Κανείς δεν τα κοιτάει αυτά...

Τροποποιήθηκε από DrCarter
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
ότι θυμάται ο καθένας....... :lol:
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

γεια σου βρε κωστα απο την πατρα!!!συγχαρητηρια ρε για το αγροτικο που πηρες!!βασιλης απο μεγαλοπολη!!!!!!βλεπω κατατοπιζεσαι για ολες τις λεπτομερειες!!

τα λεμε ρε...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
γεια σου βρε κωστα απο την πατρα!!!συγχαρητηρια ρε για το αγροτικο που πηρες!!βασιλης απο μεγαλοπολη!!!!!!βλεπω κατατοπιζεσαι για ολες τις λεπτομερειες!!

τα λεμε ρε...

Προσπαθώ ρε!Και εσύ βρήκες έμαθα.Να δούμε πότε θα ξεκινήσουμε γιατί εγώ πρέπει να πάω και για σπίτι κ.λ.π.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

βασικα πιστευω οτι θα περασεισ καλα στη ροδο.το αγροτικο ειναι λιγο μακρια απο την πολη και οντως ειναι περιπου καμια ωρα δρομοσ οποτε θα σε φανε τα δρομολογια.καλυτερα ειναι παντωσ απο το κυ αρχαγγελου.το καλοκαιρι θα εχεισ κοσμο γιατι ειναι τουριστικη περιοχη το χειμωνα ομως θα ειναι ησυχα.θα κανεισ τισ διακοπεσ σου, τα μπανια σου.εχει μια καταπηκτικη παραλια εστιατόρια και ειναι κοντα στη λινδο εξισου τουριστικο μεροσ με μπαρακια και παραλιεσ κοκ.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 1 year later...

Ο καποτε υπουργος Αιγαιου Παυλιδης(ο γνωστος με τα 69 σπιτια που νοικιαζει στη Ρόδο),ειχε ενα ανιψακι το οποιο αποφασισε να γινει γιατρος.Αυτο το ανιψακι μετα αποφασισε να κανει αγροτικο.Αλλα ειχε ενα προβλημα σοβαρο..δεν ηθελε να φυγει απο το νησι,ουτε καν απο την πολη δεν δεχοταν να φυγει.τι να κανει και ο υπουργος θειος του που τον υπεραγαπουσε..σκεφτηκε κατι απλο και πρακτικο 'θα διαταξω τον διευθυντη Νεφρολογικης κλινικης ΓΝ Ρόδου,να 'απαιτησει' εναν αγροτικο,χωρις ομως να γινουν ολα οσα χρειαζονται γιαυτο,χωρις δηλαδη να 'ενοχληθει' το υπουργειο υγειας για τη δημιουργια νεας θεσης αγροτικου.Και τι εκανε ο κυριος διευθυντης μετεπειτα?αποφασισε να παρει ΠΑΡΑΝΟΜΑ αγροτικο ιατρο απο το ΚΥ Εμπωνα Ρόδου,αφηνοντας το ΚΥ στο ελεος του θεου,με τους εναπομειναντες 3 αγροτικους να τρεχουν να καλυπτουν 30 εφημεριες το μηνα στο ΚΥ,εφημεριες στο αερολιμενα Ροδου(ναι πολυ καλα διαβασατε,υπηρξε μηνας καλοκαιρινος που καναμε και 16 εφημεριες για την ψυχη της μανας μας),καθως και τα 6-7 Π.Ι που ανηκουν στο ΚΥ.Η διευθυνση του ΚΥ ητανε ανυπαρκτη,ουτως η αλλως απλα εκτελουσε εντολες.Καπως ετσι εδραιωθηκε ο αγροτικος στη Νεφρο του ΓΝ Ροδου,το ανιψακι του υπουργου φυσικα τελειωσε και την εκανε με ελαφρα,αλλα ο διευθυντης καλομαθε με την παρουσια ενος extra γιατρου,και συνεχισε κανονικα να πινει το αιμα του ΚΥ Εμπωνα ολα αυτα τα χρονια,και συνεχιζει ακομα,αδιακοπα και με την 'αγνοια' των αρμοδιων.

Και καπως ετσι,η μικρη Αννουλα που ξεκινησε το topic αυτο,πηγε στη Νεφρολογικη και τα τακιμιασε με τον διευθυντη της αργοτερα,και με συνοπτικες διαδικασιες ΦΑΓΑΝΕ εν ψυχρω την 3μηνη παραταση αλλου αγροτικου ιατρου που την δικαιουταν νομιμα(η συγκεκριμενη θεση του ητανε κενη και ΑΔΗΛΩΤΗ) αλλαζοντας τις θεσεις οπως τους βολευανε,ωστε να παρει η ιδια 3μηνη παραταση και οι υπολοιποι 2 αγροτικοι να παρουν -συγχωρεστε με- το πουλι.Και πριν με ρωτησει κανεις,'μα καλα πως αλλαξανε τις θεσεις',να αναφερω οτι το υπουργειο 'βλεπει' οτι του στελνουν οι αρμοδιοι φορεις απο το εκαστοτε νοσοκομειο,και δεν πολυδινει σημασια...πανευκολα το Α γινεται Β,το 25 Απριλιου γινεται 25 Μα'ι'ου κλπ κλπ,ποιος θα κατσει να το ψαξει απο το υπουργειο?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
η μικρη Αννουλα που ξεκινησε το topic αυτο,πηγε στη Νεφρολογικη και τα τακιμιασε με τον διευθυντη της

Αν είναι αλήθεια, τότε τι να πει κανείς παρά.....το σέρνει το γαμημένο, το σέρνει.. emerws1emharpemhug

Σύνδεσμος στη δημοσίευση