Jump to content

[εφημερίες] Εφημερίες και ειδικευόμενοι

Recommended Posts

Από το Σάββατο 16 Μαρτίου τίθεται σε εφαρμογή οδηγία της ΕΕ για χρέη του Δημοσίου απέναντι σε ιδιώτες, τα οποία θα επιβαρύνονται με 8% σε περίπτωση που δεν εξοφλούνται εντός μηνός. Σίγουρα αυτό θα ενδιαφέρει τους προμηθευτές νοσοκομειακών υλικών. Πιστεύετε ότι μπορούμε κι εμείς να ωφεληθούμε από αυτό;

Φίλε μου drspiros, αυτό σκεφτόμουνα κι εγώ, σήμερα που το άκουσα στο ραδιόφωνο...

Παρόλα αυτά, ήταν ξεκάθαρο, ότι αυτή η ρύθμιση αφορά σε οφειλές του Δημοσίου έναντι Εταιρειών και Ελεύθερων Επαγγελματιών...

Άρα, μήπως το πράγμα έρθει "τούμπα"...??

Δηλαδή, καθηστερούμε να πληρώσουμε εφημερίες, ακόμα περισσότερο,

γιατί, ΔΕΝ μας παίρνει, πια, να καθυστερούμε ούτε μέρα τις οφειλές στους Προμηθευτές Φαρμακευτικού υλικού...???

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

4 ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ

αν φοβασαι να μιλησεις ελευθερα το παιχνιδι (και το δικιο) σου τα εχεις ηδη χασει

Θα πω το ίδιο με αυτό που λέω σε ένα πρόσωπο που αγαπώ πολύ, όταν "χαλιέται" στη δουλειά. Από τους 10 επιμελητές ή διευθυντές σας, οι 9 είναι παρτάλια και δεν υπάρχει κανένας λόγος να τους κοιτάτε με

Άρα, μήπως το πράγμα έρθει "τούμπα"...??

Δηλαδή, καθηστερούμε να πληρώσουμε εφημερίες, ακόμα περισσότερο,

γιατί, ΔΕΝ μας παίρνει, πια, να καθυστερούμε ούτε μέρα τις οφειλές στους Προμηθευτές Φαρμακευτικού υλικού...???

Ναι, αυτή τη σκέψη την έκανα, είναι αλήθεια, αλλά νομίζω ότι ούτε αυτούς τους παίρνει για να κάνουν κι άλλες μαλακίες, γι' αυτό νομίζω ότι στη χειρότερη, δε θα αλλάξει τίποτε για μας.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

καλημέρα!προς τα τέλη του 2012, νομίζω το Δεκέμβριο, είχε δημοσιευτεί μια απόφαση από το Υπουργείο Υγείας, με την οποία καλούσε τα νοσοκομεία να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους προς τους γιατρούς εντός του 2012. Μήπως έχει κανείς αυτή την απόφαση?

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 2 weeks later...

ΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΩΝ

8601732613_ba84ed7f0e_b.jpg

ΕΚΘΕΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ

8601702203_662f117a7b_z.jpg

ΠΡΟΣΘΗΚΗ-ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ

8601705081_9c2f8076a0_b.jpg

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΩΝ

ΕΚΘΕΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ

ΠΡΟΣΘΗΚΗ-ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ

Α ρε Τάσαρε...!!!

Απλά, δεν παίζεσαι...!! emrasta

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δηλαδή, θα πληρωνόμαστε μόνο με τροπολογίες από εδώ πέρα...... Τί κατάντια γ@....το !

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

δηλαδη ποτε θα κατατεθουν??το λεει καπου??

Λεπτομέρειες...

Θα κάνουν τροπολογία και γι' αυτό...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δηλαδή, θα πληρωνόμαστε μόνο με τροπολογίες από εδώ πέρα...... Τί κατάντια γ@....το !

Στα @@ τους... το δικο τους το μισθο τον παιρνουν κανονικα και στην ωρα του...

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
  • 3 months later...

Για να μην ανοίγω νέο τοπικ,βάζω εδώ την ερώτηση μου.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις εφημερίες του Νοεμβρίου του 12 ?

Δεν τις εχουμε πληρωθεί ακομα (νοσοκομεία Πειραιά).

Thanks.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Για να μην ανοίγω νέο τοπικ,βάζω εδώ την ερώτηση μου.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις εφημερίες του Νοεμβρίου του 12 ?

Δεν τις εχουμε πληρωθεί ακομα (νοσοκομεία Πειραιά).

Thanks.

Ακούστηκε πως θα πληρωθούν έως τις 29 Ιουλίου αλλά, μετά από μερικά τηλέφωνα που έκανα, πιστεύω πως θα πάμε μετά τον Αύγουστο γιατί πέσαμε καλοκαίρι και κάνουν όλοι τις διακοπές τους....εκτός από εμάς φυσικά!

Τροποποιήθηκε από Elpi
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Συναδελφοι χρειαζομαι την βοηθεια σας.ο ειδικευομενος γιατρος βαση νομου εχει δωματιο ανάπαυσης ΄η όχι?? σορρυ για τους τονους γραφω απο κινητο.ας απαντησει καποιος γιατι εχω θεμα

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Συναδελφοι χρειαζομαι την βοηθεια σας.ο ειδικευομενος γιατρος βαση νομου εχει δωματιο ανάπαυσης ΄η όχι?? σορρυ για τους τονους γραφω απο κινητο.ας απαντησει καποιος γιατι εχω θεμα

Τι εννοείς "δωμάτιο ανάπαυσης"? Το χώρο που κοιμόμαστε? Ακόμα και στο τελευταίο κέντρο υγείας υπάρχει δωμάτιο οπου ξεκουράζονται ολοι οι γιατροί.

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου. Αν θες γίνε λίγο πιο σαφής!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

XΜ κ ομως ειμαι σε μεγαλο νοσοκομειο κ τεθηκε θεμα οτι ο ειδικευομενος δεν πρεπει να κοιμαται κ να εχει δωματιο κ μας το πηραν!αν υπαρχει καποιος νομος χελπππ

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

XΜ κ ομως ειμαι σε μεγαλο νοσοκομειο κ τεθηκε θεμα οτι ο ειδικευομενος δεν πρεπει να κοιμαται κ να εχει δωματιο κ μας το πηραν!αν υπαρχει καποιος νομος χελπππ

Νόμος δε νομίζω να υπάρχει γιατί θεωρητικά και λογικα να το δεις είσαι εργαζόμενος και όταν δουλεύουμε δεν κοιμόμαστε. Πρακτικά αν το δεις μπορείς να κοιμηθείς και πάνω σε δυο καρεκλες :)

Αυτοί που σας "πήραν" το δωμάτιο, ζητήστε να σας το αιτιολογήσουν και αν ξερουν αυτοι κανα νόμο που να το απαγορευει ας μας τον πουν κι εμας εδω!

Τι να πω? Μάλλον έχετε μπλέξει και καλά ξεμπερδέματα :(

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστω παντως!καλο μας κουραγιο εχω να πω γτ μαλλον μπλεξαμε με μλκες!

Πάντως μη το αφήσετε έτσι γιατί ανοίγεται τον ασκό του Αιόλου και θα σας βρουν κι άλλα. Ζητήστε ξεκάθαρες εξηγήσεις.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Όποτε ήμουν σε νοσοκομείο που υπήρχε το οποιοδήποτε πρόβλημα με το δωμάτιο ανάπαυσης των ειδικευομένων, έκλεινε θάλαμος της Κλινικής (με το καλό ή με το άγριο, δεν χρειάζονται ευγένειες και χειροφιλήματα όταν σε αντιμετωπίζουν σαν ζώο) ώστε να κοιμούνται οι εφημερεύοντες. Ο Διευθυντής πρέπει να κάνει ένα χαρτί προς τη Διοίκηση πως αναγκαστικά "κλείνει" ένα θάλαμο της Κλινικής ώστε να κοιμούνται οι γιατροί ΤΟΥ (τονίζω, οι γιατροί ΤΟΥ).

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν μπορω να μιλησω ελευθερα γτ κ οι τοιχοι εχουν αφτια αλλα δεν θα μεινει ετσι σιγουρα!!!για το που μας εχουν γραμμενους οι διευθ. Γτ αυτοι κοιμουντε στην κρεβαταρα τους αστο!!!

Τροποποιήθηκε από vas_dr
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Όταν υπήρξε πρόβλημα και μείναμε μια νύχτα όρθιοι, το άλλο πρωί ο Διευθυντής βρήκε ράντζα να κλείνουν την πόρτα του γραφείου του. Δεν κοιμηθήκαμε στα ράντζα στο διάδρομο, αλλά ήταν συμβολικό μήνυμα με αγάπη πως θα ακολουθήσει σκληρό rock αν δεν βρεθεί άμεσα λύση. Γελοίο θέαμα σε μεγάλη Πανεπιστημιακή Κλινική φυσικά, αλλά από την ίδια ημέρα αναγκάστηκε να κλείσει θάλαμο για να κοιμούνται οι εφημερεύοντες. Και ο Άγιος φοβέρα θέλει.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν μπορω να μιλησω ελευθερα γτ κ οι τοιχοι εχουν αφτια αλλα δεν θα μεινει ετσι σιγουρα!!!

αν φοβασαι να μιλησεις ελευθερα το παιχνιδι (και το δικιο) σου τα εχεις ηδη χασει

Σύνδεσμος στη δημοσίευση