Jump to content

Εξέλιξη ΣΤΡ(ΥΓ) σε έφεδρο ανθυπολοχαγό (ΥΙ) μετά την απόλυση

Dr.Tomy

Recommended Posts

παιδες ισχυει..με προεδρικο διαταγμα προσφατα απο στρ εγινα ανθυπιατρος..τρελο γελιο για εναν που υπηρετησε σε ενα ταγμα ζορικο της ελδυκ οπου ολοι τον ελεγαν αστρατικοποιητο.Ωστοσο και αστερι εβαλα και φωτογραφιες εβγαλα και πολυ θα θελα να καμπανιασω καποιους απο τοτε..καλο το τζερτζελο λοιπον

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άρθρο 8 του Αναγκαστικού Νόμου 833/1937

έχει βγει πρόσφατη απόφαση που διάφοροι προήχθησαν σε ανθυπολοχαγό (π.χ. ο 310 γιατρός της μονάδας μου έγινε)

παιδες ισχυει..με προεδρικο διαταγμα προσφατα απο στρ εγινα ανθυπιατρος..τρελο γελιο για εναν που υπηρετησε σε ενα ταγμα ζορικο της ελδυκ οπου ολοι τον ελεγαν αστρατικοποιητο.Ωστοσο και αστερι εβαλα και φωτογραφιες εβγαλα και πολυ θα θελα να καμπανιασω καποιους απο τοτε..καλο το τζερτζελο λοιπον

στις 26 τρέχοντος θα πάω να πάρω κι εγώ τα αστέρια μου emrockon

gt1986 σε ποιά μονάδα πήγες και πότε? εγώ σειρά 311 (2010 Γ) πήγα 35 Μοίρα Καταδρομών στο Σταυροβούνι emshowoff

ΕΓΩ 291 ΣΕΙΡΑ ΤΟ 2005 ΠΗΓΑ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΑ ΤΗΛ? EΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΜΑΘΑΤΕ? ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΗΛ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ...

παιδια ο νομος ειναι οντως αυτος που αναφερεται...ελαχιστοι γινομαστε ανθυπολοχαγοι......εγω ημουν ο νεωτερος..ειδα ατομα με ασμ που ελεγε σε 91.angelo υπηρετησα στο 2 ταγμα.οσον αφορα αν θελει καποιος μπορει να απευθυνθει στη διευθυνση επιστρατευσης του γεσ εδρευει στο γουδι..τελος γραφτηκα μετα στο συνδεσμο εφεδρων αξιωματικων που δινει σχετικη ταυτοτητα και εχω φαει και στη λεσχη ..αυτα παιδες

Άντε και ταγματάρχης. Αν τσακωθείς ποτέ με μπάτσο δείχτου την ταυτότητα και πες του ότι θα προτείνεις στο διοικητή του 3ήμερη φυλάκιση. Μπήκα να γράψω τη δική μου εμπειρία και βλέπω ότι συμπτωματικά ανακινήθηκε το θέμα μετά από χρόνια. Με πήραν τηλέφωνο προ ημερών να τους στείλω στη ΜΕ που με παρακολουθεί (εκεί που λέει το ΦΠ μου) τον τίτλο ειδικότητας για να με κάνουν ανθυπίατρο. Μόνο με τον τίτλο μου είπαν ότι γίνεται. 295 λελε. Αυτά

δηλαδή αν πάρεις τη διεύθυνση επιστρατέυσεως, τι μπορούν να σου πουν;

Αν η χώρα βρεθεί σε εμπόλεμη κατάσταση παίρνουμε και το "βαρβάτο" μισθό του Ανθυπολοχαγού, αν και νομίζω πως κάπου προβλέπεται πως παίρνουμε και βαθμό σε καιρό πολέμου, μεγάλη καριέρα ανοίγεται μπροστά μας συνάδελφοι.... :)

2002 Γ' ΕΣΣΟ (278 νομίζω), 6η ΕΜ Αρμάτων- Δράμα, 516o Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού-Λαγός Έβρου, 3ο ΤΥΠ- Καβύλη Έβρου, που είστε βρε σειρούλες μου??? :) :) :)

Τροποποιήθηκε από sjjggst

θα παρετε στην διευθυνση επιστρτευσης του γες θα επικοινωνησετε με την Ανθυπολοχαγο που υπαρχει εκει και θα τις πειτε οτι θελετε να παρετε βαθμο...δεν χρειαζεται να εχετε τελειωσει ειδικοτητα..σιγουρα...

• 4 years later...

Καλησπερα παιδια! Μου ηρθε και εμενα αυτο το χαρτι για να γινω ΑνθΛγος (ΥΙ) και μαλιστα σε λιγοτερο απο χρονο απο την ολοκληρωση της θητειας μου! πρακτικα ξερει κανεις ποια τα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα, ποιες οι υποχρεωσεις και γενικα τι παιζει?

• 2 years later...