Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Απρίλιος 2008

Recommended Posts

νεα προκηρυξη τελος Αυγουστου...δεν υπαρχει περιθωριο καλοκαιριατικα με αδειες να δεχονται αιτησεις!!!

ωραίο αστείο001shiny[1].gif

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους
  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το κακό με τις καλές ερωτήσεις, είναι πώς δεν έχουν καλές απαντήσεις <_<

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
παιδια με τους διορισμους τι γινετε? ηρθε τιποτα???
αυτή και την επόμενη εβδομάδα θα σταλούν, μέχρι της 15 Ιουλίου θα τους έχουν παραλάβει όλοι Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

σεευχαριστω παρα παρα πολυ!!!μου εφτιαξες τη μερα....ε,τη νυχτα ηθελα να πω!!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Να ρωτήσω κάτι (Τάσο δηλαδή) - Για τις ημερομνείες των προκυρήξεων λαμβάνεται υπόψιν πότε απολύονται οι υπηρετούντες τη θητεία τους? :unsure:

Γιατί στις προηγούμενες δύο , λες και περιμένανε

Προβλέπεται κάτι για τα παιδιά που θα απολυθούν λίγο μετά τη λήξη της προκύρηξης οπότε δεν προλαβαίνουν να έχουν πιστοποιητικό οριστικής απόλυσης? emquestionemxmm

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Βάσει των τελευταίων προκηρύξεων η ημερομηνία κένωσης ενός ιατρείου δεν παίζει και μεγάλο ρόλο στο αν θα μπει το συγκεκριμένο ιατρείο στην προκήρυξη.

Σε μια προκήρυξη μπορεί να υπάρχουν ιατρεία που έχουν μείνει κενά πριν αρκετούς μήνες και ιατρεία που θα μείνουν κενά μετά από 3 μήνες.

Λυπάμαι, αλλά δεν έχω καταλάβει τον συλλογισμό του ερωτήματός σου, οπότε αν θες ξαναδιατύπωσε την ερώτηση. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

όχι, δεν προβλέπεται τίποτα διαφορετικό απ' ότι και στις προηγούμενες προκηρύξεις και θα ζητάει

"Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄(η τυχόν αναβολή να είναι διάρκειας πλέον του ενός (1) έτους από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης) ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τη Μονάδα τους (για άρρενες)."

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

2 ερωτησουλες και απο εμενα

1)Οι 15 ημερες για να παραλαβουμε το συστημενο και οι 10 για να παρουσιαστουμε στο νοσοκομειο ειναι ημερολογιακες ή εργασιμες;

2)Το συστημενο που θα ερθει απο το ΥΥΚΑ εχει καποια διακριτικα πανω του;δηλαδη το ειδοποιητηριο αναγραφει κατι ωστε να ξερουμε οτι ειναι ο διορισμος;;;οχι τιποτα αλλο , απλα περιμενω και κατι διαβολια απο το ebay....μην παω να παραλαβω καρτα μνημης και δω διορισμο..

thanx:)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
2 ερωτησουλες και απο εμενα

1)Οι 15 ημερες για να παραλαβουμε το συστημενο και οι 10 για να παρουσιαστουμε στο νοσοκομειο ειναι ημερολογιακες ή εργασιμες;

2)Το συστημενο που θα ερθει απο το ΥΥΚΑ εχει καποια διακριτικα πανω του;δηλαδη το ειδοποιητηριο αναγραφει κατι ωστε να ξερουμε οτι ειναι ο διορισμος;;;οχι τιποτα αλλο , απλα περιμενω και κατι διαβολια απο το ebay....μην παω να παραλαβω καρτα μνημης και δω διορισμο..

thanx:)

1.Ημερολογιακές

2.Αν δεν δει κάποιος τον φάκελο, όταν πας στο ταχυδρομείο ρώτησέ τους.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Να ρωτήσω και εγώ κάτι;

Αν δεν έχω παραλάβει ακόμη την άδεια ασκήσεως αλλά την περιμένω εντός των ημερών,μπορώ να λάβω μέρος σε ενδεχόμενη ανακοίνωση αγροτικών;

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Νομίζω όχι.

Αφού είναι στα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσεις

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ναι βρε μαρουσκάκι! :) Ουσιαστικά ρωτώ αν μπορεί είτε να περιμένει αυτό το δικαιολογητικό είτε να δώσω τον αριθμό πρωτοκολλου της αιτησης για την αδεια ή έστω μια υπευθυνη δήλωση ότι εγώ έχω κάνει την αίτηση και η καθυστέρηση είναι θέμα της νομαρχίας και όχι δικό μου.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δεν ξέρω να σου πω.

Εχω ακούσει ότι κάποιοι έδωσαν αριθμό πρ.

Αλλά το άκουσα μόνο.

Δεν ξέρω αν ισχύει σίγουρα.

Καλύτερα να ρωτήσεις στο υπουργείο.

Τροποποιήθηκε από marouska
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Δε γίνεται με αριθμό πρωτοκόλλου αλλά αν έχεις καταθέσει τα χαρτιά σου παίρνε κάθε μέρα τηλ να τους πιέσεις να τα υπογράψουν κ να μάθεις πότε θα τα στείλουν στη νομαρχία κεντρικού τομέα(στην πανόρμου). Συνήθως τα στέλνουν συγκεκριμένες μέρες τη βδομάδα όλα μαζί, οπότε αν τα δικά σου είναι υπογεγραμμένα θα σταλούν μαζί με τα υπόλοιπα αλλιώς περιμένεις την επόμενη βδομάδα που θα ξαναστείλουν άδειες κοκ.Όταν πάνε εκεί παίρνε σε εκείνες τηλέφωνο ή πήγαινε άπό κεί αφού περάσουν μια δυό μέρες να τις πιέσεις να τα υπογράψουν (πρέπει να βρουν την αντινομάρχη ή κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά κ λείπει συνήθως...)κ μετά δε χρειάζεται να τα στείλουν αυτές να τους πεις να πας να τα πάρεις από κει. Αν τις πιέσεις αρκετά θες κανένα δεκαήμερο το πολύ, ίσως κ λιγότερο.Εγώ έτσι έκανα κ αν είχα επιμείνει περισσότερο στη νομαρχία στην πανόρμου(εκεί καθυστέρησα πιό πολύ) θα τα είχα πάρει κ νωρίτερα....

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστώ για τις συμβουλές nnn.

Θα ασκήσω πίεση λοιπόν! :)

Τα έκανα τα χαρτιά στο βόρειο τομέα (αγ.παρασκευη) και δε μου είπαν ότι πρέπει να τα στείλουν μετά στην πανόρμου αλλά στο σύλλογο από όπου και θα τα παραλάβω.Μου είπαν 20 μέρες η διαδικασία.

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

και εγώ εκεί τα είχα κάνει.Αφού υπογραφούν πάνε στην πανόρμου κ αφού υπογραφούν κ από κει τα στέλνουν υπηρεσιακά στο σύλλογο....δηλαδή 20 μέρες το ελάχιστο οπότε εσύ τους πιέζεις να τα υπογράψουν γρήγορα ώστε να τα πάρεις από την πανόρμου κ να τα πας εσύ στο σύλλογο. Πάρ τους τηλ να ρωτήσεις πότε θα υπογραφούν εκεί κ να σου δώσουν κ τα τηλέφωνα στην πανόρμου. πες ότι βιάζεσαι για αγροτικό, εγώ έτσι έκανα είναι γενικά συνεννοήσιμοι πες ότι ένας φίλος σου πήρε πολύ γρήγορα την άδεια έτσι κλπ...κ αν στην πανόρμου παίρνεις τηλ κ σου λένε ότι η υπάλληλος λείπε κ πάρε πάλι μεθαύριο πχ μη μασάς πήγαινε από κει ή ξαναπάρε τηλ την επόμενη μέρα κλπ.Αν δηλ τους πρήξεις,αλλά ευγενικά θα στα δώσουν!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση
Ναι βρε μαρουσκάκι! :) Ουσιαστικά ρωτώ αν μπορεί είτε να περιμένει αυτό το δικαιολογητικό είτε να δώσω τον αριθμό πρωτοκολλου της αιτησης για την αδεια ή έστω μια υπευθυνη δήλωση ότι εγώ έχω κάνει την αίτηση και η καθυστέρηση είναι θέμα της νομαρχίας και όχι δικό μου.
Πρέπει να καταθέσεις φωτοαντίγραφο επικυρωμένο της άδειας άσκησης επαγγέλματος. Όχι αριθμό πρωτοκόλλου.
Σύνδεσμος στη δημοσίευση
και εγώ εκεί τα είχα κάνει.Αφού υπογραφούν πάνε στην πανόρμου κ αφού υπογραφούν κ από κει τα στέλνουν υπηρεσιακά στο σύλλογο....δηλαδή 20 μέρες το ελάχιστο οπότε εσύ τους πιέζεις να τα υπογράψουν γρήγορα ώστε να τα πάρεις από την πανόρμου κ να τα πας εσύ στο σύλλογο. Πάρ τους τηλ να ρωτήσεις πότε θα υπογραφούν εκεί κ να σου δώσουν κ τα τηλέφωνα στην πανόρμου. πες ότι βιάζεσαι για αγροτικό, εγώ έτσι έκανα είναι γενικά συνεννοήσιμοι πες ότι ένας φίλος σου πήρε πολύ γρήγορα την άδεια έτσι κλπ...κ αν στην πανόρμου παίρνεις τηλ κ σου λένε ότι η υπάλληλος λείπε κ πάρε πάλι μεθαύριο πχ μη μασάς πήγαινε από κει ή ξαναπάρε τηλ την επόμενη μέρα κλπ.Αν δηλ τους πρήξεις,αλλά ευγενικά θα στα δώσουν!
Συγγνώμη, αλλά από τη νομαρχία ανατολικού τομέα που βρίσκεται στην Μεσογείων πάνε στα κεντρικά στην Κηφισίας από όπου και υπογράφονται και στέλνονται πίσω στη νομαρχία ανατολικού τομέα και μετά στο σύλλογο από όπου και παραλαμβάνεις την άδεια.
Σύνδεσμος στη δημοσίευση

Ευχαριστώ συνάδελφε! Ένας λόγος παραπάνω για πίεση στη νομαρχία λοιπόν!

Για το ερώτημα μου αυτό

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...c=21180&hl=

που έθεσα πριν από λίγη ώρα μήπως μπορείς να μου απαντήσεις;

Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος στη δημοσίευση

ναι στην ανατολικού δήλωσα έχεις δίκιο (βόρεια προαστεια ----?ανατολικός τομέας 448 Μεσογείων αν θυμάμαι καλά!)

Σύνδεσμος στη δημοσίευση