Jump to content

Γυναίκες οδηγοί...

Recommended Posts

Βικη,παρε bluetooth για την FERRARI!

Πάντως αν η Βίκη έχει Ferrari προτίθεμαι να βάλω κόντρα με το τούτου μου και να έρθετε όλοι να δούμε ένα Αγοράκια ως Κοριτσάκια!

Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

• Απαντήσεις 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εδώ στη ρόδο οι άντρες δεν μιλάνε ποτέ στο κινητό ενώ οδηγούν - απλά τυχαίνει να οδηγούν ενώ απαντούν στα τηλέφωνα των γυναικών που δεν τους αφήνουν να ανασάνουν :P

Φανταζεσαι μια φερραρι με Ν απο πισω???

Και πήγα να χαρώ ότι θα είχαμε κανένα ωραίο event.

Πάντως τις πιο γλυκιές κοντρίτσες τις έχω κάνει με γυναίκες είναι η αλήθεια...αλλα το κακό είναι ότι μερικές σε κοιτάνε υπεροπτικά ενώ οι άνδρες πλέον χαιρετιούνται ακόμα και όταν χάνουν (εκτος και είναι τίποτα ψώνια με Porsche&BMW)

Και πήγα να χαρώ ότι θα είχαμε κανένα ωραίο event.

Πάντως τις πιο γλυκιές κοντρίτσες τις έχω κάνει με γυναίκες είναι η αλήθεια...αλλα το κακό είναι ότι μερικές σε κοιτάνε υπεροπτικά ενώ οι άνδρες πλέον χαιρετιούνται ακόμα και όταν χάνουν (εκτος και είναι τίποτα ψώνια με Porsche&BMW)

Δεν κοιτουμε υπεροπτικα κι ειμαστε ικανες για κοντριτσες!!!!!

http://www.myvideo.de/watch/37761

όσο για την αντιπαράθεση .... το σίγουρο είναι ότι τα τελευταία χρόνια οι γυναίκες οδηγοί έχουν βελτιωθεί πολύ και αυτό γιατι πλέον πιάνουν το τιμόνι στα χέρια τους απο 18 χρονών... (άντε πες στη μάνα μου να οδηγήσει τώρα....)

Το κακό όμως είναι ότι ασχολούντε ελάχιστα με το θέμα του αυτοκινήτου και δεν γνωρίζουν βασικά πράγματα!

Όσο για τα θανατηφόρα ατυχήματα αυτό είναι κάτι πολύ σχετικό και δεν νομίζω ότι μπορούμε τόσο απλά να πούμε ποιοι φταίνε και ποιοι όχι...

Οι μεγαλύτεροι πάντως δολοφόνοι στους ελληνικούς δρόμους είναι οι γέροι και μετά ακολουθούν οι γυναίκες γιατί πολύ απλά οι μέν δεν έχουν αντανακλαστικά για να αντιδράσουν και οι δε γιατι δεν ασχολούντε...

Και κάτι ακόμα. Η ταχύτητα δεν σκοτώνει πάντα... πολλές φορές σε γλυτώνει και απο βέβαιο τρακάρισμα... το φρένο δεν είμαι η μοναδική λύση. Επίσης τους καθρέπτες το αυτοκίνητο δεν τους έχει για ομορφιά και κάτι τελευταίο... όταν κάποιος μας κάνει συνιάλο γιατί θέλει να περάσει δεν καθόμαστε στη μέση του δρόμου με 60-80km στην εθνική οδό. :rolleyes:

Εγώ γιάυτο ταξιδεύω τις πολύ πρωινές ώρες... είμαι΄μόνος μου και πάω όπως θέλω emcolgate

Καλές βόλτες τώρα που ανοίγει ο καιρός και το σημαντικότερο είναι να σεβόμαστε τους άλλους οδηγούς.

60-80 km/h ??

Εθνική??

Καθρέπτες??

Στοιχεία μηχανολογίας του αυτοκινήτου??

Τροποποιήθηκε από mnk says FMDC

εγώ σήμερα πάτησα το μπαμπά μου.... του πάτησα το αριστερό πόδι... καθώς μάθαινα να παρκάρω...

αλλά και οι άντρες δεν πάτε πίσω..

όταν λες "οι άντρες δεν πάμε πίσω" μήπως εννοείς πως φταίει ο μπαμπάς σου που δεν έκανε πιο πίσω να μην τον πατήσεις????

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:antegeia::anavwfwties::blink::lol::lol::splats::wacko:emclappingemclapemclapping

[

Όσο για τα θανατηφόρα ατυχήματα αυτό είναι κάτι πολύ σχετικό και δεν νομίζω ότι μπορούμε τόσο απλά να πούμε ποιοι φταίνε και ποιοι όχι...

Οι μεγαλύτεροι πάντως δολοφόνοι στους ελληνικούς δρόμους είναι οι γέροι και μετά ακολουθούν οι γυναίκες γιατί πολύ απλά οι μέν δεν έχουν αντανακλαστικά για να αντιδράσουν και οι δε γιατι δεν ασχολούντε...

καλά, πώς απαξιώνουμε τις στατιστικές όταν δε βγάζουν αυτό που θέλουμε? νόμιζα πως μόνο οι πολιτικοί το κάνουν :rolleyes: επίσης τί σχέση έχει το πόσο κάποιος ασχολείται με το αμάξι (υποθέτω ότι εννοείς μηχανολογικά) με τα θανατηφόρα? :unsure: δηλαδή οι μανιακοί που νομίζουν πως φορτώνοντας το καμάρι τους με μπλε βλαχέ φωτάκια που βγάζουν μάτι είναι γι΄αυτό καλύτεροι οδηγοί από κάποιον που αυτό δεν το κάνει? ή αν ξέρεις πώς λειτουργεί η μίζα θα είσαι λιγότερο κάφρος και θα παραχωρείς προτεραιότητα???

Όσες φορες μου έχει συμβεί να φτάσω στα πρόθυρα θανατηφόρου (4 φορες μέχρι τώρα στην ζωή μου) ατυχήματος ήταν άνδρας οδηγός ο οποιος προσπερνούσε σε διπλή και χωρίς ορατότητα. Οι δυο από αυτούς είχαν και την οικογένεια τους φορτωμένη!

Επίσης σπανια βλέπω γυναικα να τρέχει με τόσα που αν τρακάρει μετά από φρενάρισμα η αν βγει από το δρόμο στην στροφή δεν θα μείνει ούτε βίδα!

Έχω δει πολλούς άντρες όμως να κάνουν τα απίστευτα και λόγω εγωισμού να γίνονται απίστευτα επικίνδυνoi και για τους άλλους αλλα τόσο βλάκες είναι που γίνονται επικίνδυνοι ακόμα και μονο για τον εαυτό τους μονο!

Μου έχει τύχει παράδειγμα ανθρώπου στις στροφές της Κατάρας που δεν ήθελε να τον προσπεράσω! Εγώ από πίσω του άρχιζα να τον πιέζω σε σημείο που να μην καταλαβαίνει ότι αργά η γρήγορα θα έπρεπε να κάνει στην μπάντα. Aρχισε να τρέχει λοιπόν επειδή με έβλεπε κολλημένο αλλα δεν καταλάβαινε ότι το αυτοκίνητο του δεν μπορούσε να μπει στις στροφές με τα χιλιόμετρα που μπορούσα εγώ...σε μια στροφή παραλίγο να βγει εκτος και να κατεβει μια χαράδρα 300 μέτρων! Μετά βεβαια χέστηκε από τον φόβο του και έκανε δεξιά...ήταν και νέος και όλας 30aris με Αθηναϊκές πινακίδες και αυτοκίνητο καινούριο Saab.

Αυτό που είπε ο Roadrunner είναι πολύ σωστό.

ενας οδηγός πρέπει να γνωρίζει

-τις δυνατοτητες του

-τις δυνατοτητες του αυτοκινητου του

-τις δυνατοτητες του δρομου

Οι γυναίκες δε γνωρίζουν τίποτα από τα 3.

Οι στατιστικές απαξιώνονται πολύ εύκολα γιατί

πρωτον δε γινεται αναγωγή των ατυχημάτων ανα αναλογία γυναικών οδηγών αλλά συγκρίνονται τα απόλυτα νούμερα.

δευτερον ενα παραδειγμα: μια γυναίκα που παει στη μεση του δρομου με 20χλμ/ώρα και ΞΑΦΝΙΚΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΤΕΡΜΑ (απειρες φορες το εχω δει το σκηνικο) αναγκάζει τον πίσω να φρενάρει 2 φορές πιο απότομα. ο 3ος οδηγός μοιραία κουτουλάει τον 2ο και η γυναίκα φαίνεται η κυρία της υπόθεσης.

Οι γυναίκες απλώς δεν τα καταφερνουν. Μην ψαχνετε το γιατί.

Ειναι όπως η χειρουργική. Μπορεί όλες οι γιατρίνες να λένε οτι μπορούν να την ασκήσουν, όταν όμως οι ιδιες χρειαστούν χειρουργείο ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ

http://www.myvideo.de/watch/37761

όσο για την αντιπαράθεση .... το σίγουρο είναι ότι τα τελευταία χρόνια οι γυναίκες οδηγοί έχουν βελτιωθεί πολύ και αυτό γιατι πλέον πιάνουν το τιμόνι στα χέρια τους απο 18 χρονών... (άντε πες στη μάνα μου να οδηγήσει τώρα....)

Το κακό όμως είναι ότι ασχολούντε ελάχιστα με το θέμα του αυτοκινήτου και δεν γνωρίζουν βασικά πράγματα!

Και κάτι ακόμα. Η ταχύτητα δεν σκοτώνει πάντα... πολλές φορές σε γλυτώνει και απο βέβαιο τρακάρισμα... το φρένο δεν είμαι η μοναδική λύση. Επίσης τους καθρέπτες το αυτοκίνητο δεν τους έχει για ομορφιά και κάτι τελευταίο... όταν κάποιος μας κάνει συνιάλο γιατί θέλει να περάσει δεν καθόμαστε στη μέση του δρόμου με 60-80km στην εθνική οδό. :rolleyes:

Εγώ γιάυτο ταξιδεύω τις πολύ πρωινές ώρες... είμαι΄μόνος μου και πάω όπως θέλω emcolgate

Καλές βόλτες τώρα που ανοίγει ο καιρός και το σημαντικότερο είναι να σεβόμαστε τους άλλους οδηγούς.

Τα λες και ήρεμα ήρεμα, να νομίζει ο κόσμος ότι είσαι συνετός οδηγός. Ρεεε εσύ δεν είσαι Χάρης, είσαι Χάρος!!! Ακόμα θυμάμαι την γέφυρα της Κατεχάκη που πηγαίναμε αμέριμνοι με 200...και ο δρόμος πήχτρα (σλάλομ ανάμεσα στα αυτοκίνητα ' Δεν πιστεύω να φοβάσαι' ''Οχι καλέ, κλείνω τα μάτια τουλάχιστον να μην δω τον θάνατό μου)! Ή τα άλλα 'σε μιάμιση ώρα για καφέ ε;' 'α στην Μαρίζα είσαι;' ' ''Οχι στην Πάτρα' ΝΤΟΙΝΓΚ! :D (i love u κλασσικά :P )

Τροποποιήθηκε από notbad

Οι στατιστικές απαξιώνονται πολύ εύκολα γιατί πρωτον δε γινεται αναγωγή των ατυχημάτων ανα αναλογία γυναικών οδηγών αλλά συγκρίνονται τα απόλυτα νούμερα.

δευτερον ενα παραδειγμα: μια γυναίκα που παει στη μεση του δρομου με 20χλμ/ώρα και ΞΑΦΝΙΚΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΤΕΡΜΑ (απειρες φορες το εχω δει το σκηνικο) αναγκάζει τον πίσω να φρενάρει 2 φορές πιο απότομα. ο 3ος οδηγός μοιραία κουτουλάει τον 2ο και η γυναίκα φαίνεται η κυρία της υπόθεσης.

Στο πρώτο συμφωνώ, αλλα στο δεύτερο είναι υποχρέωση δίκια σου να κρατάς την απόσταση που πρέπει έτσι ώστε να προλάβεις να φρενάρεις. Οι καλοί οδηγοί σέβονται τον ΚΟΚ. Όχι πως εγώ τον τηρώ πάντα αλλα δεν τα ρίχνω στους άλλους. :P

Sleepwalker καλέ μου,χαλάρωσε λίγο. :)

Δε ξέρω τι λέτε πάντως εγώ στα συγκρουόμενα μια χαρά τα πήγαινα από μικρή.

Αυτό που λέτε ότι οι γυναίκες δεν έχουν αίσθηση του χώρου είναι μια άποψη που έγινε ευρέως γνωστή απ'το βιβλιαράκι μπεστ σέλλερ'γιατί οι άντρες δε μπορούν να διαβάσουν και να ακούν ταυτόχρονα,γιατί οι γυναίκες δε μπορούν να διαβάσουν χάρτες'. Όπως καταλαβαίνετε είναι εγκυρότατο :P

Τροποποιήθηκε από a_panayiotou

Αυτό που λέτε ότι οι γυναίκες δεν έχουν αίσθηση του χώρου είναι μια άποψη που έγινε ευρέως γνωστή απ'το βιβλιαράκι μπεστ σέλλερ'γιατί οι άντρες δε μπορούν να διαβάσουν και να ακούν ταυτόχρονα,γιατί οι γυναίκες δε μπορούν να διαβάσουν χάρτες'. Όπως καταλαβαίνετε είναι εγκυρότατο :P

Μιας και είσαι μέλλουσα γιατρός έχεις τις πηγες να το ψάξεις επιστημονικά (εκτος και αν το έχεις ήδη κάνει) ;) ...Εγώ το είχα ακούσει από συνάδελφο σου ειδικό στο θέμα...αν έλεγε λαλακιες δεν γνωρίζω.

εγώ σήμερα πάτησα το μπαμπά μου.... του πάτησα το αριστερό πόδι... καθώς μάθαινα να παρκάρω...

αλλά και οι άντρες δεν πάτε πίσω..

όταν λες "οι άντρες δεν πάμε πίσω" μήπως εννοείς πως φταίει ο μπαμπάς σου που δεν έκανε πιο πίσω να μην τον πατήσεις????

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:antegeia::anavwfwties::blink::lol::lol::splats::wacko:emclappingemclapemclapping

emiloveyou

όχι φταίει στο ότι μου είπε να το κόψω όλο το τιμόνι για να βάλω το αυτοκίνητο σε ένα άδειο πεζοδρόμειο ....λες και αν δεν το έκοβα όλο δεν θα χώραγα... :wacko:

δεν τα λένε αυτά σε νέο και τελείος άπειρο οδηγό...

οι άντρες δεν πάτε πίσω.... εννοώντας ότι τα περισσότερα ατυχήματα και αυτά τα οποία έχουν και νεκρούς γίνονται από άντρες...

ποιά γυναίκα δεν κρατάει απόσταση.... ?έστω επειδή φοβάται... ενώ οι άντρες με την μεγάλη σιγουριά που έχουν...

πάντως η μαμα δεν έχεο τρακάρει ποτέ... ενώ οι άντρες του σπιτιού όλο και σε κάποια φασαρία έχουν εμπλακεί...

πάντως η μαμα δεν έχεο τρακάρει ποτέ... ενώ οι άντρες του σπιτιού όλο και σε κάποια φασαρία έχουν εμπλακεί...

συμφωνω οτι μπορει να μην εχει τρακάρει. μπορει ομως να εχουν κλεισει σπιτια εν αγνοια της! :P:lol:

Τροποποιήθηκε από SleepWalker

συμφωνω οτι μπορει να μην εχει τρακάρει. μπορει ομως να εχουν κλεισει σπιτια εν αγνοια της! :P:lol:

μμμμμμμμμμμμμ

σπίτια? πως το εννοείς? επειδή αντί για 180 στην εθνική οδηγεί με 120 και γενικά είναι προσεκτική όχι μόνο για την ίδια αλλά και για τους άλλους?

ο μπαμπάς το πρωι για να κάνω μια εξέταση στην οποία είχαμε αργήσει... μπήκε στην λεωφορειολωρίδα...πέρασε με κόκκινα στο παρατσακ... και έβριζε κι όλες τις "κότες "που βρίσκονταν μπροστά του.,..

μήπως έτσι κλείνουν τα σπίτια... και πέφτουν και οι κλήσεις? κατά τα άλλα είναι επαγγελματίας οδηγός... :lol::lol:

ο μπαμπάς το πρωι για να κάνω μια εξέταση στην οποία είχαμε αργήσει... μπήκε στην λεωφορειολωρίδα...πέρασε με κόκκινα στο παρατσακ... και έβριζε κι όλες τις "κότες "που βρίσκονταν μπροστά του.,..

μήπως έτσι κλείνουν τα σπίτια... και πέφτουν και οι κλήσεις? κατά τα άλλα είναι επαγγελματίας οδηγός... :lol::lol:

Όλα επιτρέπονται στους φορτηγατζήδες! Είναι ατομακια τρελα! B)

Αυτό που είπε ο Roadrunner είναι πολύ σωστό.

ενας οδηγός πρέπει να γνωρίζει

-τις δυνατοτητες του

-τις δυνατοτητες του αυτοκινητου του

-τις δυνατοτητες του δρομου

Οι γυναίκες δε γνωρίζουν τίποτα από τα 3.

Οι στατιστικές απαξιώνονται πολύ εύκολα γιατί

πρωτον δε γινεται αναγωγή των ατυχημάτων ανα αναλογία γυναικών οδηγών αλλά συγκρίνονται τα απόλυτα νούμερα.

Οι γυναίκες απλώς δεν τα καταφερνουν. Μην ψαχνετε το γιατί.

Ειναι όπως η χειρουργική. Μπορεί όλες οι γιατρίνες να λένε οτι μπορούν να την ασκήσουν, όταν όμως οι ιδιες χρειαστούν χειρουργείο ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ

Δε συμφωνώ. Κανένα ακριβό αμάξι στα χέρια ενός ανθρώπου χωρίς κατάλληλη παιδεία δεν είναι ακίνδυνο. Και για να απαξιώσεις πολλές διεθνείς στατιστικές δεν αρκεί να μιλάς. Πρέπει να έχεις στοιχεία. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις γυναίκες και την ιατρική, τη χειρουργική, τα μαθηματικά, το αν έχουν ψυχή, και όλα όσα παρόμοια έχουν προβληματίσει το σοφό αντρικό μυαλό τους τελευταίους αιώνες :rolleyes: Απλά έτσι σκέφτεστε. Μην ψάχνετε το γιατί.

Προσωπικά προτιμώ μια γυναίκα που δεν παρκάρει με άνεση αλλά σταματάει στα στοπ, από έναν που ξέρει να μου πει λεπτομέρειες για τεχνικά θέματα αλλά δεν σταματάει μπροστά σε τπτ για να δοκιμάσει ή να δείξει κάτι. Αυτό όμως δε χρειάζεται στατιστική για να το καταλάβει κανείς. Μόνο κοινή λογική.

PS: κάνε μας σε παρακαλώ μια μίνι-ανάλυση σε ένα ωραίο δείγμα οδηγών, τους ταξιτζήδες της Αθήνας, κατά συντριπτική πλειοψηφία άντρες, και πες μας γιατί άραγε όλοι ξέρουμε τί σημαίνει ο χάρος με ζυγώνει όταν βρεθούμε πλάι τους, μπρος ή πίσω και προτιμάμε ό,τι ό,τι για να τους έχουμε μακρυά ...

Τροποποιήθηκε από Clemence

Όλα επιτρέπονται στους φορτηγατζήδες! Είναι ατομακια τρελα! B)

και να οδηγούν στην εθνική της γαλλίας συνεχόμενο 40ωρο... για να προλάβουν καράβι... κι ας σκοντάφτουν με τα μούτρα στο τιμόνι... από την κούραση και την νύστα... emquestion:blink:emconfusedemconfusedemconfused

μεγαλη πατατα αυτο που ειπες sleep.....στη Θεσσαλονικη μια απο τις καλυτερες πλαστικους χειρουργους ειναι γυναικα...οπως επισης κ πολλες γυναικες γυναικολογοι ειναι κορυφαιες.... emcensored